Archicom otworzył biurowiec City One we Wrocławiu [PRZEDMIEŚCIE OŁAWSKIE]

0

We wtorek 10 września przedstawiciele Grupy Archicom, wspólnie z najemcami i partnerami biznesowymi, uroczyście otworzyli biurowiec City One. Obiekt jest zintegrowany z tkanką miejską i wciela w życie filozofię work-life balance, a najwyższe standardy dbałości o środowisko potwierdza najnowsza generacja certyfikatu LEED v.4 Gold.

City One to pierwszy etap City Forum, czyli kompleksu biurowego klasy A w centrum Wrocławia – przy zbiegu ulicy Traugutta i Pułaskiego. Projekt obiektu przygotowało autorskie biuro projektowe Doroty i Kazimierza Śródków, a generalnym wykonawcą jest Archicom Realizacja Inwestycji. Budowa 7-kondygnacyjnego obiektu ruszyła w czerwcu 2017 roku, a pod koniec marca bieżącego roku budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

Integracja z tkanką miejską i work-life balance

Dorota Jarodzka-Śródka, architekt i wiceprezes Archicom S.A., podczas uroczystego otwarcia podkreślała, że City One to projekt tworzący urbanistykę Przedmieścia Oławskiego.

– Budynek kontynuuje linię XIX-wiecznej zabudowy kwartałowej, a jednocześnie domyka, otwarty od wielu lat, plac skrzyżowania ulicy Pułaskiego i Traugutta. Dziedziniec między City One i City Two będzie przestrzenią półpubliczną, stworzoną z myślą o integracji użytkowników biurowców i zapraszającą wrocławian. W porozumieniu z miastem i mieszkańcami, zrealizujemy także skwer miejski w podwórzu kamienic usytuowanych wzdłuż ul. Haukego-Bosaka jako zielone zaplecze do wypoczynku – mówiła Dorota Jarodzka-Śródka.

Przy projektowaniu City One duży nacisk położono także na zaimplementowanie filozofii work-life balance.

– Przygotowaliśmy cały zestaw rozwiązań przyjaznych pracownikom, by nie tylko mogli w City One ciężko pracować, ale też wypocząć. Wnętrza biur będą zróżnicowane, pojawią się miejsca spotkań i sale konferencyjne, a także przestrzenie coworkingowe i chilloutowe. Myślimy też o rowerzystach i ekologii, dlatego zadbaliśmy o odpowiednie zaplecze dla cyklistów i stację ładowania samochodów elektrycznych – zaznaczała Jarodzka-Śródka.

Potrzeby najemców w centrum zainteresowania

Prezes zarządu Archicom S.A. Krzysztof Andrulewicz tłumaczył, że projektując i szykując się do realizacji projektu City One, w centrum zainteresowania inwestora od początku znajdowali się najemcy i przyszli pracownicy, a także mieszkańcy Wrocławia.

– Dziś spotykamy się w jeszcze dość surowych wnętrzach, które za kilka miesięcy wypełnią się gwarem spotkań biznesowych i kreatywnej pracy. Jesteśmy przekonani, że to piękne i nowoczesne miejsce, w centralnej lokalizacji, będzie spełniało potrzeby naszych najemców i pracowników, którzy będą tu spędzać swoje życie zawodowe – podkreślał Krzysztof Andrulewicz.

O tym, jak ważnym elementem całej inwestycji są firmy wynajmujące przestrzeń w City One, przekonywał również Rafał Jarodzki, wiceprezes Archicom S.A.

– To najemcy są główną ostoją tego budynku. Również sam Archicom przeniesie się do tego biurowca – po wielu latach zdecydowaliśmy się na zmianę siedziby. Jestem pewny, że wszystkim razem będzie nam się tu doskonale pracowało – wyjaśniał Rafał Jarodzki.

City One oferuje ponad 12 tys. nowoczesnej powierzchni, a wśród najemców znaleźli się już Epam Systems, Ten Square Games, Travelplanet.pl, NOTUS Finanse i Connect Lunch Bar.

