Vertigo Summer Jazz Festiwal zakończy się za niecałe dwa tygodnie. To wydarzenie obfituje w znakomite koncerty od początku do końca lipca. Jeżeli jeszcze się nie wybraliście – warto to zrobić.

Pomysł na festiwal wziął się z potrzeby promocji muzyki Jazzowej w przestrzeni miejskiej Wrocławia. „Chcemy trafić do jak największej liczby miejsc, dlatego nie skupiamy się na jednym punkcie, a razem z muzyką „podróżujemy” po Wrocławiu, zarażając wszystkich naszą sympatią i miłością do Jazzu. Festiwal Vertigo to próba przełamania „zamkniętych” form muzyki Jazzowej i pokazania jej szerokiej publiczności. To promocja zarówno ciekawych miejsc we Wrocławiu, jak i wspaniałych wrocławskich muzyków.

Co przed nami?


18.07 Puro Hotel (Wrocław Stare Miasto) 20.00, bilety 20 zł

Szczypuła Sisters Jazz Band 

Usłyszymy utwory jazzowe z elementami soulu, gospel, funku, jak również kompozycje, które choć nie są jazzowe w swojej naturze, zyskają taki koloryt dzięki wyjątkowym aranżacjom i współbrzmieniom. Natalia, Estera i Zuzia, z powodu dzielącego je dystansu, nieczęsto mają okazję stanąć razem na scenie, choć uwielbiają razem śpiewać. Każda inna, każda wyjątkowa, łączą w sobie soulową subtelność, gospelową radość i jazzową wirtuozerię.

19.07 Vertigo 20.00, bilety 30 zł


Klara Cloud & The Vultures

Wykonują muzykę tradycyjną w jazzowych aranżacjach. Unikatowe brzmienie oraz wyjątkowość muzyki zespołu Klara Cloud & The Vultures zapewnia oryginalne instrumentarium i znakomici, pełni świeżości twórczej muzycy, uhonorowani wieloma nagrodami, zarówno w Polsce jak i za granicą.

20.07 Park Andersa 15.00 – wstęp wolny


Aleksandra Turoń Jazz Trio 

Zapraszamy na koncert podczas którego, będziecie Państwo mogli zobaczyć i usłyszeć Aleksandrę Turoń w nieco innej odsłonie. Wokalistka, która bez problemu może poprowadzić koncert z utworami The Beatleszy wieczór z Beyonce.  Tym razem pokaże się od strony jazzowej a towarzyszyć jej będą, znakomity basista Żenia Betliński i wybitny pianista Tomasz Jędrzejewski.

21.07 Wyspa Daliowa 15.00 – wstęp wolny


Maciek Czemplik Trio feat. Judyta Pisarczyk

Koncert jazzowego trio gitarzysty Maćka Czemplika, z którym gościnnie wystąpi znana coraz szerszej publiczności Judyta Pisarczyk. Usłyszycie znane i mniej znane standardy jazzowe oraz kilka muzycznych niespodzianek.

22.07 Odrana 20.00 – wstęp wolny 

Gawroński/Zarecki Ensamble Tribute to New Orleans

Koncert poświęcony muzyce jazzowej prosto z serca Nowego Orleanu.

23.07 Centrum Historii Zajezdnia 20.00 – wstęp wolny


Jan Kanter Quartet

Podobno są trzy rodzaje muzyki – ta smutna, ta wesoła i “ta trzecia”… Czymkolwiek jest, to właśnie ją grają. Konkretniej? To granie między hard bopem a free jazzem, ze sporą domieszką brzmień etnicznych. Jakie jest? Mroczne, przestrzenne, liryczne, nostalgiczne… Bliska im jest tradycja Ornette’a Colemana i grania w kwartecie bez instrumentu harmonicznego. To daje muzyce przestrzeń, upraszcza harmonię, dodaje surowości i wyrazistości – pasuje do utworów, które grają. Zespół założyli w lutym 2017 roku. Komponują sami – najczęściej robi to Janek, ale swój twórczy wkład w brzmienie zespołu mają wszyscy.

