Prezent na rocznicę ślubu, czyli jak w piękny sposób uczcić kolejny rok spędzony razem?

0

Rocznica ślubu to wyjątkowy dzień w życiu każdego małżeństwa. Jedni obchodzą je w sposób huczny, dla innych zaś świętowanie przyjmuje wyłącznie kameralny charakter. Przygotowując prezent na rocznicę ślubu, dobrze jest zorientować się w ogólnie przyjętym nazewnictwie; staż ślubu określany jest różnie, w zależności od czasu, jaki para przeżyła ze sobą w związku małżeńskim. Nierzadko to właśnie od niego zależne są sposoby, w jaki zakochani świętują ten szczególny czas.

Sam pomysł nazywania poszczególnych rocznic powstał w 1922 roku, kiedy jedna z amerykańskich pisarek zaproponowała 8 nazw rocznic dla kolejno: 1, 5, 10, 15, 20, 25, 50 oraz 75 rocznicy ślubu. Nazwy te zostały znakomicie odebrane przez czytelników i na dobre zagnieździły się w tradycji. W związku z tak szeroką popularyzacją nazw rocznic, Związek Amerykańskich Jubilerów postanowił po piętnastu latach opracować kolejne nazwy. Już sam fakt, jaką nazwę nosi dana rocznica, może okazać się niemałą inspiracją podczas wyboru upominku. Jaki prezent na rocznicę ślubu wybrać, by okazał się on prawdziwym strzałem w dziesiątkę? Przygotowaliśmy kilka propozycji, które zaskoczą niejedną parę!

Prezent na rocznicę ślubu inspirowany nazewnictwem – papierowa rocznica ślubu

Wybierając prezent na rocznicę ślubu, można posłużyć się przyjętymi za oceanem nazwami. Określenie przypisane do rocznicy jest w stanie świetnie nakierować nas na zakup upominku, który w jakiś sposób nawiązuje do nazwy święta. Pierwsza rocznica ślubu określana jest mianem papierowej – doskonałym pomysłem na prezent może okazać się spersonalizowany album ze zdjęciami zakochanych, od początku ich poznania aż do teraz! Kolejną „papierową” propozycją jest stworzony na zamówienie plakat, przedstawiający świętujących rocznicę zakochanych. Taki prezent na rocznicę ślubu ze sklepu Murrano to okazja do popisania się swoją kreatywnością i zaskoczenia świętujących. Zwłaszcza, jeżeli cenią sobie awangardowe upominki!

Prezent na rocznicę ślubu wykonany z drewna, czyli jak uczcić pięć lat razem

Piąta rocznica ślubu, zwana drewnianą, to kolejna okazja na prawdziwy pokaz nieszablonowego myślenia. W dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie błyskawicznie odnaleźć masę propozycji prezentowych wykonanych z drewna – począwszy stolików śniadaniowych, przez pudełka na biżuterię czy zegarki, aż po zestawy do wina zapakowane w piękną, drewnianą skrzynię z grawerem. Drewniane elementy potrafią nadać charakteru każdemu wnętrzu, zaś spersonalizowany napis umieszczony na wybranym gadżecie będzie doskonałym przypomnieniem parze, że są już ze sobą aż pięć lat, a przed nimi maluje się wspaniała przyszłość.

Prezent na rocznicę ślubu ze szkła – wspólne świętowanie kryształowej rocznicy

Piętnasta rocznica ślubu określana jest naprzemiennie mianem szklanej lub kryształowej. To właśnie wtedy można podarować parze prezent w postaci starannie zdobionych kieliszków do wina, karafki na ulubione brandy czy pięknych, kryształowych łabędzi – zwierząt, które od wieków symbolizują zakochanych. Wybierając prezent na rocznicę ślubu warto kierować się przede wszystkim tym, co lubi dana para. Może ucieszą się oni ze spersonalizowanej lampki z wydrukiem na szkle akrylowym? Obecnie to bardzo popularny, nowoczesny prezent, a możliwość personalizacji napisu czy obrazu umieszczonego w szybie jest wręcz nieograniczona! Para świętująca swoje kryształowe gody na pewno zapamięta taki prezent na dłużej. Do zasilania lampki służy długi kabel USB, który można podłączyć do komputera lub gniazdka z odpowiednim wejściem. Co więcej, spersonalizowana lampka z nadrukiem ma możliwość wyboru koloru oświetlenia. Z pewnością będzie ona znakomitą ozdobą w pokoju pary!

Perłowa, złota, kamienna…prezent na rocznicę ślubu już nigdy nie będzie stanowił problemu!

Prezent na rocznicę ślubu może stanowić kłopot. Zwłaszcza w przypadku, gdy nie do końca ma się pojęcie o tym, co powinno się podarować w przypadku danego stażu. Na szczęście z pomocą przychodzą nazwy, z którymi wymyślenie czegoś nie jest już takie trudne! Przedstawione przez nas propozycje prezentowe z okazji określonych rocznic doskonale pokazują, jak wiele opcji można dopasować do okazji, inspirując się jej nazwą. Już dziś zastanów się nad stworzeniem prezentu na rocznicę ślubu, który zaskoczy. Nieszablonowe podarunki są w stanie sprawić wiele radości, zwłaszcza jeżeli zostały one przemyślane oraz dopięte na ostatni guzik.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJesienna edycja wielkiego Festiwalu Roślin we Wrocławiu! Ceny już od 5 zł
Następny artykuł14 rzeczy, które warto zrobić jesienią we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.