We wrocławskich Bibliotekach będzie Ameryka! Równoleżnik Zero 2023

0

Ameryka Północna i Środkowa to kierunki tegorocznej edycji Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. To właśnie tym miejscom poświęcone będą prelekcje podróżnicze, spotkania autorskie i inne wydarzenia festiwalowe, które odbędą się w Bibliotece Turystycznej oraz w Mediatece w połowie kwietnia.

Aby przenieść się na chwilę do innej, oddalonej na szerokość oceanu rzeczywistości, wystarczy dobra opowieść. Opowiadacze i ich historie z dalekich podróży będą jak co roku głównym punktem wrocławskiego festiwalu, organizowanego już po raz jedenasty przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Adam Kwaśny, podróżnik i pisarz od ponad 15 lat wędrujący po Kubie oraz Artur Domosławski – jeden z najbardziej cenionych polskich reportażystów, autor książek Ameryka zbuntowana i Gorączka latynoamerykańska.

Ameryka Północna to nie tylko Stany Zjednoczone, chociaż im również poświęcone będą nadchodzące spotkania. Fenomen tego kraju spróbują przybliżyć Magda Działoszyńska-Kossow, amerykanistka, autorka reportażu San Francisco. Dziki brzeg wolności oraz Ewa Winnicka, reporterka, która w swoim dorobku ma takie książki jak Nowy Jork zbuntowany, Milionerka oraz Greenpoint.

Aż pięciokrotnie zajrzymy do Meksyku, aby posłuchać m.in. o tamtejszym święcie zmarłych, zabytkach kultury Majów, Zapoteków i Azteków oraz katolicyzmie w meksykańskim wydaniu, odwiedzimy również Gwatemalę, Belize, Grenlandię i Karaiby.

Jak zwykle na Festiwalu nie zabraknie oferty warsztatowej dla najmłodszych uczestników, a także praktycznych porad dla globtroterów, którzy będą mogli dowiedzieć się jak podróżować z psem i przygotować się na niebezpieczeństwa podczas wyprawy. Ci, którzy poczują niedosyt opowieści, będą mogli kontynuować rozmowy z zaproszonymi gośćmi w klubie festiwalowym w Księgarni Hiszpańskiej.

 

Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza „Równoleżnik Zero”
Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu

13-15 kwietnia 2023 – Wstęp wolny
Więcej informacji: rownoleznikzero.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł4 pomysły na Dzień Kobiet we Wrocławiu
Następny artykułKuchenki Wrozamet, wagony Pafawag i proszki Polleny – wrocławskie marki powracają
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.