Prace przy budowie Aquaparku na Brochowie idą zgodnie z planem

0

Już w 2022 roku mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z uroków Aquaparku na Brochowie.

Prace budowlane postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem, a po zamknięciu konstrukcji dachowej rozpoczynają się prace wykończeniowe i te związane z budową basenów zewnętrznych.

– Powstający na Brochowie Aquapark to obiekt na miarę naszych czasów i oczekiwań, także tych związanych ze zmianami klimatycznymi – co ważne, obiekt kompletny i całoroczny. To nie tylko basen, ale także cały kompleks sportowo-rekreacyjny, z salami fitness, strefą saunarium czy punktami gastronomicznymi. Pogoda sprzyja realizacji tej inwestycji, bowiem wszystkie prace budowlane postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Powstała już konstrukcja dachowa, dzięki czemu niebawem w środku rozpoczniemy prace wykończeniowe, z kolei na zewnątrz ruszamy z budową niecek basenowych. Ponadto, jeszcze w tym miesiącu w wewnętrznych basenach przeprowadzone zostaną próby szczelności – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

W ciągu najbliższych dni wykonane i wprowadzone do hali technologicznej zostaną także filtry wszystkich obiegów basenowych, a równocześnie zamontowana zostanie instalacja uzdatniania wody. Następnie planowana jest budowa zewnętrznego zbiornika wody deszczowej, zlokalizowanego poza obrębem budynku basenowego.

– Po wznowieniu działalności Aquaparku na Borowskiej widać, że kolejny tego typu obiekt na mapie Wrocławia jest po prostu niezbędny. Każdego roku gościmy blisko 2 miliony klientów, zatem liczymy, że już w przyszłym roku, powstanie drugiego Aquaparku przy ulicy Polnej, rozładuje ten ruch i zapewni  naszym gościom jeszcze większy komfort, zachęcając ich tym samym, do aktywnego spędzania czasu – dodaje wiceprezes Wrocławskiego Parku Wodnego Paweł Rańda.

Warto przypomnieć, że powstający przy ulicy Polnej 10 obiekt będzie w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, co będzie odczuwalne praktycznie w każdej części obiektu – od bezprogowych drzwi i przejść zaczynając, na dźwigach umożliwiających korzystanie z obiektu kończąc.

Nowa inwestycja powstająca w miejscu dawnego miejskiego kąpieliska, obejmie teren o powierzchni 18 tys. mkw., z czego prawie 13 tys. mkw. zajmie zieleń. Przy nowym obiekcie wykonawca zasadzi 35 drzew oraz prawie 600 mkw. krzewów i traw.

Aquapark na Brochowie – najważniejsze informacje

Nowy budynek to nie tylko basen, ale cały kompleks sportowo – rekreacyjny. Na pierwszym poziomie znajdą się 4 baseny wraz z infrastrukturą – szatniami, łazienkami, toaletami i punktem gastronomicznym. W strefie rekreacyjnej znajdzie się basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób oraz basen zewnętrzny.

Basen zewnętrzny będzie posiadał część brodzikową przeznaczoną dla najmłodszych klientów. Wymiary tej niecki to 25 x 20 m, a jej głębokość wynosi od 0,3 do 1,35 m. Basen czynny będzie sezonowo. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z punktu gastronomicznego z ogródkiem barowym.

Przed Aquaparkiem powstanie też parking o powierzchni 600 mkw. z 5 miejscami dla osób z niepełnosprawnościami i 44 stojakami rowerowymi.

Na pierwszym piętrze budynku powstanie część sportowo-wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium. W strefie sportowej powstaną dwie sale fitness, o które zabiegli mieszkańcy Brochowa. W jednej z nich będą prowadzone zajęcia fitness, w drugiej zajęcia jogi. Siłownia zewnętrzna, która aktualnie znajduje się na Polnej 10 zostanie przesunięta kilkanaście metrów dalej, tak aby nie kolidowała z budynkiem, ale była wciąż dostępna dla mieszkańców.

Na piętrze znajdzie się również strefa saunarium. W jej skład wchodzić będą dwie sauny fińskie, sauna parowa, dwa pokoje masażu oraz pomieszczenie do wypoczynku.

Aquapark stawia na ekologiczne rozwiązania

Wrocławski Park Wodny postawił na rozwiązania przyjazne środowisku. Obiekt na Brochowie będzie niskoemisyjny i zasilany zieloną energią, czerpiąc energię z techniki solarnej. Przy okazji wytwarzania energii z gazu w celu m.in. ogrzewania wody w basenach, będzie produkował energię elektryczną.

W podziemiach budynku znajdzie się zbiornik na wodę deszczową. Stamtąd woda trafi do zbiornika wody użytkowej. Następnie deszczówka będzie przefiltrowywana i używana do misek ustępowych oraz podlewania zieleni wokół inwestycji.

W bryle budynku pojawi się również zielona ściana, która oprócz funkcji dekoracyjnej będzie oczyszczać powietrze wokół inwestycji oraz, co szczególnie istotne w upalne dni, obniżać temperaturę otoczenia.

Szacowany koszt inwestycji to ponad 35 mln złotych netto. Otwarcie planowane jest przed wakacjami 2022 roku.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMPK Wrocław ogłosiło przetarg na nowe tramwaje. Docelowo ma być ich 40
Następny artykułTory wrotkarskie przy ul. Sukielickiej w Parku Tysiąclecia będą czynne do połowy września
Małgorzata Braszka
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.