CyberMistrz – darmowe szkolenia dla Twojego dziecka

0

Zimą 2020 r. odbędą się pierwsze bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży z Wrocławia. To niepowtarzalna szansa na zyskanie darmowej wiedzy i umiejętności praktycznych m.in. z zakresu programowania, projektowania graficznego, bezpiecznego zachowania w sieci czy nauki online.

Sprawdź szczegóły i zapisz swoje dziecko na szkolenia online.

CO TO JEST?

CyberMistrz to projekt realizowany przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego głównym celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych młodych wrocławian poprzez organizację szkoleń o różnej tematyce i różnym stopniu zaawansowania. Szkolenia będą realizowane przez profesjonalną firmę, która ma doświadczenie w pracy z dziećmi. Każdy z tematów szkoleń zakłada bogaty program merytoryczny oraz prezentację i naukę obsługi darmowych narzędzi. W zależności od tematu szkolenia będą realizowane podczas 30, 40 lub 60 godzin szkoleniowych.

Projekt realizowany będzie na przestrzeni 2020 i 2021 roku. W tym czasie będą ogłaszane terminy kolejnych szkoleń, a dzięki stałej rekrutacji wszyscy chętni będą mogli przyłączyć się do projektu.

DLA KOGO?

Uczestnikami szkoleń CyberMistrz mogą być dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Należy jednak spełnić jeden warunek – mieszkać i/lub uczyć się na terenie Wrocławia. Organizatorzy dołożyli starań, by w szkoleniach mogły wziąć udział osoby z tzw. grup wykluczenia społecznego, zwłaszcza osoby niepełnosprawne. W tym celu przygotowano przyjazną stronę internetową, a miejsca szkoleń (wybrane filie Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodek Postaw Twórczych) spełniają wymagania dostępności dla osób niepełnosprawnych.

CZEGO MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ?

W ramach projektu CyberMistrz zostanie przeprowadzonych 8 tematów szkoleń:

  • edukacja online (30 godz. szkoleniowych)
  • korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie (30 godz. szkoleniowych)
  • kompetencje medialne (30 godz. szkoleniowych)
  • bezpieczne zachowania w sieci (30 godz. szkoleniowych)
  • dostępność zasobów cyfrowych online (30 godz. szkoleniowych)
  • projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych (40 godz. szkoleniowych)
  • projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych (40 godz. szkoleniowych)
  • programowanie w różnych językach uwzględniające różne poziomy zaawansowania (60 godz. szkoleniowych)

Pełna oferta szkoleń dostępna jest na stronie www.cybermistrz.pl/oferta-szkolen

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Chęć udziału dziecka w projekcie zgłasza jego rodzic lub opiekun prawny. Wystarczy wejść na stronę www.cybermistrz.pl/rekrutacja, pobrać dokumenty rekrutacyjne, wypełnić je i podpisać, a następnie odesłać na adres cybermistrz@firs.org.pl.

Oficjalna strona projektu – www.cybermistrz.pl

Oficjalny fanpage projektu – www.facebook.com/cybermistrz

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSkładnik konopi może łagodzić stan zapalny w płucach u chorych na COVID-19
Następny artykułWampiriada już za tydzień – ODDAJ KREW!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.