Sprawdź nowe kierunki lotów z Wrocławia!

0
fot. Pexels
a

W niedzielę, 25 marca, z Wrocławia po raz pierwszy wyleciał samolot do Stuttgartu. Lot realizują linie Eurowings, które należą do grupy Lufthansa. To jednak nie koniec. W nowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław pojawiło się aż 10 nowych połączeń!

Loty do Stuttgartu odbywają aż cztery razy w tygodniu – poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Czas przelotu trwa zaledwie 1 godzinę i 40 minut. Trasę podróży obsługuje samolot Bombardier Dash 8 Q400.

– Nowe połączenie do Stuttgartu to przede wszystkim bardzo dobra wiadomość dla biznesu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Przedstawiciele prężnie rozwijającego się przemysłu motoryzacyjnego na Dolnym Śląsku zyskali oczekiwane bezpośrednie loty. Poza tym w mieście znajduje się wiele instytucji naukowych, akademickich i badawczych, które są związane z Wrocławiem i regionem – dodaje.

25 marca pojawił się nowy, letni rozkład lotów, przez co do dyspozycji podróżujących  pojawiło się aż 85 kierunków, w tym 50 „tanich lotów”, 26 czarterowych i 9 sieciowych.

W maju, oprócz 10 nowych linii, pojawi się połączenie między Wrocławskiem a francuskim lotniskiem im. Charles’a de Gaulle’a. Loty będzie realizować Air France.

Natomiast przewoźnik Wizz Air, powiększył swoją bazę operacyjną o drugi samolot, przez co zwiększył swoją obecność na wrocławskim lotnisku. Oprócz tego będzie można zrealizować loty w pięciu kierunkach: Bari, Kutaisi, Göteborg, Bazylea Miluza i Porto.

Ryanair w okresie letnim wprowadzi swój czwarty samolot do Wrocławia. Pojawi się nowa linia czarterowa Ryanair Sun, przez co będzie można dostać się do Aten, Faro lub Podgoricy.

W te wakacje, z wykupioną wycieczką w biurze podróży, polecimy do takich miast jak: Tivat, Ateny, Izmir, wyspa Djerba.

W listopadzie 2018 dolecimy także do Kijowa.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKtóra dzielnica Wrocławia jest najatrakcyjniejsza? [RANKING]
Następny artykułZmiany komunikacyjne we Wrocławiu w okresie Świąt Wielkanocnych!
Odkryj Wrocław na nowo