Sierpniowe wydarzenia muzyczne we Wrocławiu, o których mogliście nie wiedzieć

0

Wakacje to czas festiwali, dużych koncertów i wielu muzycznych emocji. Jednak wśród tylu wydarzeń dziejących się teraz we Wrocławiu, możemy nie dostrzec mniejszych perełek. A jest ich całkiem sporo!

Dlatego tym razem przygotowaliśmy dla was zestawienie bardziej alternatywnych wydarzeń muzycznych do dużych festiwali i koncertów, o których mogliście nie słyszeć.

Only The Poets

Jeżeli lubicie muzykę w stylu Arctic Monkeys, to zespół Only The Poets na pewno przypadnie wam do gustu! Grają głównie muzykę indie, jednak w swojej twórczości starają się wychodzić poza ramy jednego gatunku muzycznego i czerpią również z innych źródeł, jak Oasis czy Michael Jackson. Zespół zagra w klubie Akademia, gdzie swoim lekkim, rockowym brzmieniem z pewnością rozbuja publikę do tańca.

Kiedy: 1.08.2022

Bilety: Going.

Strona wydarzenia

Koncerty podczas 24. Festiwalu Kultury Żydowskiej Simcha

Na program tego festiwalu, który skupia się wokół kultury żydowskiej, składa się wiele wydarzeń i atrakcji, a w tym cykl koncertów. Wydarzenia co prawda zaczęły się już w lipcu, ale dla chętnych, czekają jeszcze 3 koncerty w sierpniu.

Yaron Trio – zespół zaprezentuje program Carmina Judaica. Są to pieśni o różnorodnej kulturze żydowskiej śpiewane w językach jidysz, hebrajskim, polskim i ladino.

Kiedy: 01.08.2022

Sendido KINDER YORN – opowieści z żydowskiego miasteczka. Zespół Sendido twórczą artyści z różnych stylów muzycznych, co w połączeniu z kultowymi utworami Jacka Cygana czy Romana Kołakowskiego stwarza bogaty w emocje i wyjątkowy repertuar.

Kiedy: 02.08.2022

Magda Brudzińska Klezmer Trio – Opowieści z serca. Podczas koncertu, artystka zaprezentuje pełne wzruszeń i emocji pieśni i piosenki żydowskie, romskie i bałkańskie.

Kiedy: 03.08.2022

Więcej informacji o festiwalu:

Bilety na wydarzenia: Ticketmaster

Strona organizatora

Strona wydarzenia

sierpniowe wydarzenia muzyczne we Wrocławiu

Front Line Assembly + Die Krupps na jednym z dwóch koncertów w Polsce

Mamy nadzieję, że znajdą się tu także fani cięższej muzyki elektronicznej, bo w ramach europejskiej trasy koncertowej, kanadyjski Front Line Assembly oraz niemiecko amerykański Die Krupps wystąpią w Zaklętych Rewirach już 10 sierpnia. Oba zespoły wykonują głównie muzyke z gatunku EBM. Jest to powstała na początku lat 80. mieszanka industrialu, elektroniki oraz punkowo-tanecznego brzmienia.

Jako support wystąpi Tension Control prezentujący oldschoolowy EBM.

Kiedy: 10.08.2022

Bilety: Biletomat, Eventim, eBilet

Strona wydarzenia

Front Line Assembly, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:20160305_Oberhausen_E-Tropolis_Frontline_Assembly_0097.jpg

BERLINER LUFT: Vom Feisten & Coco Berlin

Prosto z berlińskich klubów do Wrocławia! Jak czytamy na stronie wydarzenia:

„Na pierwszej edycji Berliner Luft wystąpi dawno we Wrocławiu niesłyszany, ale przez wielu doskonale pamiętany Vom Feisten – przedstawiciel m.in. Criminal Bassline, Bordel des Arts.”

Drugim gościem jest Coco Berlin – trudny do zaszufladkowania weteran berlińskiego clubbingu, który zdołał już parę razy nad Odrą zamieszać, pozostawiając wiele wspomnień po swoich oryginalnych setach, których brzmienie wypracował przez dekady intensywnej obecności na scenie.”

Swój set zagra także wrocławski DJ kEczuP grający techno i house. Impreza odbędzie się w beach barze Podróż.

Kiedy: 13.08.2022

Strona wydarzenia

sierpniowe wydarzenia muzyczne we Wrocławiu

Kino organowe NFM – pokazy niemych filmów z muzyką improwizowaną na żywo

Brzmi interesująco, prawda? W ramach cyklu wydarzeń „Kino organowe NFM” będziecie mogli zobaczyć kultowe dzieła kinematografii wraz w połączeniu z pięknymi improwizacjami organowymi.

Pierwszy z nich będzie Gabinet doktora Caligari – klasyczny film grozy z 1920 roku reżyserstwa Roberta Wiene. Uchodzi za film reprezentujący niemiecki ekspresjonizm, który cechował się w kinematografii sięganiem do wątków mrocznych, tajemniczych, kryminalnych, a nawet irracjonalnych. Głównym bohaterem jest wędrowny hipnotyzer Werner Krauss, który nagle pojawia się w niewielkim niemieckim miasteczku wraz ze swoim medium Cezarem. W tę samą noc, w miasteczku zaczyna dokonywać się seria zabójstw.

Improwizacyjną warstwę dźwiękową stworzy Adam Tański.

Kiedy: 10.08.2022

Bilety: NFM

Strona wydarzenia

Jako drugi zostanie wyświetlony film Zmęczona śmierć z 1921 roku w oprawie muzycznej Michała Kocota. Jest to horror niemieckiego ekspresjonisty, Fritza Langa, który opowiada o kobiecie próbującej uchronić swojego ukochanego przed śmiercią. Może jej się to udać, jednak musi spełnić jeden warunek postawiony przez Śmierć.

Kiedy: 18.08.2022

Strona wydarzenia

Bilety: NFM

Szukasz pomysłów na spędzenie upalnych wakacyjnych dni? Czytaj: Pięć zalewów na Dolnym Śląskich idealnych na ucieczkę od upałów

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułHydraulik – kiedy należy koniecznie go wezwać?
Następny artykułWe Wrocławiu powstaje zielony akademik. Na dachach tarasy z roślinami, w części podziemnej parkingi dla rowerów