Czym dla Ciebie jest wolność? – Festiwal podróżniczy Wachlarz

0

15 czerwca 2019 r. w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Wachlarz, jednego z największych w Polsce spotkań podróżników, reporterów, fotografów i ludzi ciekawych świata. Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu jest „Wolność” rozumiana jako możliwość działania, dokonywania wyborów, posługiwania się słowem, obrazem, dźwiękiem, wyrażania swoich poglądów, niezależność, swoboda –  w podróży, sporcie, sztuce, życiu.

Na festiwalu wystąpią m.in. alpinista i himalaista Krzysztof Wielicki, dziennikarz i fotograf Piotr Trybalski, znawczyni kultur rdzennych Renata Sabela, autor podróżujący Tomasz Owsiany, współautor bloga Gdziewyjechac.pl Marcin Nowak, reżyserka, alpinistka i mama Eliza Kubarska, fotoreporterka Magdalena Konik, podróżujący na wózku inwalidzkim Michał Woroch, prawniczka i podróżniczka Natalia Mileszyk. Wszyscy prelegenci zaprezentują 18-minutowy format prezentacji, który jest unikalny dla wydarzenia – mówcy przygotowują ją specjalnie na festiwal.

„Wolność to trudny i wymagający temat. Jest w samym sercu podróżowania. W naszych decyzjach o tym, gdzie się udamy, z kim porozmawiamy, jak spędzimy czas. Ale to też szacunek, otwartość czy odmienność” – mówi Jakub Górnicki, współorganizator wydarzenia.

Podczas festiwalu 16 prelegentów przybliży, czym jest dla nich „Wolność” i dlaczego jest taka ważna.  Piotr Trybalski opowie, co oznacza na Kubie, Karolina Sulej – w Stanach Zjednoczonych, Karolina Bednarz – w Japonii, a Tomasz Owsiany – w Gujanie Francuskiej. O tym, czy mapy faktycznie dają nam wolność powie Marcin Nowak, Łukasz Supergan przedstawi z kolei wolności z punktu widzenia specjalisty od wypraw długodystansowych. Renata Koper opowie o wolności kobiet w różnych kulturach, a Magdalena Konik – o wolności w fotografii podróżniczej, Krzysztof Wielicki – o wolności w najwyższych górach, a Eliza Kubarska, alpinistka i reżyserka filmu „K2. Dotknąć nieba”, o wolności z punktu widzenia rodzica i dziecka.

„Zapraszamy na Festiwal Wachlarz, aby wysłuchać na nim pięknych opowieści o WOLNOŚCI przygotowanych specjalnie na to wydarzenie. Każda edycja festiwalu ma swój temat przewodni, który skłania do refleksji, pokazuje różne punkty podróżniczego widzenia i przeróżne sposoby postrzegania świata. Tak będzie i tym razem” – mówi Anna Górnicka, współorganizatorka. – Dlaczego patrzymy naszymi kalkami na inne kultury? Gdzie kończy się moja wolność, a zaczyna wolność innej osoby? Co daje ludziom wolność? To tylko wybrane pytania, które pojawią się na Wachlarzu.

Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona – bilety dostępne są na stronie: https://wachlarz.pl/bilety/.
Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie https://wachlarz.pl/festiwal/2019/.

Partnerem wydarzenia są Miasto Wrocław, Kino Nowe Horyzonty i Żywiec Zdrój

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStartuje pierwsza Wrocławska Bitwa Kulinarna! [CO, GDZIE, KIEDY]
Następny artykułMPK wyłoniło najlepszych kierowców i motorniczych!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.