Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Wrocław-Praga [SPRAWDŹ]

0
a

Już przed Bożym Narodzeniem wyruszy pierwszy bezpośredni pociąg na trasie Wrocław-Praga. Weekendowe połączenie umożliwi przejazd do stolicy Czech bez przesiadki w 4 godziny i 26 minut. 

Koleje Dolnośląskie zawarły umowę z czeskim Leo Express. Współpraca zapewnia bezpośrednie połączenie kolejowe między Wrocławiem a Pragą. Pierwszy kurs Wrocław-Praga odbędzie się w sobotę, 21 grudnia.

fot. Leo Express

W sierpniu pisaliśmy o nawiązaniu współpracy. Dzisiaj już znamy szczegóły. Pociągi Wrocław-Praga będą kursować w każdą sobotę oraz niedzielę o 5:58. Z Pragi do Wrocławia odjazdy będą o 18:08 w każdy piątek, sobotę oraz niedzielę. Cena biletu w jedną stronę to 59 zł. Leo Express na trasę przeznacza pociągi Stadler Flirt. Oferta składa się z trzech klas (Economy, Buisness oraz Premium). W każdej z nich podróżujący mogą liczyć na klimatyzację, darmowy dostęp do WiFi czy gniazdko elektryczne. Pociąg będzie się zatrzymywał m.in. na stacji Henryków, Kłodzko Główne, Międzylesie.

Wycieczka do Pragi to świetna opcja na spędzenie weekendu. W okresie świątecznym możemy odwiedzić tam piękny Jarmark Bożonarodzeniowy, a także przejść się urokliwymi uliczkami miasta. Spacer brzegiem Wełtawy, Most Karola, Zamek na Hradczanach – dzięki bezpośrednim połączeniom zwiedzenie stolicy Czech będzie jeszcze łatwiejsze.

Na stronie Leo Express można dokonać zakupu biletu, sprawdzić rozkłady jazdy oraz dokładniej zapoznać się z ofertą przewoźnika.

Jeśli będziecie poszukiwać noclegu w Pradze koniecznie zajrzyjcie tutaj: apartamenty wakacyjne Interhome w Pradze.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKoncerty Wrocław – co jest grane? [9-15 grudnia]
Następny artykułPrezenty na ostatnią chwilę – Targi Xmas Market [WSTĘP BEZPŁATNY]