Jeśli nie macie jeszcze planów na weekend, to polecamy przyjrzeć się temu, co będzie działo się w najbliższych dniach w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru. Dodatkowo zapraszamy do udziału w naszym konkursie, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na wydarzenia.

Fanfara Transylvania – karnawałowe szaleństwo w bałkańskich rytmach!

Do Wrocławia powróci w najbliższy weekend jedna z najbardziej znanych bałkańskich orkiestr dętych – FANFARA TRANSYLVANIA.
Bałkańskie orkiestry dęte to prawdziwy fenomen na światowa skalę. Potwierdzi to każdy, kto choć raz uczestniczył w koncercie autentycznej orkiestry z Bałkanów.
Kolejny dowód na to znajdziecie w karnawałową sobotę 18 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1. Zapraszamy do zabawy!

15326378_1136538279794639_2562159769243272904_n

Fanfara Transylvania to orkiestra rodowitych cygańskich muzyków z rumuńskiej wioski Cugir leżącej w malowniczej Transylwanii, kojarzonej na całym świecie z hrabią Draculą. Członkowie Fanfar z Transylwanii, zgodnie z tradycjami romskiego grania, są braćmi lub kuzynami z licznych rodzin muzycznych. Na koncercie Fanfare de Transylvanie będziemy mogli poczuć prawdziwego ducha Bałkanów i przez chwilę znaleźć się na bałkańskim weselu lub ludowej szalonej zabawie.
Większość twórczości zespołu to tradycyjne utwory przekazywane z pokolenia na pokolenie (folklor cygański i rumuński), silnie zakorzenione w tradycji mołdawskiej oraz saksońsko-transylwańskiej i siedmiogrodzkiej. W repertuarze koncertowym mają oprócz tego także utwory znane z filmów Emira Kusturicy, a także ogólnobałkańskie hity spopularyzowane w świecie przez Gorana Bregovica.

Często koncertują poza swoim regionem i za granicą. Zagrali m.in. na słynnym festiwalu Sziget w Budapeszcie, TanzFolkFest w niemieckim Rudolsadt, Grecji (I Pireu w Atenach), czeskim festiwalu plenerowym Trutnov Open Air a także w Polsce – m.in. na prestiżowym festiwalu muzyki folkowej EthnoPort w Poznaniu

Orkiestra Fanfara Transylvania występuje w składzie:
Galan Nicolae (fligorn), Galan Mihai-Rusalin (trumpet), Stoica Nicolae (trumpet),
Dinga Roland (soprano), Roman Cristine (bariton-horn), Batista Maricel (bariton-horn),
Dragomir Marius (tuba), Stoica Vasile (tuba) i Lupu Cornel (big drums/vocal)

http://www.youtube.com/watch?v=u8ahmBRlyuk
http://www.youtube.com/watch?v=0w5BWkpq1vc

Termin: 18.02.17 godz.20.00
Miejsce: Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze
FANFARA TRANSYLVANIA (Rumunia)
Bilety: 30 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl , 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon): 50 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

La Hoguera Tango – tango z Buenos Aires w Starym Klasztorze!

Miłośników autentycznego argentyńskiego tanga zapraszamy z kolei na koncert znakomitej orkiestry tangowej La Hoguera Tango prosto z Buenos Aires!
W karnawałowy wieczór 19 lutego Sala Gotycka w Starym Klasztorze rozbrzmiewać będzie dźwiękami argentyńskiego tanga zagranymi na najwyższym światowym poziomie. Podczas imprezy nie zabraknie okazji do tańca oraz do degustacji znakomitych argentyńskich win.

15585163_1148242835290850_3213492638716930348_o

La Hoguera Tango, to formacja, założona w 2012 roku w Buenos Aires, przez siedmiu młodych muzyków. Jej twórczość, związana jest przede wszystkim z kulturą tanga. Jednak obok tradycyjnych, tanecznych aranżacji tego tańca, w repertuarze La Hoguera Tango możemy znaleźć ich własne, uwspółcześnione wersje, czerpiące z twórczości argentyńskich legend tanga takich jak Osvaldo Pugliese czy Anibal Troilo. Muzyka La Hoguera Tango, jak sami twórcy określają, jest dosyć mroczna, wyróżnia się ostrym dźwiękiem i przede wszystkim osobistym charakterem.
Formację La Hoguera Tango można usłyszeć na licznych festiwalach (np. Internationtal Tango Championship „Vientos de Tango”, The International Tango Festival of Buenos Aires), występują również w tradycyjnych milongach, w teatrach i innych różnych instytucjach kulturalnych.
Na debiutanckiej płycie, wydanej w 2016 roku, muzykom towarzyszą zaproszeni wokaliści – Hernán Fernández, Alejandro Guyot i Diego Dimartino.

Termin: 19.02.17 godz.19.00
Miejsce: Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze
LA HOGUERA TANGO SEPTET (Argentyna)
Bilety: 50 zł miejsca siedzące, 35 zł – stojące/tańczące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Konkurs:

Zapraszamy na nasz profil facebookowy: https://www.facebook.com/Wroclaw/. Przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania podwójne wejściówki na opisane wyżej imprezy. Zapraszamy do udziału!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKarnawał w Starym Klasztorze w latynoskich rytmach! [KONKURS]
Następny artykułKsiążę Witold z Bulwarów Książęcych – nowy krasnal we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.