Punkt wsparcia dla matek z dziećmi z Ukrainy we Wrocławiu wydłuża działanie

0

Wrocławianie pomagają Ukrainie! Swoją pomoc mogą przekazać m.in. poprzez punkt wsparcia dla matek z dziećmi z Ukrainy przy ul. Legnickiej 21, który zorganizował Wrocławski Park Technologiczny wspólnie z Fundacją Młodzi dla Wrocławia, przy wsparciu miasta Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Jest on czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00–15:00. Ze względu na duże zainteresowanie działalność punktu została przedłużona o kolejny tydzień (do 13 marca 2022 r.).

Punkt wsparcia wystartował 28 lutego i od tego czasu codziennie widać ogromne zaangażowanie mieszkańców miasta w pomoc naszym sąsiadom z Ukrainy. Zgromadzone artykuły są przekazywane bezpośrednio matkom z dziećmi z Ukrainy – z tej formy pomocy skorzystało już kilkadziesiąt rodzin i z każdym dniem jest ich coraz więcej. Na wsparcie mogą liczyć również osoby goszczące u siebie ukraińskie rodziny. Dary przekazało kilkaset osób, zgłaszają się również wolontariusze, którzy chcą pomóc w zbiórce. Skala akcji jest tak duża, że paczki przekazywane są również na Dworzec Główny we Wrocławiu, wysyłane na granicę i do szpitali w Kijowie.

– Ogromnie cieszymy się, że na odpowiedź wrocławian i wrocławianek na nasz apel
o pomoc nie trzeba było długo czekać. Już w ciągu kilku pierwszych dni po otwarciu, punkt wsparcia wypełnił się tysiącami produktów pierwszej potrzeby. Dary przekazywane są zarówno przez mieszkańców Wrocławia, jak i wrocławskie firmy
komentuje Maciej Potocki, Prezes WPT.

Punkt wsparcia nieprzerwanie prowadzi zbiórkę, aktualnie potrzebne artykuły to:

  • środki higieny – podpaski, pieluchy, chusteczki nawilżające i higieniczne, szczoteczki do zębów itd.,
  • talki, żele pod prysznic, szampony, kremy do pielęgnacji,
  • kaszki, mleka dla niemowląt, obiadki w słoiczku,
  • leki (bez recepty), materiały opatrunkowe, śpiwory karimaty,
  • wanienki i nocniki dla dzieci.

Lista potrzebnych artykułów jest na bieżąco aktualizowana na Facebooku oraz www.technologpark.pl. Warto dodać, że działalność punktu wsparcia wspomagają również ukraińskojęzyczni wolontariusze.

Punkt wsparcia to nie jedyna inicjatywa WPT na rzecz pomocy Ukrainie. Podopieczni działającego w WPT Przedszkola Technoludek przygotowali specjalne słuchowisko, a zysk
z jego sprzedaży zostanie przekazany Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce. Stoisko
z płytami znajduje się przed wejściem do Przedszkola w budynku Delta Wrocławskiego Parku Technologicznego, przy ul. Duńskiej 9.

Zachęcamy do przekazywania darów na ul. Legnickiej (możliwe jest też pozostawienie ich w siedzibie Wrocławskiego Parku Technologicznego – przy ul. Muchoborskiej 18,
ul. Duńskiej 9 lub ul. Fabrycznej 16h) oraz podawania dalej informacji osobom potrzebującym, o możliwości skorzystania z realnego wsparcia materialnego od ręki! Wystarczy zgłosić się do punktu przy ul. Legnickiej 21. Wspólnie pomóżmy naszym sąsiadom z Ukrainy!

CZYTAJ WIĘCEJ: Wrocław: Dary dla Ukrainy – rozpoczęła się zbiórka w szkołach i przedszkolach. Nie przynoście ubrań!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOdbierz naturalne kosmetyki na Dzień Kobiet w Magnolia Park
Następny artykuł6 wyjątkowych wydarzeń na Dzień Kobiet we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.