Wampiriada już za tydzień – ODDAJ KREW!

0
wampiriada

Oddaj krew w Hollyblood i poczuj się jak gwiazda! Nietypowa zbiórka krwi w RCKiK.

Już 24 listopada rusza kolejna edycja akcji honorowego krwiodawstwa, która w tym roku odbędzie się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. W Wampiriadzie mogą wziąć udział mieszkańcy miasta od 18 do 65 roku życia. Zbiórkę krwi wyróżnia nietypowy motyw – blask fleszy i czerwony dywan niczym w Hollywood i atrakcyjne pakiety prezentowe dla dawców krwi. 

Jesienna edycja studenckiej zbiórki krwi odbędzie się od 24 do 26 listopada w siedzibie RCKiK przy ulicy Czerwonego Krzyża 5/9. Wydarzeniu jak zwykle towarzyszy unikatowy motyw, tym razem jest to klimat dobrze nam znanego Hollywood. Wampiriadę organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Poprzez organizację Wampiriady chcemy zaangażować środowisko akademickie i mieszkańców Wrocławia do niesienia pomocy i oddawania krwi. Promujemy zdrowy styl życia wśród młodych i podkreślamy, jak ważna jest dobroczynność. – mówi Katarzyna Chwedczuk, koordynatorka wydarzenia. 

Studenci chcą zwrócić uwagę na deficyt krwi przeznaczonej do transfuzji oraz uświadomienie, szczególnie młodym ludziom, że niewielki czyn może uratować komuś życie. 

Organizatorzy zaprojektowali ciekawe koszulki nawiązujące do tegorocznego motywu, które będzie mógł otrzymać każdy dawca. Ponadto na krwiodawców czekają różnorodne vouchery i upominki od partnerów akcji oraz ulubiona czekolada. Nie możesz oddać krwi w listopadzie? Nic straconego! Wampiriada odbywa się trzy razy w ciągu roku akademickiego. 

Należy pamiętać, że istnieje wiele czynników dyskwalifikujących dawców. Są to między innymi choroby zakaźne, podróże do państw zagrożonych malarią, różnego rodzaju zabiegi medyczne czy wykonany w niedawnym czasie tatuaż. Przed oddaniem krwi obowiązuje określona dieta, nie należy zażywać leków przeciwbólowych oraz pić alkoholu. Ostateczną decyzję o możliwości przystąpienia do donacji wydaje lekarz kwalifikujący, którego kandydaci spotkają na miejscu. 

NZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zaprasza wszystkich do niesienia pomocy.
Oddaj krew w Hollyblood i uratuj komuś życie! 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/278382593514811

mat. prasowy

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCyberMistrz – darmowe szkolenia dla Twojego dziecka
Następny artykułNowy proekologiczny olbrzymi mural we Wrocławiu [ZDJĘCIA]