24.07 Wroclavia 20.00 – bilety 20 zł


Jazzpospolita

Zespół, który w ciągu 9 lat wydał 6 płyt i zagrał 300 koncertów, od początku na przekór nazwie wymykał się gatunkowym kwalifikacjom. Działając w czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – Jazzpospolita wypracowała własne,
rozpoznawalne brzmienie i zdobyła liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo – jak często o grupie mówią fani – stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień

25.07 Q Hotel Plus Wrocław 20.00 – bilety 20 zł


Miguła/Chojnacki Contemplations 

Projekt dwóch młodych muzyków wrocławskiego środowiska jazzowego: Jana Chojnackiego (trąbka) i Filipa Miguły (fortepian) Ze względu na bardzo zbliżony gust muzyczny postanowili połączyć siły i stworzyć własny projekt. Zaprosili do niego Bartka Chojnackiego (kontrabas, zbieżność nazwisk nieprzypadkowa) oraz Dawida Opalińskiego (perkusja). Inspirując się muzyką świata, nie zastanawiając się nad jej podziałami formalnymi czerpią z niej i próbują połączyć w coś nowego i świeżego, z czym chcą się identyfikować, nie odcinając się jednak od korzeni jazzu, na którym się wychowali.

26.07 Vertigo 20.00 – bilety 30 zł


Aga Derlak Quintet

Aga Derlak to pianistka i kompozytorka. Kształciła się̨ u Michała Tokaja oraz Pawła Tomaszewskiego. To laureatka wielu prestiżowych nagród zdobywająca szerokie uznanie
polskiej publiczności oraz środowiska jazzowego. Obecnie mieszka w Bostonie, gdzie kształci się̨ pod okiem Danilo Pereza w ramach projektu Berklee Global Jazz Institute. Brala
udział w najważniejszych festiwalach jazzowych w Europie i nie tylko.

27.07 Park Tołpy 15.00 – wstęp wolny


All About That Swing

Swój muzyczny talent tym razem zaprezentują Natalia Szczypuła – wokalistka znana z takich projektów jak np. Vertigo Band, Maciek Czemplik – znakomity wrocławski gitarzysta występujący z niezliczoną liczbą wrocławskich muzyków,oraz Bartek Chojnacki, jeden z czołowych kontrabasistów młodej sceny jazzowej. Zaprezentują różne, te bardziej i te mniej znane standardy swingowe.

28.07 Wyspa Daliowa 15.00 – wstęp wolny 


The Cuban Latin Jazz

To nowa propozycja na rynku muzyki jazzowej. Fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej – rytmów kubańskich, afro kubańskich, salsy oraz muzyki klasycznej.

29.07 Zazoo Beach Bar 20.00 – wstęp wolny


Vertigo Band

Zespół tworząc repertuar kierował się jednym, najważniejszym wyznacznikiem – „Musi być wesoło!” I tak powstały wspaniałe jazzowe aranżacje utworów takich twórców jak: AC/DC, Stevie Wonder, Sting czy Michel Jackson. Na scenie Vertigo pojawiają się prawie w każdy piątek miesiąca za każdym razem wspinając się na wyżyny swoich muzycznych umiejętności.

30.07 Jazz Tramwaj Vertigo 20.00 – wstęp wolny


Nienadowski Trio

Jazz Tramwaj Vertigo jeździ dzięki Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, który powstał w 2011 roku jako niezależna inicjatywa osób związanych ze środowiskiem wrocławskich miłośników komunikacji, a także innych osób żywo zainteresowanych tematyką transportu publicznego.

31.07 DH Renoma/Urban Garden Wrocław 20.00 – bilety 50/60 zł


Eabs 

Festiwal zamknięty zostanie wyjątkowym koncertem grupy EABS (premiera płyty „Slavic Spirits”). W ostatnich latach wyraźnie widoczny jest renesans sceny jazzowej, czego dowodem jest duża popularność artystów zza oceanu takich jak Kamasi Washington i kolektywu The West Coast Get Down czy zespołu BadBadNotGood.

 

Link do wydarzenia na facebooku:  https://www.facebook.com/events/337964783531526/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOd pijalni mleka, przez kiosk, do modnej kawiarni – Cafe Berg w trakcie remontu
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 10 najciekawszych wydarzeń [19-21 lipca 2019]