fot. Urtica Dzieciom

Dzień Marzyciela (8 września) to doskonała okazja, by spełnić marzenia dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi. Fundacja Urtica Dzieciom, organizator kampanii #PlanetaMarzeń zachęca, by podzielić się swoim marzeniem na www.planetamarzen.org,  a tym samym umożliwić najmłodszym bezpłatny udział w turnusach terapeutycznych, które są marzeniem wielu z nich.

Aby dołączyć do akcji, wystarczy wejść na www.planetamarzen.org i opowiedzieć w formie filmu, zdjęcia lub rysunku o swoich pragnieniach. Jeśli organizatorom uda się zebrać  500 marzeń, sponsor kampanii przekaże kwotę 50 000 zł, która pomoże sfinansować koszt organizacji 2 turnusów Urtica Dzieciom Camp, przeznaczonych dla najmłodszych pacjentów oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce.

fot. Urtica Dzieciom

Dzień Marzyciela obchodzony jest od 2001 roku, jego pomysłodawcą jest Sławomir Rybka, znany także jako Dyżurny Marzyciel Kraju. To idealny moment, by przypomnieć sobie dziecięce marzenia, które tak często – w obliczu wyzwań i problemów codzienności – porzucamy. To doskonały czas, by powiedzieć głośno, że marzenia nie tylko warto mieć, ale warto dążyć do ich realizacji.

–  Rozmowy z najmłodszymi pacjentami oddziałów onkologicznych i hematologicznych, ich wrażliwość oraz niebywała siła do walki o radosne jutro sprawiły, że podejmujemy ten trudny szczególnie dla nas, dorosłych temat. Bo umiemy skutecznie realizować zadania, ustalać priorytety, doskonale planować, ale czy potrafimy jeszcze marzyć? – tłumaczy Katarzyna Cabaj, Członek Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom.

Do akcji #PlanetaMarzeń dołączyli już znani i lubiani, między innymi Robert Janowski, Joanna Jabłczyńska, Anna Wyszkoni, Beata Sadowska czy Mateusz Damięcki. Dodatkowo, Fundacja Urtica Dzieciom zapytała Polaków o czym marzą, a ich odpowiedzi możemy wysłuchać w poniższym filmiku:

https://vimeo.com/287644909/198020d86d

Od kilku miesięcy działania Fundacji Urtica Dzieciom skoncentrowane są na marzeniach. Były one tematem przewodnim warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria”, odkrywali je uczestnicy tegorocznej edycji Urtica Dzieciom Camp, a na 22 listopada br. planowane jest spotkanie na Planecie Marzeń w podwrocławskim Zamku Topacz, gdzie odbędzie się 21. GALA URTICA DZIECIOM, połączona z licytacją prac małych artystów, podopiecznych Fundacji. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele świata kultury i biznesu, a cały dochód ze sprzedaży trafi do szpitali i będzie przeznaczony m.in. na specjalistyczny sprzęt medyczny, wyposażenie sal chorych, a także sfinansuje wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i ich rodziców Urtica Dzieciom Camp. Na przestrzeni 20 lat udało się w ten sposób zebrać ponad 2,5 miliona złotych.

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 21 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym.  Aktualnie z jej pomocy korzysta 18 placówek szpitalnych.

Ambasadorami przedsięwzięcia są m.in. Anna Dymna, prof. Alicja Chybicka, prof. Jan Miodek, a także prof. Jerzy Stuhr. Więcej informacji dostępnych jest na www.urticadzieciom.pl oraz https://www.facebook.com/urtica.dzieciom/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł26. Europejskie Dni Dziedzictwa we Wrocławiu. Zobacz, co zwiedzisz bezpłatnie!
Następny artykułGaleria 4MARA – dotknij sztuki w niezwykłym miejscu we Wrocławiu!  [KONKURS]  
Odkryj Wrocław na nowo