Wszystkich Świętych 2023 we Wrocławiu [ROZKŁAD JAZDY MPK]

0
fot. UM W

Choć Wszystkich Świętych wypada w połowie tygodnia (środa) to weekend przed i weekend po święcie będą się wiązały ze zmianami w komunikacji miejskiej. Już w najbliższy czwartek Wrocławskie Inwestycję zrobią próbny przejazd tramwaju przez remontowany odcinek torowiska na pl. Staszica. Chodzi o to by tramwajem można było dojechać na największa obecnie wrocławską nekropolię – Cmentarz Osobowicki. MPK zapowiada, że nie tylko jest przygotowane do obsługi święta, ale też w ostatni weekend przeprowadziło dwie wymiany zwrotnic w centrum miasta, tak by prace Torywolucji nie kolidowały z transportem wrocławian w okolicach dnia Wszystkich Świętych.

– Zadbamy o komfort wrocławian zmierzających na komunalne i parafialne cmentarze, dlatego pierwsze zmiany w komunikacji wprowadzane są już dziś 23 października w poniedziałek. Od dziś do piątku wszystkie autobusy i tramwaje kursują wg. roboczych rozkładów jazdy, wprowadziliśmy w porozumieniu z MPK jednak pewne wzmocnienia. Linia A dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II). Linia K między 9:00 a 17:00 została przedłużona w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej. – opisuje Adam Więcek z Biura Zrównoważonej Mobilności.

Dodatkowo w tym tygodniu linia 121 i 319 między 9:00 a 14:00 kursują co kwadrans A wszystkie autobusy jadące Bardzką staja na przystanku przy cmentarzu (zwykle to przystanek na życzenie).

– To ważne uzupełnienia ale największego ruchu spodziewany się od weekendu do weekendu. Dlatego jeszcze w czwartek przetestujemy torowisko na placu Staszica. Chodzi o to by można było tramwajem dojechać na cmentarz Osobowicki. Choć remont Pomorskiej i placu Staszica zakończy się w przyszłym roku na wiosnę, to torowisko zgodnie z obietnica ma być tymczasowo otwarte już na czas Wszystkich Świętych. We czwartek Wrocławskie Inwestycje wspólnie z MPK przetestują przejazd, po to, by w piątek wprowadzić ewentualne poprawki i od soboty puścić tamtędy tramwaje – wyjaśnia dyr. Andrzej Brzoza z Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Miasta

Przez plac Staszica do cmentarza Osobowickiego pojedzie komunikacja liniowa i specjalna – jak ważna to trasa niech świadczy fakt, że tramwaj będzie nią jechał średnio co 2 minuty.
– Mamy zapewnioną obsadę pojazdów, linie autobusowe dojeżdżające pod cmentarze będą obsługiwane przez autobusy przegubowe, a linie zostały tak ułożone, że jeśli ktoś ma do odwiedzenia kilka nekropolii bez wątpienia najsprawniej będzie przejechać komunikacja miejską. Nie szukamy miejsca parkingowej dojeżdżamy pod bramy cmentarza, a spod cmentarza do domu czy na inną nekropolię pojazdy będą odjeżdżać właściwie co 2-3 minuty. Dodatkowo na czas Wszystkich Świętych wstrzymujemy remonty torywolucyjne. Ostatnie dwie wymiany zwrotnic odbyły się ekspresowo w ten weekend na Piastowskiej z Sienkiewicza i Krupniczej z Podwalem – wylicza Witold Woźny, prezes MPK

Na ulicach miasta pojawi się 8 specjalnych linii tramwajowych i 7 specjalnych linii autobusowych. Na przystankach przy cmentarzach Osobowickim i Grabiszyńskim pojazdy komunikacji miejskiej będą pojawiać się co minutę.

Cmentarze komunalne we Wrocławiu będą otwarte od godziny 6.00 do 21.00, a dodatkowo w miarę możliwości otwarte zostaną dodatkowe bramy wejściowe tak, aby w jak największym stopniu rozłożyć ruch pieszych na cmentarzach.

