Gdzie się pouczyć we Wrocławiu? [TOP 5 propozycji]

0
biblioteka
fot. StockSnap.io
a

Kolokwia i egzaminy na studiach są dla studentów zmorą, zwłaszcza kiedy zaczyna brakować miejsca do spokojnej nauki. W akademikach i mieszkania studenckich, gdzie zazwyczaj jest głośno – trudno jest się skupić. Natomiast w niektórych uniwersyteckich czytelniach jest przeraźliwie zimno. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie miejsc, w których każdy student bez problemu może pogłębić swoją wiedzę! 

ZOBACZ TEŻ:

Infopunkt Barbara

ul. Świdnicka 8B

Barbara dawniej była barem szybkiej obsługi, współcześnie zmieniła się w Strefę Kultury. Oprócz tego infopunkt to także świetne miejsce do nauki, odrobienia prac domowych i stworzenia z grupą projektu na zaliczenie. Oprócz hallu głównego, gdzie odbywają się różne wydarzenia kulturalne i warsztaty, można śmiało skorzystać ze stolików znajdujących się po drugiej stronie pomieszczenia. To tutaj korepetytorzy umawiają się ze swoimi podopiecznymi, a freelancerzy często przychodzą popracować. Nie jest to może miejsce specjalnie ciche, ale biurowe dźwięki sprzyjają nauce. Kiedy siedzenie nad książkami nuży, można skorzystać z oferty Etno Cafe, gdzie kawa z ekspresu przelewowego kosztuje zaledwie 6zł! W Infopunkcie Barbara można również za pomocą aplikacji wydrukować istotne do nauki materiały, połączyć się z bezpłatną siecią WiFi, a w razie burczenia w brzuchu wyskoczyć do mieszczących się nieopodal lokali gastronomicznych.

Godziny otwarcia: 

poniedziałek – niedziela – 8.00 – 20.00

Infopunkt Barbara konferencja prasowa
fot. mat. prasowe Strefa Kultury

Czytelnia Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej

ul. Rynek 58

Czytelnia wydaje się być pierwszym miejscem, do którego udają się studenci szukający odrobiny ciszy. Niestety w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej, zwłaszcza w czytelni, rzadko kiedy można spotkać uczące się osoby. A szkoda, ponieważ oprócz darmowego WiFi czytelnia oferuje odwiedzającym spokój oraz pomoc Pań Bibliotekarek w znalezieniu odpowiedniej pozycji. Zamówienia książkowe są szybko realizowane, a niektóre tytuły można bez problemu wypożyczyć.

Godziny otwarcia:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 10.30 – 18.30
środa, sobota 10.30 – 15.30

fot. Agnieszka Bielecka

Nowa Biblioteka Główna UWr

ul. Fryderyka Joliot-Curie 12

Nowa biblioteka nie zachwycająca swoją architekturą, ale wnętrze to bardzo przyjemne miejsce do nauki. Niestety mogą z niej skorzystać jedynie osoby studiujące na Uniwersytecie Wrocławskim, bądź te posiadające specjalną zgodę. Nie mniej jednak tutaj cisza to świętość, nie tylko w salach przeznaczonych do nauki, ale również na korytarzach. Odwiedzający mogą skorzystać z wygodnych foteli i biurek rozstawionych w niemal każdym kącie budynku. Z tego rozwiązania bardzo często korzystają studenci uczący się na laptopach bądź osoby wypełniające okienka między zajęciami. W zimie natomiast nikt tutaj nie zmarznie i bez problemu połączy się z internetem. Ponadto w zimie, w przeciwieństwie do niektórych czytelni, nie jest tam zimno i bez problemu można połączyć się z internetem.

Godziny otwarcia: 

poniedziałek – piątek – 8.00 – 19.00
sobota – 9.00 – 14.00

filary Uniwersytetu
fot. Wojciech Dziadosz

Kawiarnia

Jeśli ktoś potrafi się skupić jedynie przy dźwiękach przytłumionych rozmów – wybór kawiarni będzie idealnym pomysłem. Coraz więcej lokali oferuje swoje miejsca, reklamując je jako przestrzenie sprzyjające biznesom. Osoby uczące się również mogą z tego skorzystać, zwłaszcza w tygodniu. Darmowe WiFi, tanie posiłki oraz przepyszna kawa czy herbata z pewnością umilą czas spędzony na nauce. Ze swojej strony proponujemy wybrać się do Charlotte lub Di Cafe-Deli w Sky Tower.

kawa w kawiarni
fot. Barnimages.com

Plenerowo

Jesienią i zimą warto rozważyć naukę w pomieszczeniach, ale późną wiosną plenerowe zakuwanie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Jasne, że nauka z laptopem w pełnym słońcu i przy braku internetu wydaje się mało obiecująca, ale w rzeczywistości bez rozpraszaczy, w miłej atmosferze, jesteśmy w stanie nauczyć się więcej. Może Wyspa Słodowa poranną lub popołudniową porą będzie idealnym wyjściem? Albo piknik w gronie studiujących znajomych w Parku Południowym?

fot. Jarek Ciuruś Fotografia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend – 10 najciekawszych wydarzeń [9-11 listopada 2018]
Następny artykułXIX-wieczny pałacyk w centrum Wrocławia niszczał przez 11 lat. Teraz przejdzie rewitalizację [ZOBACZ]  
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl