Wrocławski twórca neonów, ceramik, artysta, Jerzy Werszler wspomina, że zazwyczaj po wykonaniu neonu odbywał się jego “odbiór” czyli pierwsze zaświecenie i sprawdzenie czy wszystko działa.

Inne Centrum zaprasza wszystkich mieszkańców i mieszkanki Wrocławia do wspólnego „odbioru” i świętowania powrotu neonowego złodzieja na plac!

W czerwcu neon „Ubezpiecz mieszkanie w PZU” zniknął z placu Kościuszki by przejść renowację. Teraz wraca, a pomysłodawcom wydarzenia zamarzyło się wspólne świętowanie, w ramach którego:

– wspólnie obejrzeć będzie moment zaświecenia neonu online na ujęciach z drona

– Jerzy Werszler, autor neonu podzieli się swoim artykułem ze wspomnieniami „neonowego projektanta”

– odbędzie się spotkanie z koordynatorem renowacji, który opowie o tym jak wyglądał remont neonu i dlaczego nie było to proste.

– dziewczyny z BWA SIC opowiedzą o historii KDMu oraz o przyszłorocznej wystawie, która dedykowana jest właśnie temu miejscu.

Ze względu na prace montażowe informacja o dokładnym terminie zaświecenia neonu podana zostanie w ostatnim momencie.

grafika: Weronika Kozak/Kuba Chrząstek
Inne Centrum to projekt Fundacji Dom Pokoju, w ramach którego wspólnie z przedsiębiorcami, mieszkańcami, instytucjami i aktywistami młodzi ludzie działają na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego wrocławskiego centrum.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNadodrze – dlaczego warto tu zamieszkać?
Następny artykułDo czego może służyć stolik chirurgiczno-narzędziowy?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.