Nadchodzi grudzień. Wieczorami często odczuwamy już o wiele większy chłód. Co zrobić, gdy zimowa kurtka, gruba czapka, szalik i rękawiczki nie wystarczają, a chciałoby się móc cieszyć świąteczną atmosferą, spacerować i oglądać kolorowe aranżacje obecne na mieście?

*** ARTYKUŁ SKIEROWANY DLA OSÓB PEŁNOLETNICH ***

Dla młodszych, dobrym rozwiązaniem będzie termos z gorącą herbatą, a nieco starsi mogą sobie pozwolić na symbolicznego grzańca, serwowanego przez jeden z lokali w centrum.

Co oferuje nam wrocławski rynek?

Najbardziej popularnym miejscem wśród Wrocławian, wydaje się być Jarmark Bożonarodzeniowy i serwowany na nim grzaniec w wielu ciekawych wersjach smakowych. W tym roku, możemy wybierać spośród grzańca śliwkowego, malinowego, wiśniowego, jagodowego, klasycznego świątecznego lub wrocławskiego oraz „Grzańca Hugo”. Grzaniec w oficjalnych punktach to niestety wydatek 12 – 14 zł + kaucja za kubek w wysokości 15 zł.

Na szczęście, równie dobrego grzańca możemy się napić w wielu innych punktach na wrocławskim rynku, które oferują grzane wino serwowane na miejscu lub na wynos.

 


Pijalnia Wódki i Piwa

Proponuje najbardziej ekonomiczną ofertę, którą udało nam się odnaleźć. Za grzańca wypitego na miejscu, zapłacimy zaledwie 4,5 zł, a jeśli chcemy go zabrać na wynos, zapłacimy 5 zł.


U Beatki

To lokal znajdujący się nieopodal. Poza szybkimi przekąskami i tradycyjnymi polskimi obiadami, ma w ofercie grzańca za 5 zł. 


Cafe de France

Tutaj również za kubeczek gorącego trunku, który możemy zabrać ze sobą na wynos, zapłacimy jedynie 5 zł.


Kantor ICE CAFE

W cenie 5 zł mamy do wyboru grzane białe lub czerwone wino o pojemności 200 ml. Większy kubeczek to koszt 10 zł.


Viva la Pierogi

Eleganckie miejsce, gdzie porcja grzańca kosztuje 7,50 zł.


Oczywiście nie są to jedyne miejsca we Wrocławiu, w których można napić się grzańca, ale zapewne są one propozycjami, które nie nadwyrężą zbytnio kieszeni.

Niniejszym artykułem nie chcemy propagować nadmiernego spożywania napojów alkoholowych, ale z uwagi na popularność tego trunku, chcemy jedynie zwrócić uwagę na fakt dostępności bardziej ekonomicznych opcji, które naszym zdaniem dorównują jakościowo popularnym, droższym odpowiednikom.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZ Wrocławia do USA na jednym bilecie [10 PROPOZYCJI LOTÓW]
Następny artykułWe Wrocławiu zwrócisz butelki po piwie bez paragonu [ZOBACZ GDZIE]
Odkryj Wrocław na nowo