Szczęśliwe narodziny we wrocławskim zoo! Mała Sara już na świecie

0
fot. ZOO Wrocław

31 stycznia 2018 roku we wrocławskim zoo przyszła na świat Sara – tapir należący do gatunku tapir anta. To bardzo ważne wydarzenie w ogrodzie zoologicznym, gdyż jest to 30 tapir w historii zoo. 

Sara w dniu narodzin ważyła zaledwie 6 kg. Aktualnie, po dwóch tygodniach życia, przekroczyła wagę 12 kilogramów. Jej sierść jest brązowa, przecinana charakterystycznymi dla całego gatunku białymi, maskującymi pasami. Jej matką jest urodzona we Wrocławiu dwudziestotrzyletnia Sonia. Ojcem zaś Tapinos – dwudziestodwuletni tapir, przywieziony do wrocławskiego zoo z Gdańska w 2001 roku.

Sara zostanie we Wrocławiu jeszcze dwa lata, a potem prawdopodobnie trafi do innego zoo. Na razie wraz z rodzicami będzie mieszkać w Słoniarni.

fot. ZOO Wrocław
fot. ZOO Wrocław

Sara jest 30 tapirem, który urodził się we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Pierwszy pojawił się w 1893 roku i jak opowiada Radosław Ratajszczyk (prezes ZOO) w przypadku tapirów narodziny bardzo cieszą, gdyż ciąża jest bardzo długa.

Warto dodać, iż tapiry są gatunkiem prawie na wymarciu. Zamieszkują głównie tereny Ameryki Południowej i są tam największymi, a także najsmaczniejszymi zwierzętami. W wyniku licznych polowań i potrąceń samochodowych jest ich coraz mniej.

Tapiry anta (Tapirus terrestris) prowadzą głównie nocny tryb życia. Jako zwierzęta roślinożerne żywią się głównie roślinnością przybrzeżną, dzikim ryżej. Mają uzbrojoną, twardą skórę, która ułatwia im przedzieranie się prze dżungle w poszukiwaniu jedzenia. Są jednak płochliwe, ale mają dobry węch i słuch. Uciekając, chowają się do wody.

fot. ZOO Wrocław
fot. ZOO Wrocław

Więcej informacji i zdjęć dostępnych na stronie ZOO Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZmiany w komunikacji miejskiej w związku z przebudową wiaduktu na Buforowej!
Następny artykułFoodsharing- czyli wspólna lodówka dla Wrocławian na Nadodrzu!
Odkryj Wrocław na nowo