Decyzja zapadła – najnowszy skrzat z Wrocławia będzie nazywał się Książę Witold. Imię zostało wybrane spośród blisko 300 propozycji nadesłanych na konkurs #nazwijkrasnala, który BPi Polska zorganizowało na facebookowym profilu inwestycji Bulwary Książęce. Nowy krasnal aktualnie rezyduje przy ul. Garbary 2, gdzie znajduje się biuro sprzedaży belgijskiego dewelopera, który oczarowany Wrocławiem i jego mieszkańcami, postanowił nawiązać do miejskiej tradycji. Książę Witold docelowo zamieszka pomiędzy dwoma ramionami Odry na wyspie Kępa Mieszczańska od strony Mostu Pomorskiego, naprzeciwko Archiwów Państwowych – to właśnie w tej wyjątkowej lokalizacji trwa budowa kompleksu mieszkalnego Bulwary Książęce.

Bulwary Książęce to pierwsza inwestycja belgijskiego dewelopera, firmy BPi Polska, realizowana w Stolicy Dolnego Śląska powstająca pomiędzy dwoma ramionami Odry przy ul. Księcia Witolda od strony Mostu Pomorskiego, naprzeciwko Archiwów Państwowych. Jest to niezwykle atrakcyjna lokalizacja we Wrocławiu, zarówno ze względu na malowniczy charakter tego miejsca, jak i prestiżowe sąsiedztwo Starego Miasta. Inwestycję wyróżnia kompleksowy projekt zagospodarowania przestrzeni, składający się z wydzielonej części mieszkalnej, a także ogólnodostępnych przestrzeni publicznych wraz z pieszym pasażem – tzw. ulicą handlową i nowym placem miejskim zlokalizowanym od strony mostu. Inwestycja zostanie zrealizowana w II etapach.
W ramach pierwszego powstanie 175 lokali, wśród których znajdą się zarówno małe mieszkania, jak i przestronne apartamenty o metrażu od 27 do 128 mkw.

BPI Polska Bulwary Ksi¦ů+-¦Öce_panorama_Cam_11_Grodzka04

Konkurs #nazwijkrasnala zorganizowany został na facebookowym profilu inwestycji Bulwary Książęce: https://www.facebook.com/bulwaryksiazece/, gdzie w komentarzu pod wpisem konkursowym należało opublikować proponowane imię dla nowego skrzata. Propozycje można było zgłaszać do niedzieli, 12 lutego włącznie. Krasnal zyskał dużą sympatię mieszkańców Wrocławia. Na konkurs swoje propozycje nadesłało blisko 300 osób, z których Jury wybrało imię – Książę Witold. Jego autorka, która jako pierwsza opublikowała propozycję otrzyma nagrodę – aparat fotograficzny Fujifilm Instax Mini. Jury zdecydowało się wyróżnić 5 dodatkowych imion zaproponowanych dla krasnala: Bulwarek, Prestiżek, Breslaw I Serdeczny, Prekursorek, Princuś. Ich autorzy w podziękowaniu otrzymają podwójne vouchery do kina.

#KrasnalKsiazeWitold

Patronami medialnymi konkursu były portale KochamWrocław.pl oraz TuWrocław.com.

Więcej informacji na facebookowym profilu inwestycji:
https://www.facebook.com/bulwaryksiazece/
oraz na stronie www: http://bulwaryksiazece.pl/

***

BPi S.A. – Odział w Polsce

BPi S.A. należy do międzynarodowej grupy CFE z siedzibą w Belgii, specjalizując się w realizacji innowacyjnych projektów deweloperskich wysokiej jakości. Działalność spółki, której podstawą jest wiedza i doświadczenie, ukierunkowana jest na spełnianie konkretnych oczekiwań zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Oferta BPI obejmuje kompleksową realizację inwestycji od poszukiwania odpowiednich terenów i przygotowania koncepcji zagospodarowania przestrzennego, przez zarządzanie budową i całościowe wykończenie projektu. Spółka świadczy również usługi
z zakresu doradztwa prawnego i komercjalizacji inwestycji. Jednocześnie BPi, jako firma która hołduje zasadom zrównoważonego rozwoju, realizuje projekty, które powstają w poszanowaniu lokalnej architektury i środowiska.

Działalność BPi w Polsce

Pierwsza inwestycja BPi w Warszawie została ukończona w 2014 roku. W ramach osiedla Wola Tarasy na warszawskiej Woli wybudowano i sprzedano łącznie 159 mieszkań. W bezpośrednim sąsiedztwie tego projektu powstanie kolejna inwestycja mieszkaniowa w Warszawie – Wola Libre, którą wyróżnia transparentnie przeprowadzony proces oczyszczania gruntu poprzedzający budowę budynków mieszkalnych. BPi z sukcesem działa również na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie powstaje kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. W ramach 4 etapów inwestycji (z których etap I zakończono w 2011 roku, etap 2 w 2014 roku, a etap 3 i 4 realizowany jest obecnie) sprzedano już 78% z 700 łącznie dostępnych lokali mieszkalnych. Najnowszą inwestycją BPI w Polsce jest obecnie przygotowywany projekt osiedla Bulwary Książęce przy ul. Księcia Witolda we Wrocławiu oferującego apartamenty z widokiem na Odrę oraz na wrocławską starówkę. Kompleks pomieści w sumie 352 lokali mieszkalnych sprzedawanych w II etapach inwestycji.

Więcej informacji na stronie www.bpipolska.pl

Kontakt dla mediów:

Tauber Promotion | Biuro prasowe projektu

Joanna Sońta, Tel. +48 22 8333502, +48 502 575 951, e-mail : jsonta@tauber.com.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWeekend w Starym Klasztorze – dobra muzyka i taniec! [KONKURS]
Następny artykułBitwa wrocławska – pokazy specjalne w Kinie Nowe Horyzonty
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.