fot: mat.prasowe

W najbliższą sobotę, 10 lutego, wrocławska siedziba międzynarodowej firmy SoftServe otworzy swoje drzwi dla najmłodszych. Dzieci pod okiem doświadczonych ekspertów IT będą mogły, poprzez dobrą zabawę, rozpocząć swoją przygodę z programowaniem i robotyką. Pomoże w tym polski wynalazek – innowacyjny robot Photon. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kluczem jest rozbudzenie pasji

Podczas ROBO KIDS ZONE dzieci będą mogły postawić pierwsze kroki w zakresie programowania i robotyki, a pomogą im w tym wybitni specjaliści IT. – Inspiracją do stworzenia warsztatów była walka ze stereotypem, że programowanie to nudne zajęcie. Dzięki ROBO KIDS ZONE chcemy rozbudzić  dziecięcą ciekawość i pokazać, jak kreatywnym i twórczym zajęciem może być informatyka. Naszym celem jest zaszczepienie w młodym pokoleniu Wrocławian pasji do IT, która może im bardzo pomóc w przyszłości – mówi ekspert SoftServe, Remigiusz Samborski, który wraz z Edytą Samborską będzie prowadził sobotnie warsztaty. Jednym z narzędzi, które pozwoli w prosty sposób wprowadzić najmłodszych w świat programowania i robotyki, jest Photon – polski robot edukacyjny. Posiada on specjalną, przystępną aplikację, która pozwoli dzieciom zaprogramować go w niemal dowolny sposób. Dzięki Photonowi poznają one nie tylko podstawy programowania, ale nabędą też umiejętności z zakresu logicznego myślenia, nauczą się szybciej podejmować decyzje oraz rozwiną swoją pamięć. – Pomimo dużej dawki wiedzy, jaka zostanie przekazana dzieciom, ROBO KIDS ZONE stawia przede wszystkim na zabawę i miłe spędzanie czasu. Zależy nam na tym, aby programowanie słusznie kojarzyło się dzieciom z czymś przyjemnym i interesującym – dodaje Edyta Samborska, Dyrektor ds. Projektów w PMI Wrocław.

fot:mat.prasowe
fot:mat.prasowe

Co, gdzie i kiedy?

Pierwsza edycja ROBO KIDS ZONE odbędzie się w sobotę, 10.02.2018 r. w budynku SoftServe przy ulicy Wiśniowej 1 we Wrocławiu. Warsztaty odbędą się od godziny 9:45 do 12:15. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i wymaga rejestracji na stronie PMI PC. Aby każde dziecko wyniosło z uczestnictwa jak najwięcej, liczba miejsc została ograniczona. Jednak organizatorzy już teraz przyznają, że nie chcą poprzestawać na jednej edycji. – Planujemy, aby ROBO KIDS ZONE było imprezą cykliczną tak, żeby jak największa liczba dzieci miała szanse na „złapanie bakcyla” programowania. Częstotliwość warsztatów będzie oczywiście zależała od zainteresowania – mówi Remigiusz Samborski.

Link do rejestracji: http://pmi.org.pl/wydarzenia/robo-kids-zone/

Źródło: mat.prasowe.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW 2022 dojedziesz tramwajem do gminy Kobierzyce
Następny artykułWrocław zwyciężył!!! Najlepsza destynacja turystyczna w Europie w roku 2018!
Odkryj Wrocław na nowo