Weekend we Wrocławiu: 11 najciekawszych wydarzeń [13-15 września 2019]

0
fot: Get High Media
a

Wakacje oficjalnie się skończyły i pora wrócić do szkolnych obowiązków. Z tej okazji w ten weekend we Wrocławiu czeka wiele atrakcji skierowanych głównie dla dzieci. Liczne warsztaty, gry miejskie oraz spacery to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Przygotowaliśmy zestawienie 11 najciekawszych wydarzeń, w których warto wziąć udział.

Wrocławska Bitwa Kulinarna – 2 edycja: Burgery

Podczas Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej zostanie wybrana najlepsza restauracja, która serwuje burgery. Będzie to także świetna okazja do tego, aby odkryć nowe miejsca na kulinarnej mapie Wrocławia.

Uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę krytyka kulinarnego i zgarnąć 20 procent zniżki na wybraną potrawę. Do odwiedzenia będą nie tylko restaurację, ale również foodtrucki, bary czy małe bistra.

Recenzje będzie można publikować jedynie na specjalnej stronie wydarzenia. Po wstawieniu opinii na telefonie pojawi się informacja o zniżce – wystarczy ją pokazać w wybranym miejscu.

Restauracje, które biorą udział 

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT

Dolnośląski Festiwal Teatrów Offowych ZWROT rozpocznie się już w ten weekend na scenach Instytutu im. Jerzego Grotowskiego oraz Impartu. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowanych aż 11 spektakli artystów teatralnego podziemia, którzy są zrzeszeni w ramach Wrocławskiej Offensywy Teatralnej.

Spektakle będą miały różny charakter – niektóre subtelne, inne zaś bulwersujące w swoim przekazie. Z pewnością będzie o czym dyskutować.

Oprócz samych przedstawień uczestnicy będą mieli okazję do odwiedzenia wydarzeń towarzyszących – Mały Kongres Offu, gdzie porozmawiają z artystami. Nie zabraknie także gier teatralnych, a w klubie festiwalowym nocnej zabawy.

PROGRAM

Udział jest biletowany

Impart, ul. Mazowiecka 17
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Spacer: Mordercy, czarownice i KAT wycieczka z Via Vratislavia

Jakie tajemnice kryje plac Kościuszki czy Teatralny oraz ulice Świdnicka, Oławska, Więzienna i Rynek?

Historia Wrocławia bogata jest nie tylko w opowieści mieszkańców, ale również w liczne legendy i bajki. Dlatego podczas spaceru uczestnicy poznają niezwykłe, makabryczne, ale jednocześnie interesujące historie z dawnych lat.

Spacerowicze posłuchają o najbardziej brutalnych zbrodniach z przełomu XVI i XVII wieku. Oprócz tego dowiedzą się jakie kary spotkały winnych.

 • start 13 września w godzinach 19.00 – 20.30
 • wyruszamy spod okrąglaka Etno
 • Udział jest płaty – 29zł/os.
Okrąglak – Etno Cafe, ul. Świdnicka 50
Więcej informacji 

fot: Artur Sobolewski

Przegląd filmowy „Konie i ludzie”

Dolnośląskie Centrum filmowe po raz kolejny zaprasza wszystkich wielbicieli dobrego filmu na przegląd filmowy. Tym razem motywem przewodnim będzie relacja człowieka z koniem.

Uczestnicy zobaczą zarówno dokumenty, jak i firmy fabularne. Poznają historię wybitnych dżokejów, oraz „żywe” historie, w których główną rolę odegrały właśnie konie.

REPERTUAR 

Udział biletowany – 5 zł/os.

DCF, ul. Piłsudskiego 64A

fot. mat. prasowe

irga: baking bread. improwizowane seriale s01e02

„You know nothing Jon Snow”, „We were on a break!” „I am the one who knocks”, „OMG they killed Kenny, you bastards!”, „Lannisters always pay their debts”, „Wubba lubba dub dub!”, „Plata o Plomo” „Łazienka jest zamknięta!” Brzmi znajomo?

Organizatorzy zapraszają na komediowy spektakl teatru irga! Spektakl w pełni improwizowany, tworzony na scenie, nie grany nigdy wcześniej i nigdy później.

 • start 13 września o godzinie 20.00
 • PROZA
 • udział płatny – 20zł/os.

