Nowy plac zabaw wraz z siłownią powstaną we Wrocławiu u zbiegu ulic Imbirowej i Brodzkiej. Inwestycja ma być gotowa do użytku na wakacje! Gotowa jest także przestrzeń dla najmłodszych na Maślicach przy ul. Mrągowskiej.

Na początku marca Zarząd Zieleni Miejskiej wyłonił wykonawce projektu: „Plac zabaw dla dzieci i siłownia dla dorosłych przyprowadzających dzieci na plac zabaw”. Została nim wrocławska Spółdzielnia Pracy Agrobud.

Jak będzie wyglądała nowa przestrzeń rekreacyjna?

Plac zabaw przy ul. Imbirowej/Brodzkiej będzie miał nawierzchnię żwirową, uzupełnioną kostką kamienną. Wykonawcy projektu przygotowują teren pod realizację inwestycji, będą tu domek-piaskownica, huśtawka ważka, kiwak i karuzela. Na siłownię terenową złoży się pięć urządzeń. Pierwszym będzie wielofunkcyjny sprzęt do kalisteniki. Kolejne cztery to podwójne urządzenia do ćwiczeń, a wśród nich: krzesło do podnoszenia masy ciała z prasą nożną, wyciąg górny z motylem klasycznym, surfer/wahadło/narciarz wraz z twisterem oraz orbitrek eliptyczny ze stepperem.

372280_840x

W przestrzeni rekreacyjnej zamontowane jeszcze będą: po cztery kosze na śmieci oraz ławki z oparciem i zostaną wybuowane alejki, ścieżki pieszo-żwirowe i dojścia do placów. Już 29 czerwca plac zabaw ma być gotowy do zabawy i rekreacji!

Nowy Plac Zabaw powstał już na Maślicach

Firma Park-M Poland Sp. z o.o. miała zrealizować inwestycję nowego placu zabaw przy ul. Mrągowskiej do końca maja. Jak poinformowali przedstawiciele Wrocławskie Budżetu Obywatelskiego, pierwsze osoby już testowały nowe miejsce do spędzenia wolnego czasu. W przestrzeni przy ul. Mrągowskiej znajdą się urządzenie linowe w kształcie piramidy o wysokości 4,5 m i rozpiętości 9,6 m, skałka wspinaczkowa z kolorowymi uchwytami, podwójna huśtawka z siedzeniami dla małych i dużych dzieci oraz druga typu „bocianie gniazdo”. Stojaki na rowery, ławki i kosze.

363749_840x

Źródło: investmap.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend: 9 najciekawszych wydarzeń [17 – 18 marca 2018]
Następny artykułRuszył pierwszy etap realizacji Parku Mamuta!
Odkryj Wrocław na nowo