W czerwcu ruszają prace związane z rewitalizacją Przedmieścia Oławskiego. To jeden z ważniejszych projektów dla miasta, który przygotowany jest przez Lokalny Program Rewitalizacji.
Celem jest całkowite odnowienie i przebudowanie brzegów Oławy tak aby były dostępne dla mieszkańców Wrocławia.

Do tej pory nabrzeże było bardzo zaniedbane i zniszczone, teraz zamieni się w zieloną i przyjazną przestrzeń. Będzie to kolejne ciekawe miejsce na mapie naszego miasta.
To idealne tereny rekreacyjne, nadające się do uprawiania sportów, a także wypoczynku nad rzeką.

25015706809_38c1466c32_o
Stan obecny Przedmieścia Oławskeigo. Fot: Łukasz Łatwiński, redakcja
angelriverolawa1
mat. prasowe

Pierwszy etap zakłada zagospodarowanie ponad kilometra nabrzeży od mostu Oławskiego do Rakowieckiego w ramach inwestycji Angel River przy ulicy Walońskiej.
Powstaną tu dwa bardzo nowoczesne budynki w skład których będzie wchodzić około 340 mieszkań. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na przełomie czerwca i lipca 2016 roku, a oddanie apartamentów zaplanowane jest na trzeci kwartał 2018 roku.
W ramach inwestycji przebudowane zostanie również skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej tak aby mieszkańcy bez problemu mogli dotrzeć tędy do rzeki.

b69adcf809_large
mat. inwestora (Angel River)

angelriverolawa2

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŚwiętujemy miesiąc od otwarcia strony. Dołącz do naszej redakcji!
Następny artykułKrótka historia mostu „przepustkowego”
Współzałożyciel portalu. Uważam, że każda ulica i każdy mieszkaniec Wrocławia ma swoją historię, a ja pragnę je odkrywać i przekazywać dalej. Moją ogromną pasją jest fotografia. Kocham uwieczniać na zdjęciach piękne momenty, miejsca i ludzi.