Chopin Recitals Wrocław: Jedyne takie wydarzenie w całej Polsce!

0

Już 28 października w sali Oratorium Marianum na czwartym recitalu z cyklu Chopin Recitals Wrocław wystąpi Dina Yoffe. Wybitna pianistka i jurorka ostatnich dwóch Konkursów Chopinowskich wykona we Wrocławiu niezwykle interesujący repertuar składający się z utworów Mozarta, Beethovena, Schumanna, Chopina i ukraińskiego kompozytora – Sylwestrowa.

Dina Yoffe to zdobywczyni II miejsca na IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie tuż za Krystianem Zimermanem. Otrzymała również srebrny medal na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Roberta Schumanna w Zwickau.

Urodzona w Rydze pianistka żydowskiego pochodzenia występowała z koncertami i recitalami w Europie, Japonii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych po których otrzymywała zawsze entuzjastyczne recenzje:

„…nie tylko skończony kunszt mistrzowski charakteryzuje jej wykonanie, ale przede wszystkim uderzająca poezja jej duszy, która jest w pełnym rozkwicie. (…) Na pustyni sztuki współczesnej jej gra przypomina życiodajną wiosnę, która przywraca utraconą harmonię naszego świata” – Ongaku no Tomo, Tokyo Simbun, Japonia

„Urzeka publiczność wirtuozerią i własnym stylem wyrażania emocji” – Piano News Magazine, Dusseldorff

Dina Yoffe występowała w najbardziej prestiżowych salach, takich jak The Barbican Centre w Londynie, Sala Verdi w Mediolanie, Suntory Hall w Tokio, Musikverein w Wiedniu, Salle Pleyel w Paryżu, Wielkiej Sali Konserwatorium Moskiewskiego oraz Pałacu Królewskim w Hadze dla Jej Królewskiej Mości Królowej Beatrice.

Data i miejsce koncertu:
28.10 sobota, godz. 18:30, sala Oratorium Marianum, plac Uniwersytecki 1, Wrocław

Cykliczne recitale Laureatów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego wraz z wykwintnym bankietem z artystą po każdym koncercie! Recitale odbywać się będą barokowej sali Oratorium Marianum, a autorski układ publiczność sprawi, że będziemy w stanie nawiązać bliską więź zarówno z artystą jak i muzyką.

Chopin Recitals Wrocław na celu upamiętnienie wykonania we Wrocławiu przez Fryderyka Chopina jednego ze swoich zaledwie trzydziestu publicznych koncertów, który odbył się 8 listopada 1830 roku w Wielkiej Sali Redutowej nieistniejącego już budynku Hotelu Polskiego przy ulicy Biskupiej.

Po każdym z koncertów Chopin Recitals Wrocław słuchacze będą mieli możliwość indywidualnego spotkania z najwybitniejszymi artystami naszych czasów podczas wykwintnego bankietu. Na bankietach będziemy mieli sposobność do celebracji wydarzenia, czy skosztowania różnych rodzajów win i przystawek.

Koncerty będą odbywać się w Sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, gdyż to właśnie w niej promowano muzykę Chopina jeszcze za jego życia. W sali tej w 1836 roku Clara Wieck-Schumann, uznawana już wtedy za najwybitniejszą pianistkę XIX wieku, wykonywała recitale pianistyczne złożone w dużej części z utworów Chopina. W Oratorium Marianum prócz Clary Schumann występowali najwięksi artyści i kompozytorzy XIX wieku, jak Johannes Brahms, Franz Liszt, Niccolò Paganini, czy Henryk Wieniawski.

Następne koncerty Chopin Recitals Wrocław:

11.11 – Leonora Armellini

10.12 – Koncert Specjalny – Boris Giltburg – Zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Elżbiety 

Więcej na:
https://chopinrecitals.pl/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStudiuj w języku angielskim na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW
Następny artykułWszystkich Świętych 2023 we Wrocławiu [ROZKŁAD JAZDY MPK]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.