Światowy Dzień Recyklingu W Wrocław Fashion Outlet. Ekologiczne upominki

0

Wrocław Fashion Outlet z kolejnymi inicjatywami na rzecz ochrony środowiska. Centrum wspiera program „W kółko kręcę”, a 17 i 18 marca organizuje akcję „Recycled & Reloved z okazji Światowego Dzień Recyklingu.

18 marca przypada Światowy Dzień Recyklingu. Z tej okazji centrum Wrocław Fashion Outlet, które od lat angażuje się w inicjatywy mające na celu ochronę środowiska, przygotowało szereg niespodzianek dla swoich klientów. W ramach organizowanej 17 i 18 marca akcji „Recycled & Reloved” odwiedzający centrum będą mogli zdobyć wyjątkowe prezenty wykonane z materiałów pochodzących z odzysku oraz zobaczyć specjalną strefę dedykowaną zrównoważonej modzie, w której pojawią się produkty marki Levi’s. To kolejny już, obok współpracy przy akcji „W kółko kręcę”, przykład działań prośrodowiskowych, które wpisują się w przyjętą przez Wrocław Fashion Outlet strategię zarządzania centrum outletowym.

Ekologiczne upominki z okazji Światowego Dnia Recyklingu

Celem Światowego Dnia Recyklingu jest zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska poprzez ponowne wykorzystanie produktów, które zamiast trafić do śmietnika, zyskują nowe życie. Wrocław Fashion Outlet doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważne są takie działania. W tym roku centrum po raz kolejny postanowiło przyłączyć się do celebrowania tego dnia i zorganizować dla swoich gości akcję specjalną pod nazwą Recycled & Reloved, której celem jest promocja tej inicjatywy. Osoby, które 17 lub 18 marca na zrobią zakupy w centrum za minimum 300 zł (w tym jednego zakupu dokonają w ramach programu Fashion Club) i tego samego dnia okażą dowody zakupu w Punkcie Informacyjnym, będą mogły odebrać wyjątkową torbę zakupową, saszetkę lub plecak. Wszystkie zostały wykonane z denimu użytego w ramach jednej z kampanii marketingowych centrum – w ten sposób powstało 69 wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju gadżetów. Z racji ograniczonej liczby upominków akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

Wyjątkowa strefa poświęcona zrównoważonej modzie

Możliwość zdobycia wyjątkowych toreb, nerek i worków podróżnych to niejedyne atrakcje przygotowane przez  Wrocław Fashion Outlet  z okazji Światowego Dnia Recyklingu. Centrum we współpracy z salonem marki Levi’s, znanej z zaangażowania w ochronę środowiska, zaprezentuje specjalną strefę dedykowaną zrównoważonej modzie, w której znajdą się produkty marki. „Marka Levi’s przykłada dużą wagę do zrównoważonego rozwoju. Dzięki wdrożeniu systemu produkcji WATERLESS od 2011 roku udało jej się oszczędzić 4,2 miliarda litrów wody, a 9,6 miliarda zostało odzyskane lub użyte ponownie. Na docenienie zasługuje też wykorzystanie przez Levi’s bawełnianych konopii, Levi’s® WellThread pochodzących ze zrównoważonych upraw. Takie działania warto promować, dlatego z okazji obchodów Światowego Dnia Recyklingu zapraszamy do naszego centrum, aby bliżej poznać produkty wpisujące się w ideę zrównoważonej mody”, mówi Katarzyna Warzecha, Marketing Director Wrocław Fashion Outlet.

Proekologiczne działania nie tylko od święta

Światowy Dzień Recyklingu jest okazją do zwrócenia uwagi na to jak ważne jest segregowanie odpadów i ponowne ich przetwarzanie, ale także podejmowanie aktywności mających na celu dbanie o środowisko naturalne. Ważne jednak, by takie działania realizować przez cały rok, a nie tylko przy okazji przypadającego w marcu święta. Wrocław Fashion Outlet podpisuje się pod tym założeniem, dlatego działania proekologiczne wpisało w swoją strategię, traktując je jako podstawę w zarzadzaniu nowoczesnym centrum outletowym.

Kolejnym przykładem aktywności centrum na tym polu jest wsparcie inicjatywy „W kółko kręcę”. Celem akcji organizowanej przez Urząd Miejski Wrocławia której trzecia edycja wystartowała 1 marca, jest zachęcenie mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do poruszania się na rowerze do pracy, szkoły czy na uczelnię. Za regularne przejazdy przyznawane będą punkty, które można będzie wymieniać na atrakcyjne upominki. Będąc oficjalnym partnerem akcji Wrocław Fashion Outlet ufundował dla uczestników nagrody w postaci doładowania kont w programie lojalnościowym Fashion Club i kart podarunkowych do centrum.

Warto wspomnieć także o tym, że od kilku lat Wrocław Fashion Outlet aktywnie działa na rzecz środowiska. Wśród akcji organizowanych przez centrum, których zadaniem była ochrona przyrody, wymienić można m.in. regularne nasadzania drzew we Wrocławiu (w tym przekazanie 44 000 zł na nasadzenie i pielęgnację drzew w Parku Tysiąclecia) czy promowanie zrównoważonego transportu, w ramach którego na parkingu przed centrum znalazła się nowoczesna stacja ładowania pojazdów elektrycznych GreenWay. Kolejną inicjatywą, w którą w najbliższym czasie planuje zaangażować się centrum, jest dołączenie do globalnej akcji „Godzina dla Ziemi”, która odbywa się w tym roku 25 marca. Choć w większości miejsc na świecie wydarzenie potrwa od 20:30 do 21:30, to z racji zamknięcia centrum o 21.00 postanowiono, że w celu wsparcia tak ważnej dla Wrocław Fashion Outlet inicjatywy, bezpieczne przygaszenie świateł nastąpi nieco wcześniej, bo już o godz. 20.

Więcej na: www.wroclawfashionoutlet.com  

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTęsknisz za wiosną? Poczujesz ją w Dolinie Baryczy
Następny artykuł3 zamki na wodzie na Dolnym Śląsku, o których mogliście nie mieć pojęcia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.