Przy 13 wrocławskich nekropoliach wprowadzone zostaną mniejsze lub większe zmiany w organizacji ruchu. Czasem to drobne wyłączenia, ale przed większymi cmentarzami wyłączone z ruchu samochodowego zostaną całe ulice i dojazd pod cmentarne bramy będzie wyłącznie komunikacją miejską.

– Oczywiście parkingi dla samochodów osobowych także zostały przygotowane – choć nie są bezpośrednio pod bramami cmentarnymi. Taki przywilej ma komunikacja zbiorowa. Jedyny wyjątek to osoby niepełnosprawne, które specjalnie oznaczonymi samochodami można podwieźć pod bramę cmentarza. Zmiany polegają głównie na ograniczeniu parkowania pojazdów w obrębie cmentarzy, jednak 1 listopada czekają nas także wyłączenia z ruchu kołowego poszczególnych ulic np. ulica Morwowa przy cmentarzu na Bardzkiej będzie jednokierunkowa, a drugi pas stanie się parkingiem. Wyłączona z ruchu samochodowego będzie Osobowicka. Wjedzie tam tylko komunikacja zbiorowa i TAXI – dodaje Andrzej Brzoza, zastępca dyrektora WIM UMW.

W tym roku Straż Miejska Wrocławia rozpoczęła działania przed wrocławskimi cmentarzami z wyprzedzeniem – już od ubiegłego weekendu patrole prowadzą kontrole, sprawdzają oznakowanie drogowe, oświetlenie uli i przejść dla pieszych. Strażnicy aż do 5 listopada będą służyć pomocą osobom odwiedzającym groby swoich bliskich.
Z kolei 1 listopada, jak co roku, będą uczestniczyć w Akcji Znicz, współdziałając z Policją, MPK i innymi służbami.

– Będziemy dbać, by przed cmentarzami było bezpiecznie, ale nasze patrole będą także na cmentarzach. Będziemy wspierać policję przy regulowaniu ruchu i dbać o przepustowość komunikacyjną przed nekropoliami – mówi podkomisarz Wojciech Jabłoński z wrocławskiej policji.

Część sygnalizacji świetlnych w bezpośrednim rejonie cmentarzy będzie pracować w trybie „światło żółte pulsujące”. We wszystkich newralgicznych punktach dojazdowych do cmentarzy wystawione będą posterunki Policji, Straży Miejskiej i służb MPK.

– Przypominamy, że opłaty za przedłużenie okresu zachowania grobów mogą być dokonywane bezpośrednio na rachunek bankowy, szczegóły na stronie http://zck.wroc.pl. – mówi dyrektor Zarządu Cmentarzy Anna

Warto nadmienić, że od zeszłego roku w stolicy Dolnego Śląska trwa kampania „Wrocław nie marnuje”. W tym roku również na cmentarzach ta idea będzie propagowana. Na cmentarzu Grabiszyńskim, Osobowickim i na Psim Polu stanęły specjalne półki, na których można pozostawić niepotrzebne znicze czy same wkłady. Pierwszym miejscem, gdzie taka półka stanęła był cmentarz na Psim Polu i trzeba przyznać, że cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających groby, dlatego także w tym roku postanowiono takie półki ustawić na dwóch kolejnych cmentarzach.
Przypominamy, że na stronie: https://groby.cui.wroclaw.pl/ działa wyszukiwarka grobów.

ROZKŁAD JAZDY MPK

28-29 października 2023 r. (sobota-niedziela):
W dniu 28 października 2023 r. komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów jazdy.
W dniu 29 października 2023 r. komunikacja kursuje według niedzielnych rozkładów jazdy.

Linia A
Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).
Linia K
W godzinach 9:00 – 18:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.
Linia N
W godzinach od 9:00 do 18:00 wszystkie kursy do pętli przy ulicy Litewskiej
i z powrotem do Petrusewicza będą realizowane przez Cmentarz Kiełczowski.
Linia 118
W godzinach od 9:00 do 18:00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy do pętli Wojnów z częstotliwością co 60 minut.
Linia 123
W godzinach od 11:00 do 17:00 będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut
według specjalnego rozkładu (dodatkowe kursy będą realizowane na trasie Leśnica – Pracze Odrzańskie – Leśnica).
Linia 146
W godzinach 9:00 – 18:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Bardzkiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.
Zmiana statusu przystanku:
Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych posiada status przystanku stałego.

