We Wrocławiu powstał pierwszy ziemniakomat. Kupisz tu ziemniaki z automatu

0
fot. wroclaw.pl

We Wrocławiu od kilku lat działa mlekomat – automat, w którym można zakupić świeże mleko. Niedawno na wrocławskich Popowicach przy ul. Bobrzej powstał ziemniakomat. Jak sama nazwa wskazuje, kupicie tu ziemniaki. Pochodzą one z gospodarstwa rolnego znajdującego się w województwie łódzkim.

Na pomysł ustawienia we Wrocławiu tego rodzaju automatu do zakupu ziemniaków wpadł student rolnictwa z Uniwersytetu Przyrodniczego – Patryk Wojtuniak.

Podobne rozwiązania zaobserwował w innych europejskich miastach. W planach ma postawienie kolejnych ziemniakomatów w mieście.

Ile kosztują ziemniaki z ziemniakomatu?

W zależności od odmiany ziemniaka zapłacimy od 3zł za 1,5 kg (Laura) do 5 zł za 2,5kg (Queen Anne).

Ziemniakomat przy ul. Bobrzej 2 czynny jest 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. To ciekawe rozwiązanie i duże ułatwienie dla tych, którzy np. na niedzielny obiad zaplanowali klasyczne danie i zabrakło im ulubionego przez domowników dodatku, albo mają ochotę na placki ziemniaczane w środku nocy 🙂

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowe tablice informacyjne „Uwaga jeże” we Wrocławiu
Następny artykułWe Wrocławiu otwiera się nowe miejsce coworkingowe – Cowork2gether!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.