Ruszył pierwszy etap realizacji Parku Mamuta!

0
fot. mat. prasowe

W czwartek, 1 marca 2018 roku, park Mamuta został przekazany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w ręce Wykonawcy pierwszego etapu prac. Do 30 kwietnia firma przygotuje teren parku pod nowe rośliny i drzewa oraz inne atrakcje. 

„Park Wspólnotowy Ślężański Mamut” ma być przestrzenią przeznaczoną do aktywnego wypoczynku, kultury oraz edukacji, tworzoną przez wszystkich uczestników. Projekt parku został wybrany przez mieszkańców we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.

Park Mamuta powstanie na terenie przy rzece Ślęza, blisko parku Grabiszyńskiego. Ma się na nim znaleźć plac zabaw dla dziec, siłownia terenowa oraz miejsca na grillowe.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

W latach 90. na łące przy Ślęzy archeolodzy odkryli cios mamuta – stąd też wzięła się potoczna nazwa parku. Wcześniej jednak na terenach parku znajdowały się ogródki działkowe. Kiedy w połowie lat 90. działkowcy zrezygnowali, rozpoczęła się budowa kolektora ścieków. Niestety teren został nieużytkiem. Po trzech latach od momentu, kiedy mieszkańcy wybrali projekt parku w Budżecie Obywatelskim 2014, zakończono wszystkie przetargi i wybrano Wykonawcę. Po tym jak firma Tauron zlikwidowała biegnące nad terenem linie energetyczne, firma wykonawcza może rozpocząć pierwszy etap prac. Przygotowanie terenu pod budowę placu zabaw i siłowni potrwa do 30 kwietnia. „Ślężański Mamut” powstanie, ale nie ma jeszcze ostatecznej daty jego otwarcia dla mieszkańców.

Na terenie parku powstaną:

POLANA MARZANNY – czyli mały zakątek z instalacjami ziemno-roślinnnymi, przypominającymi land arty. Polana będzie pełniła artystyczne wprowadzenie do parku.

MAMU-SAD – łąka znajdująca się pośrodku dawnego sadu, gdzie będzie można zagrać w bule, badmintona; w tej części znajdą się również ławki i stoliki do gier planszowych.

CROSS-MUD – na tej łączce znajdą się urządzenia rekreacyjno-sprawnościowe oraz te przeznaczone do rodzinnego spędzenia czasu. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, ponieważ urządzenia będą przystosowane do określonych grup wiekowych i typów sprawności fizycznej.

ŚLĘŻAŃSKI MAMUT – ogromna konstrukcja zabawowa o wysokości 4,5-6 metrów, która będzie przeznaczona dla starszych dzieci i młodzieży. Będzie to także centrum samego parku.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPowstanie nowy plac zabaw z siłownią w dzielnicy Pracze Odrzańskie!
Następny artykułMieszkanka Wrocławia zwyciężczynią jednego z największych konkursów fotograficznych na świecie.
Odkryj Wrocław na nowo