fot. @thepoweroflight

Urząd Miejski Wrocławia prowadzi wstępne rozmowy z Gminą Wrocław oraz Gminą Kobierzyce w sprawie projektu przedłużenia linii tramwajowej Wrocław Ołtaszyn do sąsiadującej z Wrocławiem miejscowością Wysoka. Kobierzyce zadeklarowały wsparcie w kosztach inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych planowanej na 2022 rok nitki tramwajowej.

Nowa trasa tramwajowa ma powstać do 2022 roku.

Przygotowujemy projekt porozumienia intencyjnego, który określi zakresy naszych działań – mówi Marek Żabiński, z-ca dyr. Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW. –Przedłużenie trasy tramwajowej w kierunku Wysokiej to korzyść dla obu stron. Mieszkańcy Wrocławia i sąsiedniej gminy zyskają nowy środek transportu do miasta, a osiedla Ołtaszyn czy Partynice będą mogły sprawniej funkcjonować ponieważ zmniejszy się liczba samochodów i polepszą się warunkami przemieszczania.

W piśmie kierowanym do Prezydenta Wrocławia, który otrzymał od wójta Gminy Kobierzyce, czytamy: Mamy świadomość, że korki i smog to nie tylko problem wrocławian. Na co dzień mierzą się z nim także mieszkańcy naszej gminy, którzy w okresie porannego szczytu komunikacyjnego starają się wjechać od południa do Wrocławia z Bielan Wrocławskich i Wysokiej, by dotrzeć na czas do pracy, do szkół czy do uczelni. My także chcemy aktywnie włączyć się w rozwiązanie tych problemów.

Nowa nić tramwajowa skierowana do Wysokiej pozwoli także na wybudowanie parkingu P&R, na którym podróżni z południa aglomeracji będą mogli zostawić swój samochodów i dotrzeć do centrum miasta transportem publicznym.

Mat. prasowe Wydział Komunikacji Społecznej

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSkosztuj bałkańskich potraw podczas Bułgarskiego Święta Wina
Następny artykułNauka programowania poprzez zabawę?- We Wrocławiu ruszają warsztaty ROBO KIDS ZONE
Odkryj Wrocław na nowo