Nadchodzi wiosna, a wraz z nią coraz więcej atrakcji organizowanych na mieście. Zdajemy sobie sprawę, że może Ci być ciężko wziąć udział w wydarzeniach, które Cię interesują, gdy dowiadujesz się o nich na ostatnią chwilę. Dlatego razem z apką Evencik przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje eventów na każdy dzień tygodnia, żebyś mógł zaplanować z wyprzedzeniem swój wolny czas. Sprawdź co się dzieje we Wrocławiu w najbliższym czasie i dodaj je do swojego kalendarza korzystając z Evencika.

Czwartek | Coś dla miłośników zagadek i kryminałów

Poczuj się jak detektyw. Zbierz ekipę i weź udział w PubCrime! To wyjątkowa gra drużynowa, która polega na wysłuchaniu historii związanej z daną zbrodnią, obejrzeniu materiału dowodowego, a w międzyczasie zażartych dyskusjach ze swoim zespołem na temat zagadki. Wskażcie 3 elementy zbrodni np. sprawcę, motyw itd. i rozwikłajcie tajemniczą zbrodnię.

Gra toczy się o nagrody, a wszystko odbywa się w prawdziwej, pubowej atmosferze. Nie przejmuj się, jeśli proponowany przez nas termin nie przypadł Ci do gustu. Ta gra organizowana jest w wielu miejscach we Wrocławiu, cyklicznie w różne dni tygodnia. Aktualną rozpiskę możesz sprawdzić w aplikacji Evencik, a dodatkowo zgarniecie tam zniżkę na bilety.

Lokalizacja: Miodosytnia

Czas: Czwartek 14.03.2024 | 20:00

Piątek | Chcesz poczuć się jak na Karaibach?

To możliwe, dzięki wyjątkowym warsztatom koktajlowym w Sztuce na Miejscu. Czeka Cię tropikalna podróż pełna egzotycznych smaków i orzeźwiających drinków.

Barmani prowadzący warsztaty przeprowadzą Cię przez fascynujący świat karaibskich koktajli. Poznasz sekrety tworzenia pysznych, kultowych drinków z tej części świata, takich jak słynne Queen’s Park Swizzle czy El Presidente. W cenie warsztatów otrzymasz wszystkie niezbędne składniki narzędzia, a także oczywiście możliwość degustacji stworzonych przez siebie napoi.

Bilety: TUTAJ | 225 zł

Lokalizacja: Sztuka na Miejscu

Czas: Piątek 15.03.2024 | 18:00

Sobota | Podróże kształcą… i inspirują

W ten weekend masz możliwość wzięcia udziału w Festiwalu Dni Podróżnika, który odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym 16-17 marca. Wstęp jest wolny, więc wpadnij wysłuchać historii świetnych ludzi, którzy wrócili z przygód swojego życia.

Dowiesz się co słychać na zielonej Maderze, jak wygląda wolontariat z psami Husky nad kołem podbiegunowym i wiele więcej! Może okaże się, że coś spodoba Ci się tak bardzo, że jeszcze w trakcie spotkania zaczniesz wyszukiwać tanich lotów?

Lokalizacja: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, CKU sala 1

Czas: Sobota-Niedziela 16.03-17.03.2024 | 9:00-20:00

Niedziela | Upoluj nową książkę

Jeśli pochłaniasz książki jedną za drugą, nie możesz przegapić Stacji Wymiany Książek. Podziel się swoimi literackimi odkryciami z innymi lub znajdź dla siebie prawdziwą perełkę.

Wymiana odbywa się na zasadzie wspólnej puli – każda przyniesiona książka staje się wolne od właściciela i może powędrować w dowolne, nowe ręce. Dlatego możesz przynieść mnóstwo i nic nie brać albo przyjść z pustymi rękami i zabrać wszystko! Przy okazji nie obejdzie się bez okołoksiążkowych rozmów przy dobrej kawie.

Wymieniaj się nie tylko książkami, ale też ubraniami, roślinami i innymi wspaniałościami. Sprawdź kategorię „targi” w Evenciku.

Lokalizacja: Macondo

Czas: Niedziela 17.03.2024 | 16:00 – 18:00

Poniedziałek | Tydzień Kina Hiszpańskiego

Marzec to w Kinie Nowe Horyzonty miesiąc miłośników Hiszpanii i dobrego kina. W ramach festiwalu hiszpańskich filmów będziecie mogli obejrzeć przebojowe komedie, porywające i istotne historie, a także romanse gorące jak andaluzyjskie słońce. Program wydarzenia to mocna dawka ekranowej rozrywki i rozgrzewające podróż przez barwną kulturę Półwyspu Iberyjskiego.

W poniedziałek będziecie mogli obejrzeć dwa filmy – „Mężczyzna idealny” o 18:00 i „Dobre Maniery” o 20:15, jednak pamiętajcie, że seanse odbywają się codziennie od 15.03 do 21.03. Repertuar możecie znaleźć w apce Evencik, dzięki której będziecie na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami filmowymi.

Bilety: TUTAJ

Lokalizacja: Kino Nowe Horyzonty

Czas: Piątek – Czwartek 15.03-21.03.2024 | różne godziny

Wtorek | Wyraź się artystycznie… przy dobrym winie

 Formuła na idealny wieczór istnieje i ma się dobrze. Spędzisz go podczas słynnego Malowania przy Winie, w murach Forum Kulinarnego. Ten cykl warsztatów łączy w sobie dwie dziedziny sztuki – malarstwo i winifikację. Będziesz mógł się zrelaksować błądząc pędzlem po płótnie, delektować pysznym winem i przekąskami, a jednocześnie prowadzący warsztaty opowiedzą Ci coś więcej o aspektach tworzenia pejzaży, portretów czy martwej natury.

Koszt tych wszystkich przyjemności wynosi 220 zł za osobę lub 400 zł za dwie osoby. Rezerwacje można składać telefonicznie pod nr 605 850 542.

Lokalizacja: Forum Kulinarne

Czas: Wtorek 19.03.2024 | 21:00

Środa | Wieczór gier i zabaw

W środę odkryj w sobie gen rywalizacji i wewnętrzne małe dziecko. W Surowcu organizowane są dwie aktywności, których nie możesz przegapić – darmowy quiz na temat bajki Toy Story, a potem gra w dzikie bingo. Możesz zgarnąć ciekawe nagrody, a dodatkowo organizatorzy obiecują niespodzianki i konkursy, które dodadzą pikanterii tej nocy. Nie zapomnij tylko odświeżyć sobie kultowej bajki przed podjęciem rękawicy i sprawdzeniem swojej wiedzy.

Zapisy prowadzone są online. Sprawdź szczegóły w Evencik.

Lokalizacja: Surowiec

Czas: Środa 20.03.2024 | 20:00

I wiele więcej…

To jedynie wybrane propozycje wydarzeń we Wrocławiu. Jeśli jesteście ciekawi pozostałych, znajdziecie je w aplikacji Evencik, która zbiera całą ofertę kulturalno-rozrywkową Wrocławia w jednym miejscu. Pozwoli też dobrze zaplanować swój tydzień, dzięki funkcji dodawania eventów do kalendarza. Do pobrania TUTAJ

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDarmowa komunikacja w dzień wyborów i 50% zniżki na co dzień dla osób z umiarkowaną niepełnosprawnością
Następny artykułCzy kwoty wskazane w kalkulatorze frankowym są wiarygodne?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.