Od września 2019 w całej Polsce, w tym również we Wrocławiu, puste butelki po piwie można oddawać bez paragonu. Za każdą butelkę otrzymasz 0,35 zł oraz pomożesz dbać o środowisko. Grupa Żywiec, realizująca kampanię “Daj butelce drugie Życie”, zachęca do korzystania z tej możliwości.

Celem kampanii jest zachęcanie konsumentów do zwrotu butelek. Według większości, brak paragonu stanowi najczęstszą barierę do zwracania pustych butelek po piwie. Grupa Żywiec przedstawia mapkę sklepów, które przy zwrocie butelki paragonu nie potrzebują.

Pomóż środowisku

Czy wiesz, że jedna butelka może pójść w obieg nawet 25 razy? Szklana butelka nie jest odpadem, póki jej nie wyrzucimy.  Oddając puste szkła do sklepu, nie tylko zyskujemy 35 groszy za butelkę, ale także wspomagamy środowisko we Wrocławiu. Dzięki mniejszej ilości śmieci, możemy zmniejszyć emisję CO2, która zdecydowanie nie jest dla nas zdrowa. Zasady zwrotu butelek w Polsce

Oddawaj bez paragonu w dowolnym sklepie

Oddawanie butelek już nie musi być problemem. Sklepy przyjmą butelki zwrotne bez paragonu i niezależnie od tego, w jakim sklepie piwo zostało zakupione. Kampania przygotowała specjalną mapkę, na której zaznaczone są sklepy. Znajdź ten najbliżej siebie. Sprawdź tutaj: butelki zwrotne gdzie oddać. Co więcej, na stronie kampanii znajdziemy również marki piwa, których butelki możemy oddać za kaucję zwrotną. Zobacz jakie butelki są zwrotne.

Zaangażowanie wrocławskich sklepów

Od rozpoczęcia kampanii, już 67 sklepów we Wrocławiu wzięło udział w akcji. Na tle Polski jest to całkiem dobry wynik. W Krakowie zaangażowanych jest 50 sklepów, w Poznaniu 43, w Łodzi 44. Na całym Dolnym Śląsku 278 sklepów jest zaangażowane w całą akcję. Organizatorzy kampanii są bardzo otwarci na nowe współprace. Jeśli prowadzisz własną działalność i jesteś zainteresowany wzięciem udziału w akcji, wypełnij ten formularz i zostań punktem skupu butelek. 

Warto być eko

Na chwilę obecną, jakość powietrza według Wrocławskiego Indeksu Powietrza, jest umiarkowana. Jednak z każdym dniem niedbania o środowisko, sytuacja może się jedynie pogarszać. Oddając butelkę, dbamy o lepsze jutro i wspieramy klimat we Wrocławiu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę kampanii.

 

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie napić się grzańca w okolicach Jarmarku Bożonarodzeniowego [GRZANIEC ZA 5 ZŁ]
Następny artykułSylwester 2020 na wrocławskim Rynku – najważniejsze informacje