Z Wrocławia do Pragi dojedziemy pociągiem [SPRAWDŹ OD KIEDY]

0

Z Wrocławia do Pragi dojedziemy pociągiem jeszcze w tym roku. Koleje Dolnośląskie nawiązały współpracę z firmą Leo Express, która zaowocowała nowym połączeniem kolejowym ze Stolicy Dolnego Śląska do Stolicy Czech.

Po spotkaniu z Michalem Kortyšem, zastępcą Hetmana Kraju Pardubickiego w sprawie utworzenia bezpośrednich połączeń kolejowych na trasie Wrocław – Praga, ustalono że będą to połączenia weekendowe a pierwsi pasażerowie pojadą na tej trasie już w grudniu 2019 r.

fot. Leo Express

Przedstawiciele Kolei Dolnośląskich S.A. liczą, że ta decyzja wpłynie na zwiększenie ruch turystycznego, nie tylko dolnoślązaków w Pradze ale gości z Czech na Dolnym Śląsku

W nowym rozkładzie jazdy 2019/2020 pojawi się nowe bezpośrednie połączenie Wrocław-Praga obsługiwane po stronie polskiej przez Koleje Dolnośląskie S.A., a po czeskiej przez Leo Express. Wszystko dzięki wspólnej decyzji władz samorządowych Dolny Śląsk i Kraju Pardubickiego.

fot. Leo Express

Od grudnia w każdy weekend do Pragi kursować będzie komfortowy skład FLIRT, a czas jazdy wyniesie nieco powyżej czterech godzin.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOd września w autobusach będą działać gorące przyciski
Następny artykułNowe parki kieszonkowe we Wrocławiu – gdzie powstaną?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.