Hydraulik – kiedy należy koniecznie go wezwać?

0

Naprawa poważnej awarii hydraulicznej na własną rękę to kiepski i kosztowny pomysł. Poniżej przedstawiamy kilka sytuacji, w których powinieneś bezwarunkowo wezwać hydraulika.

Co zrobić, gdy dojdzie do awarii hydraulicznej?

Pamiętaj, aby nigdy nie odstawiać tak zwanej “prowizorki”. Nawet bowiem, jeśli na pierwszy rzut oka rozwiążesz problem np. wycieku wody, nie odnajdziesz źródła problemu, co może oznaczać, że prędzej czy później spotka Cię o wiele bardziej poważniejsza awaria i konieczność znacznie kosztowniejszej naprawy.

Sprawdzony specjalista, taki jak hydraulik Dawid Małek udzieli nie tylko doraźnego wsparcia – jego kompleksowa pomoc sprawi, że podobna awaria nie przydarzy Ci się przez długi czas.

Z czego wynikają awarie hydrauliczne? 

Do awarii hydraulicznych może dojść z bardzo wielu powodów. Nie każdy z nich będzie oczywisty na pierwszy rzut oka, niemniej jednak dobry, profesjonalny hydraulik będzie w stanie szybko zidentyfikować problem i w odpowiedni sposób go rozwiązać.

Jednymi z najczęstszych przyczyn występowania awarii hydraulicznych są uszkodzone (na przykład przerwane) wężyki, czy też uszczelki. Awariom tym można w wielu przypadkach zapobiec, choćby obserwując kondycję uszczelek, czy wężyków i w razie konieczności dokonując ich wymiany. Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku na przykład pęknięcia rury. W zdecydowanej większości przypadków samodzielna ich kontrola a także usunięcie awarii jest niemożliwe (zwłaszcza, gdy znajdują się one w ścianach). W takich sytuacjach koniecznie powinieneś wezwać profesjonalnego hydraulika.

W jakich sytuacjach warto wezwać hydraulika?

Jest wiele sytuacji, w których pomoc specjalisty okazuje się kluczem do szybkiego opanowania problemu. Jeśli którykolwiek z poniżej omawianych kiedykolwiek wystąpi w Twoim mieszkaniu, nie wahaj się i wezwij dobrego hydraulika. Wymagają one bowiem szybkiej i zdecydowanej reakcji, której nie posiadając odpowiednich umiejętności po prostu nie będziesz w stanie zapewnić.

Pęknięcie rury

Pęknięcie rury, tak w ścianie, jak i w samym mieszkaniu, może okazać się bardzo niebezpieczną sytuacją. Woda wylewa się z uszkodzonej rury często pod sporym ciśnieniem i dość szybko zalewa mieszkanie. Jeśli dojdzie do jej kontaktu z prądem, może stać się wręcz śmiertelnym zagrożeniem. Pamiętać też musisz, że rury często umieszczone są w takich lokacjach, do których dostęp bez specjalistycznego sprzętu jest mocno utrudniony. Dobrym pomysłem będzie więc zamknięcie zaworu dopływu wody – powinieneś to zrobić najlepiej jeszcze przed wezwaniem hydraulika.

Awaria kaloryfera

Podobnie jak rury. awarii może ulec także kaloryfer. Awarii takiej spodziewać się mogą przede wszystkim osoby użytkujące urządzenia starego typu, takie, które mają już swoje lata. Zalanie mieszkania wodą z kaloryfera potrafi być jeszcze groźniejsze, niż tą pochodzącą z rur. Bardzo prawdopodobne jest przecież, że będzie to woda o wysokiej temperaturze, a zatem kontakt z nią może grozić oparzeniem. Jeśli więc z Twojego kaloryfera dobiegają odgłosy bulgotania, czy stukania, nie wahaj się i skontaktuj z hydraulikiem. Będzie on w stanie bezpiecznie odpowietrzyć urządzenie, w zdecydowanej większości przypadków usuwając tym samym awarię.

