Tęsknisz za wiosną? Poczujesz ją w Dolinie Baryczy

0
River and field in spring on a sunny day

Choć pogoda za oknem na to nie wskazuje, to wraz z nadejściem marca oficjalnie pożegnaliśmy zimę. Coraz dłuższe dni zachęcają do wycieczek i spędzania czasu na świeżym powietrzu. W tym szczególnym okresie malownicza Dolina Baryczy zaczyna budzić się do życia i zaprasza turystów do poszukiwania pierwszych oznak wiosny.

Dlaczego Dolina Baryczy?

Park Krajobrazowy Dolina Baryczy to przyrodnicza perła na mapie Dolnego Śląska. Teren Parku obejmuje jeden z największych w Europie kompleksów stawów hodowlanych – malownicze Stawy Milickie, które stanowią dom dla setek tysięcy ptaków i niezliczonych gatunków fauny i flory.

Dolina Baryczy to też prawdopodobnie jedyny taki rejon w pobliżu Wrocławia, gdzie dzika i nietknięta ręką człowieka natura wciąż ma swoją ostoję. Warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce, by choć przez chwilę zaznać wytchnienia na łonie budzącej się do życia przyrody.

Gdzie pójść, co zobaczyć?

Dolina Baryczy oferuje szereg jednodniowych tras turystycznych. Zarówno podróżujący samotnie, jak i rodziny z dziećmi, znajdą tu coś dla siebie. Przed wyruszeniem w drogę, warto poznać najciekawsze szalki regionu. Odpowiednim punktem startowym jest Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu, gdzie jest możliwość zakupienia mapek z trasami pieszymi i rowerowymi, przewodników oraz pamiątek. Sam obiekt oferuje zaś rozbudowany program warsztatów o tematyce wiosennej i Wielkanocnej.

Cykl obejmuje weekendy od 5 marca do 2 kwietnia. Znajdziemy w nim m.in. poranny spacer po Stawach Milickich w poszukiwaniu rzadkich gatunków ptaków i pod przewodnictwem ornitologa czy warsztaty ceramiczne z możliwością ulepienia własnego naczynia. Dzieci będą zachwycone wiosennymi zabawami o tematyce Wielkanocnej: w programie poszukiwanie czekoladowych łakoci, tworzenie drewnianych zawieszek – ptaszków, dekorowanych Wzornikiem Dolnośląskim oraz ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem jajka.

Wizyta w KOM to też doskonała okazja do odwiedzenia lokalnego Muzeum Bombki. Mieści się ono w dawnej fabryce bombek i gromadzi aż 6 tysięcy ręcznie malowanych okazów! W miejscowej Kawiarni Stara Bombkarnia polecamy skosztować specjałów lokalnej kuchni i pysznych, domowych ciast.

Szczegółowy program warsztatów i informacje o zapisach znajdują się na stronie KOM https://kom.edu.pl/wiosenne-warsztaty-2023/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMiejsca, których nie ma już we Wrocławiu: Brama Mikołajska
Następny artykułŚwiatowy Dzień Recyklingu W Wrocław Fashion Outlet. Ekologiczne upominki
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.