Od września w autobusach będą działać gorące przyciski

0
fot. MPK Wrocław/ facebook

MPK Wrocław informuje, że od września w autobusach będą działać tzw. gorące przyciski. Pozwolą one samodzielnie otwierać drzwi w pojazdach MPK.

Od 1 września w ponad stu autobusach pojawi się piktogram, który będzie wskazywał ten przycisk. System będzie działał tak samo jak w tramwajach.

Takie udogodnienie pozwolili na to, by nie otwierać na przystankach drzwi, z których nikt nie będzie korzystał, co spowoduje, że w czasie upałów nie będzie uciekało z autobusu zimne powietrze, a w czasie chłodnych dni, ciepło .

Gorące przyciski będą działały na razie tylko w części naszego taboru. Drzwi w reszcie autobusów (starszego typu) będą otwierać się jak do tej pory, automatycznie.

,,Nasi kierowcy będą jednak wyczuleni i jeśli nie zauważycie, że wchodzicie do autobusu z gorącym przyciskiem (i będziecie czekać na otwarcie drzwi) to kierowca po chwili je wam otworzy” – informuje MPK Wrocław.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRuszyły rezerwacje na Fine Dining Week – 4 restauracje z Wrocławia!
Następny artykułZ Wrocławia do Pragi dojedziemy pociągiem [SPRAWDŹ OD KIEDY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.