Studiuj w języku angielskim na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW

0

Studia w języku angielskim cieszą się coraz większą popularnością. I nic dziwnego – osoby, które wybiorą takie rozwiązanie, mogą kształcić się w wybranej przez siebie, a jednocześnie podnosić swoje kompetencje językowe. Możliwość studiowania w języku angielskim oferuje m.in. Uniwersytecie Dolnośląskim DSW.

Dlaczego warto wybrać studia w języku angielskim?

W trakcie nauki w szkole średniej wiele osób ma dość intensywny kontakt z językiem angielskim – choćby ze względu na przygotowania do matury. Sporo uczniów uczęszcza na korepetycje czy dodatkowe kursy. Po uzyskaniu dobrego wyniku na egzaminie maturalnym zapał do dalszej nauki języka często słabnie; obowiązkowe zajęcia z języka obcego na studiach odbywają się też zazwyczaj rzadziej, niż w szkole średniej. Tymczasem dalsze podnoszenie swoich kompetencji językowych jest niezwykle istotne. Obecnie wielu pracodawców wymaga od kandydatów biegłej znajomości języka angielskiego – zatrudniane osoby często są bowiem odpowiedzialne za kontakt z zagranicznymi klientami, kontrahentami czy współpracownikami pracującymi w zespole projektowym po drugiej stronie globu. Z tego względu nierzadko dochodzi do sytuacji, w których kompetentni, posiadający umiejętności wymagane na danym stanowisku kandydaci są odrzucani właśnie ze względu na słabą znajomość angielskiego.

Studia w języku angielskim pozwalają natomiast nie tylko na dalszy, stały kontakt z językiem, ale wymuszają podniesienie zdolności komunikacyjnych w języku obcym i naukę branżowej terminologii. Tym samym student może jednocześnie zdobywać wiedzę z dziedziny, w której chciałby się rozwijać zawodowo, jak i osiągnąć biegłość językową – bez konieczności zapisywania się na filologię angielską.

Studia po angielsku na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu

Studia w języku angielskim na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW są możliwe dla osób chcących kształcić się na zarówno na studiach I, jak i II stopnia. Dodatkowo uczelnia oferuje uczestnictwo w przedmiotach fakultatywnych i kursach językowych. Programy prowadzone na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW  trwają od miesiąca do trzech lat – w zależności od tego, na jaką opcję zdecyduje się uczestnik.

Warto też zaznaczyć, że Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu umożliwia swoim studentom udział w programach organizowanych wspólnie z uczelniami amerykańskimi, co pozwala z kolei na międzynarodowy networking i czerpanie wiedzy od zagranicznych wykładowców. Osoby, które czują się na siłach, by podjąć studia w języku angielskim powinny zatem poważnie rozważyć tę opcję – nauka w obcym języku może mieć później niebagatelny wpływ na rozwój ich kariery zawodowej.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTribute to… Czyli gigantyczna produkcja koncertowa we Wrocławiu!
Następny artykułChopin Recitals Wrocław: Jedyne takie wydarzenie w całej Polsce!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.