Tory wrotkarskie przy ul. Sukielickiej w Parku Tysiąclecia będą czynne do połowy września

0
fot. wroclaw.pl

Nie pod koniec lipca, jak pierwotnie informowano, a dopiero w połowie września rozpocznie się budowa oświetlenia torów wrotkarskich przy ul. Sukieliciej we Wrocławiu. – Dzięki temu obiekt pozostanie areną atrakcyjnych imprez Pucharu Polski Vesmaco Cup i Ulicznych Mistrzostw Polski.

Będzie też do dyspozycji wrocławian przez całe wakacje aż do połowy września – mówi prezes Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan Dariusz Kowalczyk.

Uwzględniając głosy mieszkańców oraz zaplanowane dwie duże i ważne imprezy sportowe na torach wrotkarskich przy ul. Sukielickiej, których organizatorem jest Polski Związek Sportów Wrotkarskich, Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan podjęło decyzję o przesunięciu budowy oświetlenia obiektu na połowę września. Razem z wykonawcą udało się wypracować nowy harmonogram prac.

Przypomnijmy, że przy torze do jazdy szybkiej staną cztery maszty oświetleniowe pozwalające wygenerować natężenie ok. 500 luksów. Latarnie pojawią się także przy 600-metrowym torze do jazdy rekreacyjnej. Dzięki zamontowaniu oświetlenia będzie można korzystać z obiektu dłużej, szczególnie w miesiącach, kiedy dni są coraz krótsze.

Do momentu rozpoczęcia inwestycji (połowa września) zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania z obiektu jak również do wzięcia udziału lub kibicowania podczas organizowanych tam zawodów.

Dwie wspomniane wyżej imprezy to:

  • 4-5 września – Puchar Polski na torze – 4. (ostatnia) edycja w tym sezonie, starty od najmłodszych po seniorów.
  • 11-12 września – Uliczne Mistrzostwa Polski (duża pętla). Również od najmłodszych po najstarszych.

Do wzięcia udziału w zawodach zachęca prezes PZSW Bartosz Pisarek.  – Zapraszamy wszystkich nie tylko do kibicowania, ale też do wzięcia udziału. Każdy kto chciałby spróbować swoich sił na profesjonalnym torze, może zapisać się i zgłosić chęć udziału w zawodach. Nie trzeba mieć specjalnych łyżworolek do jazdy szybkiej. Chcemy propagować tę dyscyplinę sportu i zachęcić jak największą liczbę osób do jazdy na rolkach i wzięcia udziału w zawodach. Regulamin i informacje o cyklu imprez można znaleźć tu: https://pzsw.org/puchar-polski-vesmaco-cup-dzieciaki-medal/.

– To niezwykle widowiskowa i szybka dyscyplina sportu dla każdego. Obiekt wrocławski sprawdza się przy tego typu imprezach doskonale. Tak było zarówno podczas The World Games w 2017 roku jak i 2 lata temu podczas Ulicznych Mistrzostw Polski na wrocławskim torze – przekonuje prezes Pisarek.

To nie koniec inwestycji przy ul Sukielickiej. Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan rozpisuje również przetarg na budowę rolkowiska/lodowiska wraz z budynkiem socjalnym oraz skateparku.

– Chcielibyśmy, aby w tym miejscu powstało centrum sportów wrotkarskich. Tego typu inwestycje podnoszą standard obiektu, dzięki czemu staje się on bardziej dostępny i przyjazny rolkarzom jak i klubom sportowym oraz organizatorom zawodów w tej dyscyplinie – mówi prezes WCT Spartan Dariusz Kowalczyk.

– Dzięki zamontowaniu oświetlenia obiekt stanie się całoroczny i z torów będzie można korzystać dłużej niż dotychczas. Szczególnie kiedy dni są coraz krótsze i tor trzeba było opuszczać około godziny 17, co uniemożliwiało korzystanie z niego osobom po pracy.

Inwestycja będzie kosztować ponad milion złotych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPrace przy budowie Aquaparku na Brochowie idą zgodnie z planem
Następny artykułNa Patio w OVO Wrocław odbędzie się kolejny BEZPŁATNY koncert jazzowy!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.