We Wrocławiu otwiera się Przesadzarnia! Pierwsza w Polsce lecznica dla roślin

0

We Wrocławiu otwiera się Przesadzarnia –  miejsce do pielęgnacji roślin domowych. Już wkrótce mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska nie tylko przesadzą swoje rośliny, ale z pomocą ekspertów je wyleczą ze szkodników czy chorób.

Przesadzarnia znajduje się przy ul. Szybkiej 1B/B, na Przedmieściu Oławskim. Mieszkańcy Wrocławia otrzymają tutaj konkretną pomoc przy roślinnej pielęgnacji. – Można oddać swoje rośliny w ręce ekspertów, którzy za nas przesadzą nam rośliny do odpowiedniego podłoża oraz doniczek, a także pomogą nam w walce ze szkodnikami czy chorobami. – mówi Miłosz Jarosiewicz, właściciel Przesadzarni i Małej Szklarni, sklepu internetowego z roślinami. 

Jeśli nasze rośliny zostały zaatakowane przez takie insekty jak przędziorek, wciornastek, wełnowiec czy tarcznik, a my nie wiemy jak zabrać się za leczenie, eksperci z Przesadzarni wykonają opryski specjalnymi środkami oraz zapobiegną dalszym szkodom. – dodaje Jarosiewicz.

Na miejscu mieszkańcy Wrocławia zaopatrzą się w specjalistyczne mieszanki ziemi do różnych gatunków roślin, np. monstery, philodendrona, roślin wiszących, palm, syngonium, bananowca, i wielu innych. Powstają one w odpowiednich proporcjach z różnych kompozytów, aby zapewnić danemu gatunkowi idealne warunki do dalszego wzrostu. Zapewniają także odpowiednią kwasowość, czy przepuszczalność gleby, dzięki czemu nasze rośliny będą rosły zdrowe oraz silne.

W ofercie znajdują się także podpórki, drabinki czy paliki do roślin, dzięki którym nasze pnące rośliny znajdą miejsce do wzrostu i będą się wokół nich owijać. Nie zabraknie również różnego typu nawozów, które wspomagają wzrost roślin i dostarczą im odpowiednich minerałów oraz witamin.

Rośliny można przesadzić na własną rękę (jedynie koszt zakupionych materiałów) lub w ramach usługi.

Koszt usługi przesadzania (w zależności od średnicy doniczki):

Baby – 5 zł

Mała roślina – od 10 zł

Średnia – od 15 zł

Duża – od 30 zł

Do ceny należy doliczyć koszt mieszanki ziemi oraz doniczki produkcyjnej.

Przesadzarnię tworzy doświadczony zespół Małej Szklarni, którego sklepy z roślinami znajdziemy we Wrocławiu przy ul. Stysia 39 oraz w Krakowie. To roślinny koncept, dzięki któremu już niemal sto tysięcy roślin znalazło swoje miejsce w mieszkaniach Polaków, pomagając im odmieniać własne wnętrze na zielono.

Otwarcie już 9.02 (w środę)!
Więcej informacji: tutaj

Czytaj również: Najlepsze sklepy z roślinami we Wrocławiu [TOP 5 MIEJSC]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRegulamin konkursu – Wygraj kolację walentynkową dla dwojga w Concordia Taste Wrocław
Następny artykułSerca za zakupy w Arkadach Wrocławskich!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.