Nadchodzi grudzień. Wieczorami często odczuwamy już o wiele większy chłód. Co zrobić, gdy zimowa kurtka, gruba czapka, szalik i rękawiczki nie wystarczają, a chciałoby się móc cieszyć świąteczną atmosferą, spacerować i oglądać kolorowe aranżacje obecne na mieście?

*** ARTYKUŁ SKIEROWANY DLA OSÓB PEŁNOLETNICH ***

Dla młodszych, dobrym rozwiązaniem będzie termos z gorącą herbatą, a nieco starsi mogą sobie pozwolić na symbolicznego grzańca, serwowanego przez jeden z lokali w centrum.

Co oferuje nam wrocławski rynek?

Najbardziej popularnym miejscem wśród Wrocławian, wydaje się być Jarmark Bożonarodzeniowy i serwowany na nim grzaniec w wielu ciekawych wersjach smakowych. W tym roku, możemy wybierać spośród grzańca śliwkowego, malinowego, wiśniowego, jagodowego, klasycznego świątecznego lub wrocławskiego oraz „Grzańca Hugo”. Grzaniec w oficjalnych punktach to niestety wydatek 12 – 14 zł + kaucja za kubek w wysokości 15 zł.

Na szczęście, równie dobrego grzańca możemy się napić w wielu innych punktach na wrocławskim rynku, które oferują grzane wino serwowane na miejscu lub na wynos.

 


Pijalnia Wódki i Piwa

Proponuje najbardziej ekonomiczną ofertę, którą udało nam się odnaleźć. Za grzańca wypitego na miejscu, zapłacimy zaledwie 4,5 zł, a jeśli chcemy go zabrać na wynos, zapłacimy 5 zł.


U Beatki

To lokal znajdujący się nieopodal. Poza szybkimi przekąskami i tradycyjnymi polskimi obiadami, ma w ofercie grzańca za 5 zł. 


Cafe de France

Tutaj również za kubeczek gorącego trunku, który możemy zabrać ze sobą na wynos, zapłacimy jedynie 5 zł.


Kantor ICE CAFE

W cenie 5 zł mamy do wyboru grzane białe lub czerwone wino o pojemności 200 ml. Większy kubeczek to koszt 10 zł.


Viva la Pierogi

Eleganckie miejsce, gdzie porcja grzańca kosztuje 7,50 zł.


Oczywiście nie są to jedyne miejsca we Wrocławiu, w których można napić się grzańca, ale zapewne są one propozycjami, które nie nadwyrężą zbytnio kieszeni.

Niniejszym artykułem nie chcemy propagować nadmiernego spożywania napojów alkoholowych, ale z uwagi na popularność tego trunku, chcemy jedynie zwrócić uwagę na fakt dostępności bardziej ekonomicznych opcji, które naszym zdaniem dorównują jakościowo popularnym, droższym odpowiednikom.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane