a

25 kwietnia o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, 132 zawodników oraz 60 trenerów w 24 dyscyplinach otrzymało Nagrody Prezydenta Wrocławia za wybitne wyniki sportowe w 2017 roku.

Wśród nagrodzonych byli również medaliści Mistrzostw Świata i Europy otrzymali oni listy gratulacyjne oraz nagrody pieniężne. W gronie nagrodzonych znaleźli się również zawodnicy z niepełnosprawnościami.

3AED65F8-5DA9-40A4-80BB-F7A9EAB845C6

– W 2013 rozdaliśmy ponad 300 tys. zł dla 97 sportowców a dzisiaj mamy naprawdę dużą przyjemność i frajdę, przekazać ponad 130 osobom wyróżnienia, które opiewają na łączną kwotę ponad miliona złotych. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie Radni Miejscy, a w szczególności ci Radni, którym sport leży na sercu. Do takich Radnych należy obecna tutaj Renata Mauer-Różańska, która była jedną z wnioskodawczyń, aby te nagrody sportowe były wyższe. Wrocław to miasto kultury i sportu. Państwa wyniki, sukcesy i medale są żywym tego dowodem. Trzymam kciuki. Wrocławianie czekają na kolejne sukcesy – powiedział Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych podczas gali.

Nagrody Sportowe Prezydenta Wrocławia za wybitne wyniki sportowe wręczane są od 2013 roku. W pierwszej edycji nagrodzonych zostało 97 sportowców. Suma nagród wyniosła wtedy 341 tys. złotych. Każdego roku liczba sportowców oraz suma nagród zwiększała się. W tym roku nagrody otrzymało 132 zawodników oraz 60 trenerów. Sportowcy łącznie otrzymali 1,06 mln.zł, w tym medaliści Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017 otrzymali 162 tys. zł.

A7EE0540-39EB-4164-9F80-EB7DC28D4120

Bartłomiej Skrzyński, Pełnomocnik prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych dodał – Mnie szczególnie cieszy fakt, że dzisiaj znowu pokazaliśmy, iż warto wyrównywać szanse, a integracja środowiska sportowego jest niezwykle ważna. Dlatego nagrody dzielone były w sposób czytelny i dla sportowców nie-niepełnosprawnych i tych z niepełnosprawnościami. Jesteśmy mocno zaangażowani w sporty osób z niepełnosprawnością. Gdy we Wrocławiu odbywało się The World Games, pracowaliśmy nad tym, aby wszystkie imprezy i stadiony były w pełni dostępne. To ogromnie cieszy i pokazuje, że udoskonalamy przestrzenie Wrocławia bez Barier. Gratuluję wszystkim nagrodzonym.

Nagrody w imieniu Prezydenta Wrocławia wręczał Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji oraz Renata Mauer-Różańska, Przewodnicząca Komisji Sportu i Rekreacji, dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDojedziemy pociągiem z Wrocławia do Budapesztu
Następny artykułJuż jutro w Parku Młodego Wrocławianina zasadzimy 200 drzew! W planach piknik i atrakcje dla wszystkich
Odkryj Wrocław na nowo