– Jesteśmy jedyną firmą, która już od ponad dwóch miesięcy funkcjonuje w City One. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Decyzja, żeby przenieść tu naszą siedzibę nie była przypadkowa – mamy długie i dobre doświadczenia ze współpracy z firmą Archicom i wiedzieliśmy, że wszystkie pierwotne założenia zostaną w 100 procentach zrealizowane – przekonywał Tomasz Maciejewski, dyrektor regionalny w NOTUS Finanse.

Magdalena Jurewicz, dyrektor finansowy w Ten Square Games – firmie tworzącej gry mobilne, zaznaczała, że w tej branży niezwykle ważne są warunki, w jakich produkcje powstają.

– Gry muszą być przemyślane, ciekawe i dobrze zaprojektowane. Bardzo cieszymy się, że wprowadzamy się do City One, gdzie będziemy mogli wszyscy razem pracować w jednym miejscu, na jednym piętrze, w jednym, nowoczesnym budynku. City One przekonało nas do siebie nie tylko oferowaną przestrzenią biurową, ale też częścią rekreacyjną, zielonym patio. Wierzymy, że nasi pracownicy będą mogli tu nie tylko pracować, ale również odpocząć i naładować baterie – mówiła Magdalena Jurewicz.

Radości z przeprowadzki do City One nie ukrywał też Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl.

– Cieszy nas fakt, że będziemy częścią tej społeczności i będziemy mogli nie tylko pracować tuż obok innych wrocławskich firm, ale też wzajemnie się wspierać. Aranżację naszych przestrzeni dostosujemy do tego, czym zajmuje się nasza firma, czyli turystyki – zapowiadał Robert Gołuński.

Piotr Galiński, Head of Epam Systems Wrocław, zdradził z kolei, że wystrój ich biur będzie kosmiczny.

– Jesteśmy globalną firmą, we Wrocławiu wystartowaliśmy 4 lata temu i rozwijamy się bardzo dynamicznie. W tej chwili pracuje u nas 250 osób, ale mamy apetyt na więcej i wierzymy, że w nowej przestrzeni będziemy mogli stabilnie rosnąć, a nasi pracownicy będą tu czuć się bardzo komfortowo, pracując, ale też wypoczywając – zaznaczał Piotr Galiński.

Komfort pracy i ekologia potwierdzone certyfikatem

Pierwszy budynek kompleksu City Forum otrzymał renomowany certyfikat LEED Gold na poziomie czwartym, potwierdzający komfortowe warunki do pracy oraz energooszczędność i przyjazność środowisku. Złoty certyfikat zapewnia wysokie standardy biurowca przy zastosowaniu ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań, co przełoży się na oszczędności dla przyszłych najemców.

– To drugi biurowiec w portfolio Archicomu, który może pochwalić się certyfikatem LEED i jeden z nielicznych we Wrocławiu, spełniający najnowsze, jeszcze bardziej restrykcyjne wymogi wersji 4. Deweloper podnosząc poprzeczkę zagwarantuje najemcom, pracownikom i gościom odwiedzającym tę przestrzeń najwyższe standardy ekologiczne i sprawdzone rozwiązania w zakresie komfortu pracy – tłumaczył podczas otwarcia obiektu Mateusz Gąsior, Senior Property Negotiator w CBRE Poland, międzynarodowej agencji doradczej, która na etapie procesu inwestycyjnego, wynajmu oraz zarządzania biurowcem doradza firmie Archicom.

System certyfikacji LEED przyznawany przez międzynarodową firmę U.S. Green Building Council promuje zrównoważone budownictwo oraz przyjazne środowisko pracy. Certyfikując City One w schemacie LEED Archicom potwierdził efektywność użytkową budynku, a tym samym zagwarantował nową podaż ekonomicznych i ekologicznych powierzchni biurowych. Deweloper kontynuuje wizję zrównoważonego rozwoju jako nadrzędnej idei w projektowaniu przyjaznych przestrzeni do pracy.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocWalk Marathon 2019 już w najbliższą sobotę [CO, GDZIE, KIEDY]
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 11 najciekawszych wydarzeń [13-15 września 2019]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.