Zmiany lokalizacji przystanków:
–  przystanek autobusowy nr 23002 „most Osobowicki” zostanie przeniesiony na przystanek autobusowy nr 23102 (przystanek linii 129), natomiast tramwajowy pozostaje bez zmian.

Specjalne linie tramwajowe:
Linia E1
Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego – Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica –
pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale –
pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów
Linia E3
Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Piastowska – Nowowiejska – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica –
pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Nowowiejska – Piastowska – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – Sępolno
Linia E6
Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz)
Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – Sępolno
Linia E8
Gaj – Świeradowska – Bardzka – Hubska – Gliniana – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – bł. Czesława – św. Katarzyny – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich –
pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica –
pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – Teatralna – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Gliniana – Hubska – Bardzka – Świeradowska – Gaj
Linia E9
Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Powstańców Śląskich – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – Kujawska –
pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – pl. Bema – Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica –
pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Kujawska – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Małachowskiego – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz)

Linie E1, E3, E6, E8 i E9 kursują w godz. 8:00 – 17:00 z częstotliwością co 20 minut.

Specjalne linie autobusowe:
Linia 301
pl. Solidarności – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Rybacka – Zachodnia – Poznańska – Długa – Starogroblowa – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – Bałtycka – Broniewskiego – Żmigrodzka – most Trzebnicki – Trzebnicka – Zakładowa – Słonimskiego – Rondo Hemara – Rychtalska – Jedności Narodowej – mosty Warszawskie – Kromera – Kromera
Kromera – Toruńska – Kromera – mosty Warszawskie – Jedności Narodowej – Rychtalska – Rondo Hemara – Słonimskiego – Zakładowa – Trzebnicka – most Trzebnicki – Żmigrodzka – Broniewskiego – Bałtycka – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Starogroblowa – Długa – Poznańska – Zachodnia – Rybacka – pl. Solidarności
Linia 307
Jerzmanowo (Cmentarz I) – Jerzmanowska – Żernicka – Kołobrzeska – Hermanowska – Chociebuska – Rogowska – Strzegomska – Klecińska – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II)
Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska – Klecińska – Strzegomska -Rogowska – Chociebuska – Hermanowska – Kołobrzeska – Żernicka – Jerzmanowska – Jerzmanowo (Cmentarz I)
Linia 322
Wrocław Nowy Dwór (P+R) – Rogowska – Strzegomska – Gubińska – Chociebuska – Hermanowska – Koszalińska – Bystrzycka – Balonowa – Horbaczewskiego – Rondo Szomańskiego – Orlińskiego – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – Łowiecka – Kurkowa – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz
Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Kurkowa – Łowiecka – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Orlińskiego – Rondo Szomańskiego – Horbaczewskiego – Balonowa – Bystrzycka – Koszalińska – Hermanowska – Chociebuska – Gubińska – Strzegomska – Rogowska – Wrocław Nowy Dwór (P+R)
Linia 334
Buforowa (Rondo) – Buforowa – Bardzka (Cmentarz) – Bardzka – Kamienna –
pl. Powstańców Śląskich – Zaporoska – Krucza – Inżynierska – Rondo Woźniaka – Aleja Pracy – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska – Solskiego – Aleja Piastów – Racławicka
Racławicka – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Aleja Pracy – Rondo Woźniaka – Inżynierska – Krucza – Zaporoska – pl. Powstańców Śląskich – Kamienna – Bardzka – Bardzka (Cmentarz) – Buforowa – Buforowa (Rondo)
Linia 335
Tarczyński Arena (Królewiecka) – Rondo Bartoszewskiego – Pilczycka – Gwarecka – Dokerska – Kozanowska – Pilczycka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – Łowiecka – Kurkowa – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz
Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Kurkowa – Łowiecka – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Pilczycka – Kozanowska – Dokerska – Gwarecka – Pilczycka – Rondo Bartoszewskiego – Tarczyński Arena (Królewiecka)
Linia 336
Racławicka – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Klecińska – Gądowianka – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – Łużycka – Bezpieczna – Obornicka – Broniewskiego – Żmigrodzka – Kamieńskiego – Kamieńskiego (pętla)
Kamieńskiego (pętla) – Kamieńskiego – Żmigrodzka – Broniewskiego – Obornicka – Bezpieczna – Łużycka – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Gądowianka – Klecińska – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Solskiego – Aleja Piastów – Racławicka
Linia 350
Pawłowice (Widawska) – Widawska – Pawłowicka – Przedwiośnie – Starodębowa – Malwowa – Azaliowa – Przedwiośnie – Bora-Komorowskiego – Irkucka – Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Wilanowska – Jana III Sobieskiego – Dobroszycka – Bierutowska – Rondo Lotników Polskich – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz
Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Rondo Lotników Polskich – Bierutowska – Jana III Sobieskiego – Wilanowska – Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Irkucka – Bora-Komorowskiego – Przedwiośnie – Starodębowa – Pawłowicka – Widawska – Pawłowice (Widawska)
Linie 301, 307, 322, 334, 335, 336 i 350 kursują w godz. 8:00 – 17:00.
Autobusy linii 301, 322, 334, 335, 336 i 350 kursują z częstotliwością co
15 minut, a autobusy linii 307 z częstotliwością co 30 minut.

30-31 października 2023 r. (poniedziałek-wtorek):
Komunikacja kursuje według roboczych rozkładów jazdy.
Linia A
Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).
Linia K
W godzinach 9:00 – 17:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.
Linia 121
W godzinach od 9:00 do 14:00 linia będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut.
Linia 319
W godzinach od 9:00 do 14:00 utrzymane zostaną kursy w obu kierunkach na trasie Kamieńskiego (pętla) – Grabiszyńska (Cmentarz II) z częstotliwością co 15 minut.
Zmiana statusu przystanku:
Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych posiada status przystanku stałego.

Specjalne linie tramwajowe:
Linia E1
Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego – Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica –
pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale –
pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów
Linia kursuje w godz. 9:00 – 13:00 z częstotliwością co 15 minut.

1 listopada 2023 r. (środa):

Komunikacja kursuje według niedzielnych rozkładów jazdy.

Linia A
Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).
Linia K
W godzinach 8:00 – 20:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej. W godzinach od 9:00 do 18:00 będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut.
Linia N
W godzinach od 8:00 do 20:00 wszystkie kursy do pętli przy ulicy Litewskiej
i z powrotem do Petrusewicza będą realizowane przez Cmentarz Kiełczowski.
Linia 118
W godzinach od 8:00 do 20:00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy do pętli Wojnów z częstotliwością co 60 minut.
Linia 123
W godzinach od 11:00 do 17:00 będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut
według specjalnego rozkładu (dodatkowe kursy będą realizowane na trasie Leśnica – Pracze Odrzańskie – Leśnica).
Linia 146
W godzinach 9:00 – 18:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Bardzkiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.
Zmiana organizacji ruchu na ulicy Morwowej:
W związku z wprowadzeniem jednego kierunku ruchu na ulicy Morwowej, autobusy linii 100, 136 i 143 od przystanku „Tarnogaj” do przystanku „Gaj-pętla” będą kursowały objazdem przez ulicę Tarnogajską, Armii Krajowej i Bardzką do Świeradowskiej z pominięciem przystanku „Złotostocka”. W kierunku przeciwnym trasa dla linii 100, 136 143 pozostaje bez zmian.
Zmiana statusu przystanku:
Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych posiada status przystanku stałego.
Zmiany lokalizacji przystanków:
– przystanek tramwajowy nr 10605 „Kleczkowska” w kierunku Osobowic zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kleczkowską na przystanek autobusowy nr 10705;
– przystanek autobusowy nr 23002 „most Osobowicki” zostanie przeniesiony na przystanek autobusowy nr 23102 (przystanek linii 129), natomiast tramwajowy pozostaje bez zmian;
– autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Osobowickiego, na ulicy Osobowickiej będą zatrzymywały się tylko na przystanku tymczasowym przy Bramie Głównej Cmentarza Osobowickiego i przy moście Osobowickim;
– autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Milenijnego będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach w ciągu ulicy Osobowickiej;
– na ul. Grabiszyńskiej autobusy jadące w kierunku centrum będą zatrzymywały się na dodatkowym przystanku „Grabiszyńska (cmentarz II)”, zlokalizowanym przy peronie tramwajowym na wysokości drugiej bramy Cmentarza Grabiszyńskiego.

Specjalne linie tramwajowe:

Linia E1
Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego – Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica –
pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale –
pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów
Linia E2
Krzyki – Powstańców Śląskich – Świdnicka – pl. Teatralny – Widok – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica –
pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Podwale – Świdnicka – Powstańców Śląskich – Krzyki
Linia E3
Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Piastowska – Nowowiejska – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica –
pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Nowowiejska – Piastowska – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – Sępolno
Linia E5
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica –
pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – Szczytnicka – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wajdy – Wróblewskiego – Olszewskiego – Biskupin
Biskupin – Olszewskiego – Wróblewskiego – Wajdy – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana (peron 1) – Skłodowskiej-Curie – Szczytnicka – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – pl. Bema – Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice
Linia E6
Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz)
Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – Sępolno
Linia E7
Górnicza – Pilczycka – Popowicka – Starogroblowa – Długa – Dmowskiego – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów
Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego – Mostowa – Jagiełły – Dmowskiego – Długa – Starogroblowa – Popowicka – Pilczycka – Kozanowska – Kozanów (Dokerska)
Linia E8
Gaj – Świeradowska – Bardzka – Hubska – Gliniana – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – bł. Czesława – św. Katarzyny – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica –
pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – Teatralna – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Gliniana – Hubska – Bardzka – Świeradowska – Gaj
Linia E9
Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Powstańców Śląskich – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – Kujawska –
pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – pl. Bema – Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica –
pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju –
pl. Społeczny – Kujawska – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Małachowskiego – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz)
Linie E1, E2, E3, E5, E6, E7, E8 i E9 kursują w godz. 8:00 – 18:00
z częstotliwością co 10 minut oraz w godz. 18:00 – 20:00 co 20 minut.

Specjalne linie autobusowe:

Linia 301
pl. Solidarności – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Rybacka – Zachodnia – Poznańska – Długa – Starogroblowa – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – Bałtycka – Broniewskiego – Żmigrodzka – most Trzebnicki – Trzebnicka – Zakładowa – Słonimskiego – Rondo Hemara – Rychtalska – Jedności Narodowej – mosty Warszawskie – Kromera – Kromera
Kromera – Toruńska – Kromera – mosty Warszawskie – Jedności Narodowej – Rychtalska – Rondo Hemara – Słonimskiego – Zakładowa – Trzebnicka – most Trzebnicki – Żmigrodzka – Broniewskiego – Bałtycka – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Starogroblowa – Długa – Poznańska – Zachodnia – Rybacka – pl. Solidarności
Linia 307
Jerzmanowo (Cmentarz I) – Jerzmanowska – Żernicka – Kołobrzeska – Hermanowska – Chociebuska – Rogowska – Strzegomska – Klecińska – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II)
Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska – Klecińska – Strzegomska -Rogowska – Chociebuska – Hermanowska – Kołobrzeska – Żernicka -Jerzmanowska – Jerzmanowo (Cmentarz I)
Linia 322
Wrocław Nowy Dwór (P+R) – Rogowska – Strzegomska – Gubińska – Chociebuska – Hermanowska – Koszalińska – Bystrzycka – Balonowa – Horbaczewskiego – Rondo Szomańskiego – Orlińskiego – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – Łowiecka – Kurkowa – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz
Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Kurkowa – Łowiecka – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Orlińskiego – Rondo Szomańskiego – Horbaczewskiego – Balonowa – Bystrzycka – Koszalińska – Hermanowska – Chociebuska – Gubińska – Strzegomska – Rogowska – Wrocław Nowy Dwór (P+R)
Linia 334
Buforowa (Rondo) – Buforowa – Bardzka (Cmentarz) – Bardzka – Kamienna –
pl. Powstańców Śląskich – Zaporoska – Krucza – Inżynierska – Rondo Woźniaka – Aleja Pracy – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska – Solskiego – Aleja Piastów – Racławicka
Racławicka – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Aleja Pracy – Rondo Woźniaka – Inżynierska – Krucza – Zaporoska – pl. Powstańców Śląskich – Kamienna – Bardzka – Bardzka (Cmentarz) – Buforowa – Buforowa (Rondo)
Linia 335
Tarczyński Arena (Królewiecka) – Rondo Bartoszewskiego – Pilczycka – Gwarecka – Dokerska – Kozanowska – Pilczycka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – Łowiecka – Kurkowa – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz
Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Kurkowa – Łowiecka – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Pilczycka – Kozanowska – Dokerska – Gwarecka – Pilczycka – Rondo Bartoszewskiego – Tarczyński Arena (Królewiecka)
Linia 336
Racławicka – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Klecińska – Gądowianka – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – Łużycka – Bezpieczna – Obornicka – Broniewskiego – Żmigrodzka – Kamieńskiego – Kamieńskiego (pętla)
Kamieńskiego (pętla) – Kamieńskiego – Żmigrodzka – Broniewskiego – Obornicka – Bezpieczna – Łużycka – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Gądowianka – Klecińska – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Solskiego – Aleja Piastów – Racławicka
Linia 350
Pawłowice (Widawska) – Widawska – Pawłowicka – Przedwiośnie – Starodębowa – Malwowa – Azaliowa – Przedwiośnie – Bora-Komorowskiego – Irkucka – Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Wilanowska – Jana III Sobieskiego – Dobroszycka – Bierutowska – Rondo Lotników Polskich – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz
Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Rondo Lotników Polskich – Bierutowska – Jana III Sobieskiego – Wilanowska – Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Irkucka – Bora-Komorowskiego – Przedwiośnie – Starodębowa – Pawłowicka – Widawska – Pawłowice (Widawska)
Linie 301, 334, 350 kursują w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co
15 minut oraz w godz. 18:00 – 20:00 co 30 minut.

Linie 322, 335, 336 kursują w godz. 8:00-15:00 z częstotliwością
co 10 minut, w godz. 15:00-18:00 co 15 minut oraz w godz. 18:00 – 20:00 co 30 minut.
Linie 307 kursują w godz. 8:00 – 20:00 z częstotliwością co 30 minut.

2 listopada 2023 r. (czwartek):
Komunikacja kursuje według roboczych rozkładów jazdy.

Linia A
Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).
Linia K
W godzinach 9:00 – 17:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.
Linia 121
W godzinach od 9:00 do 14:00 linia będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut.
Linia 319
W godzinach od 9:00 do 14:00 utrzymane zostaną kursy w obu kierunkach na trasie Kamieńskiego (pętla) – Grabiszyńska (Cmentarz II) z częstotliwością co 15 minut.
Zmiana statusu przystanku:
Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych posiada status przystanku stałego.

Specjalne linie tramwajowe:
Linia E1
Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego – Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica –
pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale –
pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów
Linia kursuje w godz. 9:00 – 13:00 z częstotliwością co 15 minut.
V.        Bilety:
Na wszystkich liniach specjalnych obowiązują następujące bilety:
Bilety jednorazowe
a)        4,60 zł – normalny, 2,30 zł – ulgowy

Bilety czasowe
a)        15-minutowy: 3,20 zł – normalny, 1,60 zł – ulgowy
b)        30-minutowy: 4,00 zł – normalny, 2,00 zł – ulgowy
c)        60-minutowy: 5,20 zł – normalny, 2,60 zł – ulgowy
d)        90-minutowy: 7,00 zł – normalny, 3,50 zł – ulgowy
e)        24-godzinny: 15,00 zł – normalny, 7,50 zł – ulgowy
f)        48-godzinny: 26,00 zł – normalny, 13,00 zł – ulgowy
g)        72-godzinny: 32,00 zł – normalny, 16,00 zł – ulgowy
h)        168-godzinny:54,00 zł– normalny, 27,00 zł – ulgowy

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułChopin Recitals Wrocław: Jedyne takie wydarzenie w całej Polsce!
Następny artykułWrocław: Jazztopad 2023 w Narodowym Forum Muzyki [PROGRAM]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.