Startuje pierwsza Wrocławska Bitwa Kulinarna! [CO, GDZIE, KIEDY]

0

Wrocławska Bitwa Kulinarna to nowe wydarzenie na mapie Wrocławia, które już pod koniec czerwca będzie mieć swoją premierę w kilkunastu restauracjach w mieście. W bitwie może wziąć udział każdy lokal gastronomiczny we Wrocławiu. Bez względu na to, czy jest dużą restauracją, food truckiem czy małym bistro lub barem. Jak mówią organizatorzy, w tym wydarzeniu liczy się przede wszystkim smak i serce do gotowania.


O co chodzi w bitwie?

Wrocławska Bitwa Kulinarna ma za zadanie wyłonić miejsca serwujące najlepsze potrawy w stolicy Dolnego Śląska. Wydarzenie składa się z  edycji, tzw. pojedynków, a każdy z nich to inna potrawa, którą dany lokal gastronomiczny może wystawić uczestnikom na czas trwania wydarzenia. Makaron, kotlet schabowy, stek, a może burger? To restaurator decyduje, w której edycji bierze udział. Najbliższa edycja, która będzie mieć miejsce od 26 czerwca do 3 lipca będzie pod hasłem: MAKARONY.

Gdzie we Wrocławiu zjemy najlepsze spaghetti, kto serwuje najlepszy makaron z owocami morza, jaki lokal ma w ofercie pyszne wegetariańskie danie z kluskami w roli głównej? Tego dowiemy się już na początku lipca, gdy poznamy wyniki bitwy.

Smakuj, oceniaj, wygrywaj!

We Wrocławskiej Bitwie Kulinarnej krytykami kulinarnymi są mieszkańcy, odwiedzający restauracje biorące udział w wydarzeniu. Aby jeszcze bardziej zachęcić uczestników do podróżowania po mieście, każdy lokal zgadza się na udzielenie zniżki -20% na wybrane danie w trakcie trwania wydarzenia.

W celu uzyskania zniżki, uczestnicy muszą ocenić i skomentować potrawę na specjalnej stronie wydarzenia. Po wystawieniu recenzji, uczestnik na ekranie smartfona otrzyma informację o otrzymaniu zniżki. Wystarczy, że pokaże ją w restauracji.

A to nie wszystkie niespodzianki dla uczestników Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej. Partnerzy wydarzenia, w tym: Multikino, GoScooter, Hive, Wrocławski Browar Rzemieślniczy Profesja, Park Trampolin JumpWorld przekazali pulę nagród dla komentujących i oceniających potrawy! Do wygrania są m.in. bilety do kina, darmowe przejazdy skuterami, vouchery na skoki na trampolinach, napoje oraz inne gadżety.

Dlaczego warto wziąć udział w bitwie?

Do udziału w wydarzeniu zaproszone są wszystkie lokale gastronomiczne we Wrocławiu. Bez względu, czy prowadzisz dużą restaurację, food truck, małe bistro lub bar. W bitwie liczy się przede wszystkim smak, serce do gotowania i dobra zabawa. Serwujesz makarony? Dołącz do wydarzenia. Start I edycji już 26 czerwca. Organizatorzy zapewniają, że każdy, kto weźmie udział we Wrocławskiej Bitwie Kulinarnej wygrywa! Twój lokal zyskuje – nowych gości, promocję miejsca, dodatkową reklamę w lokalnych mediach, profesjonalne zdjęcia lokalu oraz potraw biorących udział w wydarzeniu.

Dodatkowo lokal z największą liczbą pozytywnych ocen wygra specjalny certyfikat i upominki od partnerów wydarzenia, a także artykuł oraz video promujące restaurację.

Kto za tym stoi?

Pomysł na Wrocławską Bitwę Kulinarną zrodził się w głowach dwóch wrocławskich firm.
Redakcji portalu KochamWroclaw.pl oraz twórców aplikacji Runch.pl. Z połączenia miłości do jedzenia oraz Wrocławia oraz z chęci pomocy w odkrywaniu nowych lokali gastronomicznych i wyboru tych najlepszych.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie: www.bitwakulinarna.pl oraz profilu facebook wydarzenia.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł100 tys. pszczół zamieszka na dachu Green2Day!
Następny artykułCzym dla Ciebie jest wolność? – Festiwal podróżniczy Wachlarz
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.