Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach zamieni się w wielki ogród!

0

Schyłek lata to pora powrotów – z wyjazdów, z wakacji, ale też powrotów do swoich ogrodów. Ogrody wrócą też na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach, co wydarzy się za sprawą czwartego Kiermaszu ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”.

Wtedy to parkowa przestrzeń Partynic na dwa dni przeobrazi się w miejsce miłe wszystkim wielbicielom zieleni – roślin małych i dużych, kwitnących skromnie i spektakularnie, których wartością mogą być owoce, wygląd, kolor, pokrój, a czasami wszystko to naraz.

28 i 29 sierpnia kilkudziesięciu wystawców z całej Polski przyjedzie ze swoimi starannie hodowanymi i pielęgnowanymi cebulkami ozdobnymi, krzewinkami i krzewami, bylinami, trawami, drzewkami ozdobnymi i owocowymi.

Wybór roślin w niecodziennej obfitości powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających amatorów przydomowych ogrodów, ogródków, działek, czy domowych dżungli.

Będą pnącza, krzewy róż, świeże zioła w doniczkach, wrzosy, sukulenty, bonsai – a wszystko to w wielu odmianach, znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich.

Takiego zielonego szaleństwa, jak w ostatni weekend sierpnia na Partynicach nie zapewnią nawet największe centra ogrodnicze. W całym tym szaleństwie będzie możliwość rozmów z ogrodnikami, którzy znają swoje roślinki od maleństwa i potrafią na ich temat powiedzieć wszystko, poradzić, doradzić i nauczyć.

Nadarzy się doskonała okazja do spędzenia kilku chwil w przyjemnym klimacie i towarzystwie żywej zieleni, radującej wszystkie zmysły.

Kiermaszowi ogrodniczemu towarzyszyć będą, jak co roku, stoiska spożywcze z regionalnymi specjałami, takim jak wędliny, sery, chleby, miody i inne artykuły,

Warto skorzystać i zaopatrzyć swoje spiżarnie w przysmaki z Podhala, Podlasia i innych rejonów.

Podczas imprezy będą respektowane wszystkie przepisy, ograniczenia i zalecenia wynikające z zagrożenia epidemią koronawirusa, w zależności od obowiązujących aktów prawnych.

Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano kilkaset miejsc parkingowych.

Termin:
sobota (28 sierpnia) w godzinach 9-18
niedziela (29 sierpnia) w godzinach 9-17.

Wstęp wolny.

Dołączcie do wydarzenia: kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPomysł na weekendowy wyjazd z Wrocławia – Gmina Syców
Następny artykułOddając krew, ratujesz życie – Krwiobus pod Magnolia Park już w piątek
Cześć, nazywam się Patryk i jestem studentem Uniwersytetu Wrocławskiego. W obrębie najbliższych memu sercu zainteresowań znajduje się sport, psychologia oraz szeroko pojęta technologia. Kocham być w centrum wydarzeń, rozmyślać i analizować. Nie wyobrażam sobie wolnego weekendu bez wyjścia na miasto, a wracanie o późnych porach do domu to dla mnie chleb powszedni.