PROZA, Przejście Garncarskie 2
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

WrocWalk Marathon 2019 – spacer na medal

Przed planowanym maratonem, wrocławianie będą mieli okazję spróbować najpierw swoich sił w „spacerze na medal”, czyli kolejnej edycji WrocWalk Marathonu.

Wydarzenie ma charakter rekreacyjno-historyczny, a trasa będzie wiodła ulicami naszego pięknego miasta. Wszyscy uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi miejscami, które warto odwiedzić po raz pierwszy (lub kolejny). Aby jednak otrzymać medal ukończenia maratonu, konieczne będzie zebranie pieczątek ze wszystkich miejsc, które znajdują się na mapie.

 • start 14 września w godzinach 9.00 – 18.00
 • Kompleks Stadionu Olimpijskiego
 • wymagana jest wcześniejsza rezerwacja

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Rodzinny weekend z Kinem Dzieci w Cocofli

14 września, na tydzień przed 6. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Kino Dzieci, organizatorzy zapraszają na Rodzinny weekend z Kinem Dzieci, czyli pokaz filmowy i warsztaty plastyczne.

Wspólnie uczestnicy zobaczą zestaw filmów krótkich: natura z bliska, składający się z pięciu filmów i podejmujący zagadnienia związane z różnorodnością natury i dbaniem o środowisko.

Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 71 319 81 37

Start 14 września o godzinie 9.00

Cocofli – books art cafe wine bar, ul. Pawła Włodkowica 9

fot. mat. prasowe

Mobilna gra miejska „Tropy ekonomii”

Kolejna mobilna gra miejska staruje już w ten weekend. Organizatorem jest Centrum Innowacji Przejście. „Tropy ekonomii. Tajemnica mumii” jest na podstawie opowiadania Tamary Chorążyczewskiej, a sama gra została zrealizowana przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Akademią Wojsk Lądowych.

FABUŁA

 • start 14 września o godzinie 11.00
 • Centrum Innowacji Przejście przy ul. Świdnickiej 19
 • rozdanie nagród o 14.00
 • udział jest bezpłatny

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Festiwal „Winiarze i Przyjaciele”

Podczas festiwalu w dniach 14 i 15 września wystawi się ponad 20 dolnośląskich winnic, dwa browary rzemieślnicze oraz stoiska z regionalnymi produktami. Nie zabraknie także restauracji i innych punktów gastronomicznych.

Założeniem festiwalu jest promocja lokalnych produktów – zwłaszcza dolnośląskiego wina.

PROGRAM 

Udział jest bezpłatny

Wyścigi konne Wrocław – Tor Partynice, ul. Zwycięska 2
fot. mat. prasowe

Vintage Market: Back to School

Wakacje dobiegły końca, a organizatorzy pełni energii startują z nowym sezonem Vintage Marketu. Czas otrzepać się z plażowego piasku i wskoczyć w nowy jesienny outfit. Pomogą Wam w tym Cindy Vintage, Njuromantik vintage oraz najlepsi kolekcjonerzy mody vintage z całego kraju.

Przygotowano już jeansowe bluzy, kreszowe kurtki, ale też eleganckie sukienki i płaszcze, abyście w pełnej krasie powitali nowy rok szkolny, akademicki, albo nowy projekt w pracy.

 • start 14 września o godzinie 12.00
 • udział bezpłatny

Recepcja (Strefa Kultury Wrocław), ul. Ruska 46C
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Jak zostać rysownikiem?

Tym razem Muzeum Współczesne we Wrocławiu zaprasza dzieci i ich opiekunów na rodzinne warsztaty „Jak zostać rysownikiem?”.

Inspiracją będą dzieła prezentowane na wystawie „Borderline. Triennale Rysunku 2019″. Uczestnicy wraz z prowadzącym zastanowią się nad tym, w jaki sposób wybrane prace powstały.

Część praktyczna warsztatu przeznaczona zostanie na spróbowanie swoich sił w rysowaniu różnych przedmiotów. Uczestnicy wspólnie opracują poradnik dla początkującego rysownika.

 • start 15 września o godzinie 13.30
 • udział bezpłatny
 • wymagana rezerwacja do 12 września.

Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2A
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułArchicom otworzył biurowiec City One we Wrocławiu [PRZEDMIEŚCIE OŁAWSKIE]
Następny artykułWystartowała Wrocławska Bitwa Kulinarna! [ZŁAP 20% ZNIŻKI NA BURGERY]
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl