Wrocław: W Kolejkowie powstała nowa makieta miasta z pół miliona klocków!

0

Stworzone z pół miliona klocków miasto, samochody, ludziki, zwierzęta i jeżdżące pociągi. Ta niesamowita klockowa konstrukcja – Miasto z Klocków czeka na wszystkich odwiedzających od 15 marca 2022 roku w Kolejkowie we Wrocławiu.

Ogromna metropolia, kolorowe budynki, mieszkańcy, zwierzęta oraz okrążające makietę pociągi stworzone wyłącznie z klocków to dodatkowa wystawa czasowa, która czeka na Was w Kolejkowie.

  • Klocki są niezwykłym budulcem. Można z nich tworzyć właściwie wszystko, co tylko zapragniemy i to w zaciszu własnego domu. My zdecydowaliśmy się wnieść budowanie z klocków na wyższy poziom – stąd stworzenie całego miasta z ruchomymi elementami, w tym z pociągami czy tramwajami – mówi Mateusz Waldowski jeden z twórców Stowarzyszenia Zbudujmy to!

Miasto z Klocków to wiosenna wystawa czasowa w Kolejkowie. Będzie na niej zaprezentowana, m.in. stacja Zimna Wódka, stacja Radzionków i sporej wielkości fabryka lokomotyw. Będzie można również zobaczyć modele pociągów zarówno historycznych jak i nowoczesnych, w tym parowozy, Luxtorpedy czy Pendolino. Wszystkie modele dostępne do oglądania dla zwiedzających  to autorskie konstrukcje powstałe całkowicie od zera bez instrukcji do budowania. Wystawa będzie otwarta od 15 marca do 15 maja tego roku. Zwiedzanie całej wystawy czasowej jest w cenie biletu wstępu do Kolejkowa.

  • Miasto z Klocków to kolejna, po Mieście z Piernika, wystawa czasowa pokazująca, że makiety turystyczne czy kolejowe można tworzyć z różnych materiałów. Zachęcamy tym sposobem zwiedzających do budowania własnych miniaturowych światów z dostępnych pod ręką przedmiotów – mówi pomysłodawca Kolejkowa, Jakub Paczyński.

Kolejkowo to ogromna, tętniąca życiem makieta, przedstawiająca rzeczywistość w 25 -krotnym pomniejszeniu. Zajmuje powierzchnię aż 1500m2, a składa się na nią około 4000 figurek ludzi i zwierząt oraz prawie 300 budynków.  Zobaczyć można tutaj w miniaturze życie na wsi, potowarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, wziąć udział w akcji ratunkowej, zobaczyć jeżdżące po torach pociągi czy tramwaje za dnia i nocą, pływający statek i autentyczne, historyczne budowle Dolnego Śląska, w tym Ratusz na rynku wrocławskim.

Kolejkowo znajduje się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Czynne jest 365 dni w roku, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 29 zł – normalny i 23 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławska firma stworzyła aplikację koordynująca zbiórki pomocowe na rzecz Ukrainy – „Gdzie zbiórka?”
Następny artykułUrlop poza Wrocławiem bez psa? Poznaj oferty zaufanych opiekunów dla zwierzaków!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.