Niedawno otworzyła się Stacja smaku – nowa restauracja zlokalizowana na ulicy Wagonowej, w okolicy dawnych zakładów produkujących pociągi.  Postanowiliśmy dla was odwiedzić to wyjątkowe miejsce. 

 

Wnętrze restauracji

Wnętrze restauracji jest bardzo ciepłe i stonowane za sprawą drewnianych stołów i zielonych ścian imitujących trawę. Stylu dodają też tapety i obrazy nawiązujące do kolejnictwa. Całość zaprojektowana jest stylowo i gustownie.

Ciekawym motywem też jest neon znajdujący się w Sali na dole, który wygląda tak jak by pociąg wyjeżdżał ze ściany.

Wszystkie elementy wystroju lokalu pasują do siebie tak, że ma się ochotę zatrzymać w tym miejscu na trochę dłużej.

Lokalizacja i historia miejsca:

Stacja smaku mieści się przy ulicy Wagonowej, więc nazwa restauracji idealnie pasuje do otaczających ją obiektów. Kiedyś w tym miejscu mieściły się zakłady Państwowej Fabryki Wagonów Pafawag, które w latach osiemdziesiątych XX w. było jednym z największych producentów taboru kolejowego w Europie. Miłośnicy historii kolei mogą więc  połączyć wizytę w stacji smaku ze zwiedzaniem dawnych zakładów PaFaWaGu. Więcej o historii tego miejsca możesz przeczytać: tutaj.

Obecnie znajdują się tutaj zakłady przemysłowe firmy Bombardier.

Jedzenie

Restauracja chwali się, że nie używa mikrofalówki, a wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych produktów z codziennych dostaw. Zaletą takiego rozwiązania jest na przykład to, że nie trzeba mrozić mięsa i można przez to uzyskać lepszy smak potraw.

Stacja smaku serwuje stałe menu, które zawiera ofertę śniadaniową, obiadową i pizzę.

Z racji tego, że reestaurację odwiedzałem w okolicach godziny 11stej to zamówiłem bajgla z jajecznicą. Jego koszt to 14 pln. Do wyboru miałem bajgle z:? pastą jajeczną,? łososiem lub ? kurczakiem. Muszę przyznać, że poziom dbałości o szczegóły jest na najwyższym poziomie. Dawno nie jadłem tak dobrego śniadania.

Oferta śniadaniowa – bajgiel z jajecznicą

Oprócz bajgli restauracja serwuje inne zestawy śniadaniowe można zamówić np. jajecznicę albo tosty.

Oferta śniadaniowa – jajecznica
Oferta śniadaniowa – tosty

Dodatkowo serwowane jest jeszcze zmienne menu, na które składa się zupa dnia, danie dnia, sałatkę dnia i  anie „Mistrz kuchni poleca”. Stacja smaku codziennie dostarcza informacje o menu na facebooku: https://www.facebook.com/Stacja.smaku.Wroclaw/. 

Catering

Stacja smaku posiada również śniadania na wynos takie jak: kanapki, ciastka oraz kawę. Jedzenie ze stacji smaku można również zamówić do domu lub firmy. Koszt dostawy do 6km to 6 PLN, a przy zamówieniach powyżej 60 PLN dostawa jest gratis.

Organizacja imprez

Stacja smaku organizuje również imprezy firmowe, które mogą być dowolnie dostosowane: od dań wykwintnych z pełną obsługą kelnerską do luźnych w formie bufetu szwedzkiego.

Restauracja posiada specjalną salę zlokalizowaną piętro niżej, w której można organizować spotkania integracyjne, spotkania firmowe, konferencje, bankiety, imprezy branżowe, pokazy, kursów i szkolenia.

 

Garść najważniejszych informacji:

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek-Piątek: 7:30-16:00 (północ)

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMade in Wrocław – poznaj siłę wrocławskiego biznesu
Następny artykułZmiany w taryfie biletowej dla pasażerów MPK we Wrocławiu
Odkryj Wrocław na nowo