Warsztaty dla miłośników architektury w Hali Stulecia!

0

Hala Stulecia jest jedynym we Wrocławiu i 16 w całej Polsce obiektem, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oznacza to, że musi mieć w sobie coś absolutnie wyjątkowego, co wyróżnia ją spośród innych zabytków.

Co to takiego? I czym w ogóle jest UNESCO? Dlaczego powstało i czy jest ważne w naszym życiu? Właśnie ruszyły zapisy na warsztaty Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Architektury w Hali Stulecia.

─ Wszystkich miłośników architektury, podróży, historii i modelarstwa, ale też po prostu dobrej zabawy, zapraszamy do udziału w kolejnym cyklu dziewięciu spotkań w czasie których okrążymy świat w poszukiwaniu najcenniejszych i najbardziej unikatowych zabytków słynnej Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO ─ mówi Edyta Leszczyńska, kierownik zespołu ds. edukacji i turystyki w Hali Stulecia.
Hala Stulecia to nie tylko modernistyczne dzieło będące jednym z symboli Wrocławia, w którym odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. To także działalność edukacyjna, skierowana głównie do najmłodszych wrocławian. Dziecięce i Młodzieżowe Studio Architektury to program cyklicznych warsztatów edukacyjnych poświęconych architekturze, projektowaniu i przestrzeni współczesnego miasta. Warsztaty łączą zdobywanie wiedzy o kształtowaniu przestrzeni z niezwykłą zabawą w projektantów.
─ Może właśnie spośród naszych wychowanków wyrośnie architekt pokroju Maksa Berga ─ mówi Anna Worsztynowicz, rzeczniczka prasowa Hali Stulecia. ─ W trakcie zajęć rozwijamy twórcze myślenie, umiejętność pracy zespołowej oraz wrażliwość na zróżnicowane potrzeby mieszkańców i użytkowników przestrzeni. Każdy cykl poświęcony jest innemu tematowi przewodniemu. Tym razem zapraszamy w podróż szlakiem zabytków UNESCO w Polsce i na świecie.

Zapisy na warsztaty

Warsztaty będą się odbywać od 12 marca do 21 maja 2022 roku, w soboty w godzinach:

11:00 – 13:00 (dzieci 6-10 lat)
13:30 – 15:30 (młodzież 11-15 lat)

Koszt:340 zł – udział w całym cyklu (9 warsztatów po 120 minut)
45 zł – udział w pojedynczych zajęciach (120 minut)

Szczegółowe informacje oraz zapisy:71 347 50 55 lub 511 146 221 | edukacja@halastulecia.pl

Więcej informacji: halastulecia.pl/edukacja

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowa restauracja w Hali Stulecia! Nowoczesność z uszanowaniem historii

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWieże widokowe w górach na Dolnym Śląsku, które musisz odwiedzić!
Następny artykułModa vintage we Wrocławiu. Gdzie warto wybrać się na zakupy?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.