Ogromne zainteresowanie oraz wysoka frekwencja podczas edukacyjnych spacerów organizowanych przez Galerię Dominikańską w ramach projektu „Wrocław na nowo” sprawiły, że galeria postanowiła zorganizować jeszcze jeden, dodatkowy spacer. Tym razem uczestnicy wyruszą szlakiem niezrealizowanych wizji architektonicznych dla stolicy Dolnego Śląska.
Na współczesny obraz Wrocławia miało wpływ wielu znanych i cenionych architektów. Nie wszystkie projekty zostały jednak zrealizowane. Jak wyglądałoby miasto, gdyby śmiałe wizje artystów się spełniły? Przekonamy się o tym podczas spaceru „Miasto, którego nie było”, organizowanego przez Galerię Dominikańską w najbliższą sobotę, 26 października. Jego uczestnicy poznają m.in. modernistyczną wizję budynku dzisiejszej Galerii Dominikańskiej, dowiedzą się kiedy naprawdę wymyślono Trasę W-Z oraz jak miał wyglądać największy budynek Urzędu Miejskiego Wrocławia. Spacerowicze zobaczą także plany władz miasta z lat 40. XX w. na bulwary nadodrzańskie, jak również powojenny projekt znajdującej się nad rzeką dzielnicy naukowej.
„Bardzo cieszymy się, że nasz pomysł na organizację spacerów spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. W Galerii Dominikańskiej staramy się regularnie zapewniać mieszkańcom atrakcje, które przybliżają kulturę i historię Wrocławia, dlatego tym bardziej cieszy nas, że dzięki tej inicjatywie mogą cały czas poznawać swoje miasto na nowo” – powiedziała Ewa Hiller, dyrektor Galerii Dominikańskiej.
Spacer rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:00 przed Galerią Dominikańską i potrwa ok. 3 godziny. Udział w spacerze jest bezpłatny, ale wcześniej należy zapisać się wysyłając wiadomość mailową na adres: wroclawnanowo@valkea.com.
„Wrocław na nowo” to wielkoformatowy projekt Galerii Dominikańskiej, który skłania mieszkańców do odkrywania swojego miasta z zupełnie nowej perspektywy. Uczestnicy spacerów mają okazję zobaczyć nieznane im dotychczas miejsca we Wrocławiu, poznać ciekawostki i legendy. Oprócz spacerów Galeria Dominikańska zorganizowała wystawę prac znanego wrocławskiego rysownika – Pawła Mildnera, przedstawiających jego wizję artystyczną dziesięciu najciekawszych – zdaniem internautów – atrakcji Wrocławia. W ramach programu odbyły się również warsztaty z udziałem artystów z wrocławskiej ASP oraz konkurs plastyczny dla dzieci z wrocławskich szkół, w którym szkoła z największą liczbą głosów otrzyma 20 000 zł na wyposażenie pracowni. Głosy można oddawać do 31 października na stronie www.wroclawnanowo.pl.
Więcej informacji na temat akcji „Wrocław na nowo” można znaleźć na stronie internetowej http://galeria-dominikanska.pl/.