Urlop poza Wrocławiem bez psa? Poznaj oferty zaufanych opiekunów dla zwierzaków!

0
Co zrobić z psem, jak wyjeżdżam z domu

Zbliża się wyczekiwany urlop, wszystko już gotowe do wyjazdu z Wrocławia, ale pojawia się pierwszy problem. Hotel, w którym macie rezerwację, nie przyjmuje zwierząt. Wasz pies nie może zostać w domu sam, dlatego szukacie pomysłów, kto może się nim zaopiekować.

Wrocław oferuje kilka rozwiązań, co możecie zrobić ze swoim psem, kiedy wybieracie się na urlop.

Gdzie szukać pomocy w opiece nad psem?

Pierwszą myślą, jest zwrócenie się do najbliższych osób, które zostają w mieście. Zostawienie u nich psa, nie będzie aż tak stresujące, zarówno dla Was, jak i pupili. Rodzice czy przyjaciele nie zawsze jednak mają czas, żeby się zaopiekować Waszym zwierzakiem. Zapewne planują z wyprzedzeniem, co robić w weekend. Nie każdy z nich również ma warunki lub wystarczająco dużo zdrowia i chęci, aby przyjąć pod dach czworonoga. Dla ilu z Was było to kłopotliwe zwracać się o pomoc, kiedy trafiała się podobna sytuacja?

Na szczęście we Wrocławiu znajdziecie świetne miejsca i ludzi, którzy z radością przejmą opiekę nad Waszymi pupilami, kiedy wyjedziecie na wyczekiwany urlop.

Co zrobić z psem, gdy jadę na urlop

Profesjonalna opieka nad psem

Popularne stają się hotele dla psów. Ludzie obdarzają je coraz większym zaufaniem. Główną ich zaletą jest fachowa opieka behawiorysty czy lekarza weterynarii. Wasze psy będą traktowane w sposób indywidualny. Większość wrocławskich hoteli dla psów, ma własne wybiegi, na których Wasz pupil będzie się asymilował z innymi zwierzętami pod czujnym okiem opiekunów. A dla piesków, które nie akceptują towarzystwa innych zwierząt, opracowany zostanie indywidualny plan dnia.

Hotele oferują m.in. świetlice dla podopiecznych, duży wybór zabawek i oczywiście długie spacery. Ponadto regularne posiłki i ciągły kontakt z opiekunami będzie działał na nie uspokajająco.

Znajdź idealnego opiekuna dla swojego psa!

Miłośników zwierząt jest wiele. Petsitter zajmie się Waszym psem tak, jakby to był jego własny zwierzak. Domowa opieka kusi coraz więcej ludzi. Zestresowany piesek z pewnością poczuje się lepiej, kiedy znajdzie się w domu, w którym ktoś poświęci całą swoją uwagę tylko jemu.

Idealną platformą, na której znajdziesz petsittera jest pethomer.com. Na stronie każdy z opiekunów jest weryfikowany, a jego dane znajdują się w bazie. Znajdziecie tam ich dokładne opisy, z uwzględnieniem tego, w jaki sposób zajmą się Waszym psem. To Wy możecie zdecydować, kto zaopiekuje się przez te kilka dni Waszym pupilem. Warto też przed wyjazdem zorganizować spotkanie z petsitterem, dzięki czemu pies będzie się już mógł oswoić z zapachem, głosem i ruchami nowo poznanej osoby.

Co zrobić z psem, kiedy wyjeżdżam za miasto

Wyjazd jednodniowy

Dog walker czy petsitter z chęcią zajmą się psem podczas jednodniowej nieobecności właściciela. Nakarmią, wyprowadzą, pobawią się i z przyjemnością przytulą i wycałują psa. W bazie pethomer znajdziecie wymarzonego opiekuna na jeden dzień, czy na półgodzinny spacer. Ktoś wyprowadzi Waszego psa, kiedy macie ważne spotkanie biznesowe. W wyborze pomogą Wam opinie osób, które już zaufały i powierzyły swoje zwierzęta pod ich opiekę.

Jak przygotować psa na pobyt w obcym miejscu?

Psa należy przygotować psychicznie i fizycznie przed zostawieniem go w nowym miejscu. Przede wszystkim zadbajcie o to, aby był przebadany przez weterynarza i posiadał książeczkę zdrowia wraz ze spisem szczepień, w tym przeciwko wściekliźnie. Pies powinien mieć również na sobie obrożę z adresatką. Spakujcie smycz, karmę, ulubione zabawki, legowisko lub kocyk z jego zapachem. Dzięki temu nie będzie się aż tak stresował i poczuje się odrobinę pewniej w nowym miejscu. Nie zapomnijcie o ulubionych przysmakach Waszego pupila! Zostawcie także kontakt do weterynarza, który dba o psa.

Czytaj także: W Sky Tower odbędzie się Dogowystawa! Pieski do adopcji

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: W Kolejkowie powstała nowa makieta miasta z pół miliona klocków!
Następny artykułGitarowy Rekord Świata ogłasza ogólnopolski casting na gitarową osobowość. Przesłuchania już 2 kwietnia we Wrocławiu!