Pomysł na weekendowy wyjazd z Wrocławia – Gmina Syców

0

Żyjąc na co dzień w dużym mieście można zapomnieć o spokoju. Zwłaszcza dla niektórych, może to być powód do zwiększonego stresu i niepotrzebnych nerwów. Właśnie z tego powodu, chciałbym przedstawić pomysł na weekendowy wyjazd specjalnie dla tych, którzy kochają ciszę.

Wrocław jest pięknym miastem, jednak czasem przychodzi moment, że zbyt dużo się dzieje na raz. Ciągła praca, długie stresujące okresy mogą irytować nawet najspokojniejsze osoby, nie mówiąc już o potencjalnych korkach i mankamentach dużego miasta, których nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. To miejsce może okazać się idealnym pomysłem na weekendowy chillout poznajcie Gminę Syców.

Czym zachęca Gmina Syców?

Gmina Syców znajduje się ok. 60 km od Wrocławia, czyli godzinę jazdy samochodem trasą S8. Jest to gmina miejsko-wiejska należąca do aglomeracji wrocławskiej i rozciągająca się na blisko 145 km². Nas przekonuje swoją otwartością na turystów oraz naturalnie w tę porę roku, cudownym kąpieliskiem z długą na 300 metrów plażą. Oprócz tego jest jeszcze kilka miejsc, które chciałbym wam przybliżyć.

Zalew w Stradomi Wierzchniej

Zacznijmy od wizytówki gminy. Tuż przy piaszczystej plaży, posiadającej łagodne zejście do wody, znajduje się pole namiotowe pozwalające na spędzenie czasu blisko natury. Oprócz tego, na terenie zalewu dostępne są różnorodne boiska sportowe, między innymi do gry w siatkówkę i piłkę nożną. Na najmłodszych czeka park linowy z piaskownicą.

Wokół zbiornika wodnego biegnie droga, co pozwala na obejście, lub objechanie na przykład rowerem zalewu. Jest też coś specjalnego dla fanów pieszych wycieczek. Okoliczne lasy oferują właśnie tę atrakcję w otoczeniu ciszy, świeżego powietrza i zapachu sosny.

Więcej informacji: tutaj.

Park Miejski w Sycowie

Dobrym miejscem na spacery może okazać się także Park Miejski utworzony w stylu angielskim. Podzielony został na cztery strefy — reprezentacyjną, gdzie można podziwiać wiele rzeźb i zabytków kulturowych, centralną, gdzie znajduje się rzeźba plenerowa oraz dawne zabudowania majątku książęcego, rekreacyjną, która służy do aktywnego odpoczynku oraz strefę zadumy, gdzie znajduje się zabytkowe mauzoleum rodziny Biron von Curland.

W sezonie wiosenno-letnim w parku odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych, jakich jak różnego rodzaju jarmarki i festiwale.

Po więcej informacji zajrzyjcie na stronę Parku Miejskiego w Sycowie.

Gmina Syców - Park Miejski w Sycowie

Palarnia kawy, burgery i piwa craftowe

Przyszedł czas na odrobinę informacji o miejscach, które warto odwiedzić ze względów kulinarnych.

Pierwszą rzeczą, którą polecam zrobić po przyjeździe do Sycowa jest spróbowanie mrożonej kawy w Sycowskiej Palarnii Strefa Kawy. Jest to prawdopodobnie najlepsza kawiarnia w Gminie i rzeczywiście robi wrażenie.

Adres: Nowy Dwór 38 A, Syców
Więcej informacji: tutaj

Dla głodnych też coś mam. Dobrym pomysłem wydaje się klimatyczna restauracja i pub GAPA oferująca między innymi nad wymiar dobrze wyglądające burgery. Niemniej, zjecie tam także tradycyjną polską kuchnię.

Adres: ul. Młyńska 3, Syców
Więcej informacji: tutaj

A na późne wieczory na mieście, coś dla prawdziwych smakoszy piwa. Miejsce produkujące piwa kraftowe, czyli Anders Browar.

Żeby tego było mało, obszerne menu sprawia, że to miejsce wydaje się być najciekawsze z dotychczas wymienionych.

Adres: ul. Władysława Broniewskiego 33
Więcej informacji: tutaj

 

O innych ciekawych miejscach na wycieczkę w okolice Wrocławia przeczytacie tutaj: 4 ciekawe pomysły na jednodniowe wycieczki w okolicy Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGoryl, żul, strażak, zakonnica – poszukiwani statyści do nowego filmu o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu
Następny artykułWrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach zamieni się w wielki ogród!
Cześć, nazywam się Patryk i jestem studentem Uniwersytetu Wrocławskiego. W obrębie najbliższych memu sercu zainteresowań znajduje się sport, psychologia oraz szeroko pojęta technologia. Kocham być w centrum wydarzeń, rozmyślać i analizować. Nie wyobrażam sobie wolnego weekendu bez wyjścia na miasto, a wracanie o późnych porach do domu to dla mnie chleb powszedni.