Tak zmieni się teren kortów tenisowych przy ul. Pułtuskiej! [WIZUALIZACJE]

0

W połowie lipca 2021 roku nowym operatorem terenu przy ul. Pułtuskiej została spółka WCT Spartan, która zarządza obiektami sportowo-rekreacyjnymi, w tym również kortami tenisowymi przy ulicy Spiskiej i Lubińskiej we Wrocławiu. Na przełomie czerwca i lipca przeprowadzone zostały konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy mogli przekazać swoje propozycje i wskazówki co do terenu przy ul. Pułtuskiej.

W konsultacjach wzięli udział mieszkańcy i zainteresowane środowiska tenisowe. W wyniku konsultacji mieszkańcy wskazywali m.in. na zachowanie istniejącej zieleni na terenie kortów i posadzenie nowych drzew oraz krzewów, ale też na przykrycie dachem kilku kortów tenisowych (hala lub balon).

Po przeanalizowaniu wniosków z konsultacji, czyli przede wszystkim dotyczących utrzymania sportowo-rekreacyjnej funkcji obiektu, kortów i zieleni wokół, powstała koncepcja architektoniczno-urbanistyczna budowy zadaszonych kortów tenisowych i budynku kortowego.

Przedmiotem inwestycji będzie modernizacja i przebudowa istniejących terenów sportowo-rekreacyjnych, ale charakter miejsca pozostanie niezmieniony – będzie to przestrzeń do treningu i gry w tenisa oraz ogólnodostępny teren zieleni, stanowiący uzupełnienie istniejącego obok parku Południowego.

W ramach całej koncepcji planuje się:

• modernizację istniejących kortów zewnętrznych wraz z przyległymi ciągami pieszymi oraz trybunami terenowymi,
• budowę pięciu kortów o nawierzchni twardej, przykrytych lekką halą łukową o konstrukcji drewnianej
• rozbiórkę istniejącego budynku klubowego oraz budowę w jego miejsce nowego budynku kortowego z funkcją gastronomiczną i sanitarno-szatniową,
• przebudowę nawierzchni ciągów jezdnych i pieszych oraz placu parkingowego,
• zagospodarowanie terenów zielonych

Biorąc pod uwagę wynik konsultacji i głosy mieszkańców rozpoczęliśmy prace nad wizualizacją i stworzyliśmy koncepcję rozwoju terenu kortów tenisowych przy ul. Pułtuskiej uwzględniając wszystkie możliwe do wdrożenia wnioski. W pierwszym etapie przykrytych zostanie pięć kortów tenisowych o nawierzchni twardej – mówi prezes Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan, Dariusz Kowalczyk.

Wybudowanie lekkiej hali o konstrukcji drewnianej w miejscu starego balonu umożliwi miłośnikom dyscypliny korzystanie z kortów również w okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu obiekt stanie się całoroczny. Lekka drewniana konstrukcja hali będzie doskonale korespondowała z terenem, w którym będzie postawiona – dodaje Dariusz Kowalczyk

Postawienie hali tenisowej zaplanowane jest na sezon jesienno-zimowy 2022/2023.

W ramach drugiego etapu, w miejscu istniejącego budynku, powstanie nowy, dwukondygnacyjny budynek kortowy (z funkcją gastronomiczną i sanitarno-szatniową). Znajdą się w nim m.in. strefa socjalno-szatniowa, siłownia, odnowa biologiczna, taras rekreacyjny i punkt gastronomiczny. Powierzchnia zabudowy to 455,50 mkw. Hala tenisowa połączona będzie łącznikiem z budynkiem kortowym.

Kompleks przy ul. Pułtuskiej, składający się z 11 kortów w pięknej okolicy parku Południowego, ma ogromny potencjał, by doskonale służyć mieszkańcom. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy poszerzyć ofertę tenisowego Wrocławia o kolejne tereny, zwłaszcza tak atrakcyjnie. Mamy wydaną już decyzję o warunkach zabudowy w uzgodnieniu z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków na podstawie, której zlecimy projekt. Zapewniam, że zachowamy w tym miejscu funkcje sportowo-rekreacyjne i nie jest planowana budowa hotelu oraz innych obiektów kubaturowych – podkreśla prezes Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan, Dariusz Kowalczyk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:Aquapark Wrocław ma nowy cennik. Jest drożej niż rok temu!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPolska przed Mistrzostwami Świata w piłce nożnej
Następny artykułTańszy parking w centrum miasta dla płacących podatki we Wrocławiu! [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.