Brak wody w mieszkaniu

Hydraulika powinieneś wezwać także wtedy, gdy w kranach w Twoim mieszkaniu brakuje wody, a na zewnątrz nie są prowadzone żadne prace, które mogłyby dopływ tejże wody zakłócić. Przed wezwaniem specjalisty warto zawsze upewnić się, czy wody brakuje także i u sąsiadów – być może takie prace rzeczywiście mają gdzieś miejsce, a Ty po prostu o tym nie wiedziałeś? Jeśli jednak awaria występuje tylko w Twoim mieszkaniu, wezwanie hydraulika jest jak najbardziej zalecane. Prawdopodobnie jedynym trwale skutecznym rozwiązaniem takiego problemu będzie bowiem profesjonalna naprawa instalacji hydraulicznej.

Gdy konieczne jest czyszczenie kanalizacji

Kompleksowe czyszczenie kanalizacji trudno jest wykonać nie mając dostępu do wysokiej klasy specjalistycznego sprzętu – a ten sporo kosztuje. Na szczęście hydraulicy jak najbardziej są w w niego zaopatrzeni – w przypadku problemów z kanalizacją warto więc umówić się na wizytę specjalistów. Profesjonalne czyszczenie kanalizacji wykonane może być przy wykorzystaniu metody ciśnieniowej, jak i mechanicznej. Specjalista dobierze odpowiednią z nich do Twojego rodzaju kanalizacji, a następnie wykona profesjonalne czyszczenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kanalizacji.

Przy montażu instalacji

Montaż instalacji hydraulicznej jest naprawdę trudnym zadaniem. Wymaga on konkretnej dawki wiedzy oraz umiejętności – bez nich, nawet przy najszczerszych chęciach, nie będziesz w stanie posunąć się daleko w tych pracach. Podobnie, jak w przypadku instalacji gazowej, czy elektrycznej, nieprawidłowy montaż tej hydraulicznej wiąże się ze sporym ryzykiem. Zdecydowanie powinieneś zdać się więc na profesjonalną pomoc specjalisty, dzięki któremu instalacja wodna szybko okaże się bezpieczna, sprawna i gotowa do działania.

Cieknący kran

Choć cieknący kran to pozornie niegroźna usterka, pamiętaj, że wiązać się z nią mogą naprawdę zaskakująco wysokie koszta. Strata wody w przeciągu jednego roku może zaś wynieść nawet kilka tysięcy litrów. Jest to bardzo pokaźna ilość, zwłaszcza, że – jak zapewne wiesz – zasoby wody pitnej na naszej planecie powoli się kończą. Oczywiście, uszkodzoną usterkę jesteś w stanie wymienić samodzielnie. Niemniej jednak, czasami awarie kranu okazują się dużo bardziej poważne. W niektórych przypadkach konieczna może być całkowita jego wymiana.

Nie zwlekaj z naprawami

Pamiętaj, że nawet w przypadku pozornie prostych awarii (jak powyżej opisywany cieknący kran) naprawy powinny być wdrożone jak najszybciej. Odwlekanie ich wykonania może powodować rozwój wilgoci w domu, a ostatecznie doprowadzić także do wystąpienia pleśni na ścianach, co łączy się z koniecznością odgrzybiania mieszkania. Wezwij więc profesjonalnego hydraulika zaraz po wystąpieniu awarii – oszczędzi Ci to w przyszłości nerwów oraz poważnych kosztów.

Podsumowanie

Usługi hydrauliczne przydadzą Ci się nie tylko w przypadku awarii, czy innych sytuacji kryzysowych. Dobry hydraulik zapewni Tobie i Twojej rodzinie spokój ducha i bezpieczeństwo. Jeśli zaś zależy Ci na usłudze naprawdę najwyższej jakości, do Twojej dyspozycji jest Dawid Małek – hydraulik o wieloletnim doświadczeniu i mnóstwie pozytywnych opinii klientów. Jego usługi to gwarancja poprawnie wykonanych prac hydraulicznych!

DM KANWOD Dawid Małek
ul. Bolesława Chrobrego 35
50-254 Wrocław

Telefon: 600-45-49-49

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułdACH! Dominikańska – nowe miejsce na mapie Wrocławia
Następny artykułSierpniowe wydarzenia muzyczne we Wrocławiu, o których mogliście nie wiedzieć
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.