Tłumy na placu przed Operą Wrocławską podczas środowego wieczoru z muzyką!

0

Carmen, Nabucco, Traviata – to tylko niektóre tytuły, z których to fragmenty w środowy wieczór popłynęły z Opery Wrocławskiej. Święto Muzyki było również okazją do zapoznania się z repertuarem na sezon artystyczny 2023/2024, a najnowszą premierę zapowiedział sam Marek Krajewski.

Magiczny świat muzyki zgromadził pod gmachem Opery Wrocławskiej tłumy wrocławian i turystów. Artyści przygotowali niecodzienny koncert, w którego repertuarze znalazły się utwory z Carmen, Nabucca, Traviaty, Cyganerii, Don Giovanniego i Zaporożca za Dunajem.

Mogliśmy posłuchać naszych nieocenionych solistów, chóru i orkiestry, którzy prezentowali dzieła z kanonu operowego.  Podziwialiśmy także balet, tańczący w oknach teatru. Publiczność była zachwycona wspaniałym występem – opowiedziała Izabela Kurc-Kuriata, p.o. Dyrektora Opery Wrocławskiej. – Niespodzianką przygotowaną dla słuchaczy była zapowiedź najnowszej premiery, którą będzie Czarodziejski Flet: Breslau – opera z muzyką Mozarta i dialogami Marka Krajewskiego. Bilety na ten oraz inne spektakle są już w sprzedaży.

Podczas koncertu 21 czerwca wystąpili soliści: Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak, Maria Rozynek-Banaszak i Tomasz Rudnicki. Koncert poprowadzili – Jacek Jaskuła i Aleksander Zuchowicz, którzy również zachwycili publiczność swoim śpiewem. Ponadto można było usłyszeć Chór przygotowany przez Annę Grabowską-Borys. Orkiestrę Opery poprowadził kierownik muzyczny – Adam Banaszak.

Dzięki pracy całego zespołu Opery Wrocławskiej, środowy wieczór wyróżniał się niepowtarzalną atmosferą radości, pasji i miłości do muzyki.

Opera Wrocławska odkrywa karty

Prawdziwą niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych była zapowiedź najnowszej premiery – opery Czarodziejski Flet: Breslau, którą przedstawił na telebimie sam Marek Krajewski – ceniony pisarz, autor znanych kryminałów. Stworzył on nowe dialogi do opery Mozarta, a w samej sztuce pojawi się znana literacka postać – Eberhard Mock.

Jak bardzo tajemnice Breslau lat dwudziestych ubiegłego wieku odzwierciedlają świat bohaterów jednego z najbardziej enigmatycznych dzieła w historii opery? Odpowiedź już 1 października.

Nowy repertuar

Święto Muzyki było także okazją do zapoznania się z repertuarem na nowy sezon artystyczny. Oprócz opery Czarodziejski Flet: Breslau na deskach teatru wystawione zostaną również inne dzieła, m.in. Madame Butterfly, Halka, Poławiacze pereł czy Faust. Więcej szczegółów można znaleźć pod adresem: https://www.opera.wroclaw.pl/1/repertuar.php.

Bilety na wydarzenia są już dostępne w kasach Opery Wrocławskiej i online.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu ruszył 21. Przegląd Sztuki SURVIVAL. Sztuka zagościła w industrialnej przestrzeni dawnej Zajezdni Popowice
Następny artykuł01. Dlaczego warto mówić o modernizmie we Wrocławiu? Cztery powody [SERIA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.