Przepłynie w słusznym celu 250 km Odrą bez odpoczynku

0
fot. mat. prasowe

Dominik Dobrowolski, podróżnik i wrocławski ekolog, rozpoczyna swój spektakularny cykl „Recykling Rejsów”. Wraz z Fundacją PlasticsEurope Polska, z racji obchodów roku rzeki Odry, organizuje ultramaraton „Odra na czas – czas na Recykling Rejs”. 

Jaki jest plan?

Dominik Dobrowolski w ciągu trzech dni przepłynie w kajaku aż 250 kilometrów. Trasa rozpocznie się w Brzegu (woj. opolskie), będzie prowadziła przez Wrocław, a zakończy się w Nowej Soli (woj. lubuskie). Podczas ultramaratonu będzie płynął jedynie z krótkimi przerwami i, jeśli zajdzie taka konieczność, kilkugodzinnym noclegiem.

Porywa się z motyką na słońce?

Porywam się raczej z wiosłem na słoneczną Odrę – żartuje Dominik Dobrowolski, dodając, że będzie ciężko, ale podoła wyzwaniu. – Dla takiego pięknego celu warto się wysilić.

Celem całej akcji, odbywającej się 20-22 kwietnia, jest zachęcenie mieszkańców do dbania o Odrę, a także do walki z jej zaśmiecaniem.

Dominik Dobrowolski pragnie w ten sposób pokazać, że  rzeka mogłaby stać się mekką kajakarzy, żeglarzy i miłośników wodnej turystyki.

Aby jednak tak się stało, rzeka musi być czysta, musi być też stworzona profesjonalna infrastruktura dla ochrony środowiska i rozwoju turystyki rzecznej – mówi ekolog.

Zaproszenie na konferencję prasową

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Harmonogram spływu „Odra na czas – czas na Recykling Rejs”:

20 kwietnia (piątek) – ok. godziny 17.00 – 18.00 przepłynięcie przez Wrocław; pokonanie śluz Bartoszowice, Zacisze, Różanka, Rędzińska.

21 kwietnia (sobota) – w godzinach popołudniowych zacumowanie w Ścinawie, postój w marinie w Głodowie i spotkanie z mieszkańcami i mediami.

22.04 (niedziela) – w godzinach popołudniowych postój w Bytomiu Odrzańskim i zakończenie wyprawy w marinie w Nowej Soli (al. Wolności 1a).

Co dalej?

Ten Spływ po Odrze to pierwsza z wielu atrakcji na rzecz czystości rzek w Polsce, które w 2018 roku przeprowadzi Dominik Dobrowolski wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska.

Chętni do przyłączenia się spływu „Odra na czas – czas na Recykling Rejs!” proszeni są o kontakt na adres e-mail: dominik@cycling-recycling.eu lub pod numerem telefonu: 697 092 978.

Szczegóły akcji na stronie www.recykling-rejs.pl

źródło: mat. prasowe

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStartuje ,,Restaurant Week” – wygraj podwójne zaproszenie! [KONKURS]
Następny artykułCzas na rolki w Parku Tysiąclecia- „Wiosenna ustawka z Slalom Academy”!
Odkryj Wrocław na nowo